Poznaniacy wybierają Swarzędz

Magdalena Zdrenka
Magdalena Zdrenka
01.05.2013
Średnia ocen 4/5 na podstawie 6 głosów
Poznaniacy wybierają Swarzędz
Nowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce coraz częściej powstają na obrzeżach dużych miast. Sytuacja ta dotyczy również Poznania i oddalonego od  jego centrum zaledwie 10 kilometrów Swarzędza. W ostatnich latach na tutejszym rynku mieszkaniowym można zaobserwować nasilone zjawisko migracji do usytuowanej w kierunku Warszawy podmiejskiej miejscowości.

Spore zainteresowanie na tutejszym rynku mieszkaniowym to zasługa szerokiego wachlarza ofert i znacznie niższych cen. Przyjrzyjmy się zatem, czym kusi poznaniaków Swarzędz i dlaczego warto w nim zamieszkać.

 

Wysoki standard w korzystnej cenie

 

Ciekawą inwestycją powstającą z myślą o osobach ceniących sobie wysoki standard w modernistycznej konwencji jest propozycja „Przy Morelowej”. Jest to kameralny zespół czterech nowoczesnych segmentów w zabudowie jednorodzinnej, położony w niezwykle malowniczej lokalizacji Swarzędza, w bezpośrednim sąsiedztwie stawów i w otoczeniu terenów zielonych. Okazuje się, że wybór tego miejsca nie był przypadkowy. Zdaniem Łukasza Królaka, właściciela firmy CMD Królak Swarzędz jest idealnym miejscem dla osób ceniących spokój mieszkania za miastem, ale nie chcących rezygnować z udogodnień, jakie daje pełna miejska infrastruktura. W rezultacie na dwóch działkach o łącznej powierzchni ponad 1400 metrów kwadratowych, do dyspozycji przyszłych mieszkańców zaprojektowano 4 nowoczesne lokale mieszkalne, usytuowane w dwóch budynkach jednorodzinnych. Dzięki temu powstaną tu, w zależności od oczekiwań i preferencji przyszłych klientów, dwa typy 4 i 5 pokojowych mieszkań z garażami o powierzchni 109 mkw. oraz 1118,5 mkw. Ponadto, jak na wysoki standard przystało, każde mieszkanie w kompleksie „Przy Morelowej” będzie posiadało przestronną działkę z ogrodem o łącznej powierzchni około 350 metrów kwadratowych. Z myślą o komforcie lokatorów pokoje dzienne z dużymi oknami zaprojektowano tu od strony południowej. Dzięki temu przyszli właściciele mieszkań każdego dnia będą mogli podziwiać za oknem swój własny ogród. Z kolei na piętrze w północnej części budynku znajdą się przestronne sypialnie ze specjalnym wyjściem na tarasy. To z nich będzie można podziwiać zapierający dech widok na położony w dolinie i otoczony zielenią pobliski staw.

 

Jak twierdzą pomysłodawcy i generalni wykonawcy, firma CMD Królak i firma J&P Construction, wszystkie posesje zostaną ogrodzone, a przed wjazdem wybudowane zostaną chodniki i podjazdy wkomponowane w specjalnie zaprojektowaną zieleń. Mimo, że projekt tworzony jest przez dwie firmy, stanowi jedną spójną architektoniczną i organizacyjną całość. Biorąc pod uwagę, wysoki standard tej inwestycji, a także fakt, iż ulica Morelowa znajduje się raptem 800 metrów od granicy Poznania, korzystna w przypadku tej inwestycji wydaje się również cena, która w tym wypadku na dzień dzisiejszy waha się w zależności od powierzchni mieszkania od 3 920 PLN brutto do 3 959 zł brutto. Zakończenie budowy „Przy Morelowej” planowane jest na IV kwartał 2013 rok jednak jak zapewniają inwestorzy, mieszkania już dziś cieszą się sporym zainteresowaniem.

 

Mieszkanie z ogródkiem

 

Na granicy Swarzędza i Zalasewa, między ulicami Planetarną i Siewną, powstaje „Osiedle Sarmackie”. Jest to kolejny, II już etap budowy „Osiedla Wielkopolskiego”. „Osiedle Sarmackie” obejmować będzie w pierwszej fazie realizację 26 w domów w zabudowie szeregowej oraz 40 mieszkań. Na dzień dzisiejszy w ofercie firmy Kos-Dom sp. Z o.o. znajduje się 13 domów o powierzchni od 111,7 do 128,8 metrów kwadratowych, położonych na działkach o powierzchni od 184 do 592 metrów kwadratowych oraz mieszkania o powierzchni od 47 do 72 metrów kwadratowych. Dodatkową zaletą tej inwestycji są przydzielone do każdego mieszkania ogródki. W przypadku „Osiedla Sarmackiego” cena za metr kwadrat waha się tutaj od 4 200 do 4 511 PLN brutto.
Z zapleczem sportowo-rekreacyjnym

 

Z kolei zwolenników sportowych atrakcji, którym nie zbrzydło mieszkanie w bloku, z pewnością zainteresuje „Osiedle Diamentum", które powstaje w znajdującej się na terenie gminy Swarzędz miejscowości Kruszewnia. "Osiedle Diamentum" to tak naprawdę dawne „Osiedle Izabelin”, które dziś ma już nowego właściciela, a co za tym idzie nowego inwestora firmę – Willemen, która z powodzeniem realizuje projekty w Polsce i na Litwie. Nowy pomysł powstaje na obszarze ok. 5,4 ha. i docelowo składać się będzie z 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz z dwóch ciągów zabudowy szeregowej, łącznie tworząc 36 segmentów. W kondygnacjach nadziemnych zaprojektowano w sumie 57 lokali mieszkalnych. Jak zapewnia nowy inwestor na internetowej stronie, powierzchnia kondygnacji piwnicznej została wykorzystana częściowo pod stworzenie podziemnej hali garażowej, a częściowo pod wydzielenie komórek lokatorskich i pomieszczeń gospodarczych, takich jak kotłownie, wózkarnie, pralnie i inne. W ramach kondygnacji piwnicznej, zaprojektowano 50 stanowisk garażowych oraz 50 wydzielonych komórek lokatorskich. Dużym atutem tego miejsca będzie do dyspozycji mieszkańców zaplecze sportowo-rekreacyjne, obejmujące m.in. kort tenisowy, boisko, plac zabaw oraz kąpielisko . Bezpośrednio nad halą garażową, zaprojektowano tu atrium, które w tym wypadku tworzyć będzie tak zwany ”zielony dach”.

 

Największa sypialnia Poznania

 

Powyższe inwestycje to tylko niektóre przykłady mieszkaniowych realizacji, które powstają na terenie gminy Swarzędz, uznawanej coraz częściej za największą sypialnię Poznania. Trudno się, zatem dziwić, że zmęczeni zgiełkiem i życiem w bloku Wielkopolanie, coraz częściej poszukują rozwiązań bardziej kameralnych, które zapewnią im ciszę, spokój i sąsiedztwo natury przy jednocześnie łatwym i szybkim dostępie do miejskiej komunikacji. Dogodna lokalizacja, zapewniająca z jednej strony podmiejską ciszę i spokój, z drugiej zaś szybki dojazd do centrum Poznania, a także stosunkowo niskie ceny mieszkań, powodują spore zainteresowanie Swarzędzem, zarówno potencjalnych deweloperów, zdających sobie sprawę z atrakcyjności położenia Swarzędza, jak i potencjalnych klientów, zainteresowanych kupnem domu lub mieszkania.

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: