Poznaliśmy najlepsze inwestycje II kwartału 2019

Agnieszka Studzińska
Agnieszka Studzińska

Data publikacji: 15.07.2019,

Data aktualizacji: 05.07.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 7 głosów
Poznaliśmy najlepsze inwestycje II kwartału 2019
Użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl po raz kolejny wybrali inwestycje deweloperskie, które wzbudziły ich największe zainteresowanie.

Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie. Nawet jeśli mamy jakieś preferencje i wyobrażenie na temat tego, jak ma wyglądać nasz wymarzony dom, potem musimy skonfrontować je z rzeczywistością. A ta jak to w życiu bywa, często jest trudna. Jaką lokalizację wybrać? Któremu deweloperowi zaufać? W końcu, na którą konkretnie ofertę się zdecydować? Odpowiedzi na te pytania warto szukać nie tylko w poleceniach znajomych, ale również w rankingach. Poniżej prezentujemy wyniki jednego z nich – Rankingu Inwestycji, który od 3 lat publikuje najlepsze inwestycje deweloperskie, według użytkowników portalu RynekPierwotny.pl.

Warszawa stawia na lokale inwestycyjne

W stolicy zauważamy wzrost zainteresowania inwestycjami pod wynajem. Szczególnie modne stały się ostatnio tzw. condohotele, czyli tradycyjne hotele, z tą różnicą, że właścicielami poszczególnych pokoi są osoby prywatne. Potwierdzają to również wyniki Rankingu Inwestycji za drugi kwartał 2019 r. Pierwsze miejsce zajęła w nim bowiem inwestycja – Ibis Styles Condo Hotel, która znajduje się na Nowych Włochach.

Ibis Styles Condo Hotel, WB FINANCE

Natomiast w przypadku, gdy szukamy mieszkania na własne potrzeby, to wybieramy… Wolę. Zarówno drugie, jak i trzecie miejsce w Rankingu zajęły inwestycje znajdujące się na Woli – WolaRE i Wola Nowa. Dużym atutem tej dzielnicy jest położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, dzięki czemu nie musimy martwić się o dojazd do centrum.

Ciekawy jest natomiast fakt, że pozostałe dwie inwestycje, które zostały wyróżnione w Rankingu, znajdują się po drugiej stronie Wisły. Grochów i Gocław, bo to o nich mowa, cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników portalu. W drugim kwartale 2019 r. wyróżnienia otrzymały inwestycje: Strus’a – Chrzanowskiego oraz Park Skandynawia, nad którym pieczę sprawuje Skanska.

Wrocław ciągnie do wody

W drugim kwartale 2019 r. użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl byli w dużej mierze zainteresowani inwestycjami położonymi w bliskiej odległości od Odry. Rezydencja Karłowice, która zajęła pierwsze miejsce, jest położona zaledwie 15 min pieszo od rzeki. To jednak nie jedyne jej zalety. Osoby szukające ciszy i spokoju, a także kontaktu z naturą, z całą pewnością odnajdą to wszystko na Karłowicach, które nie bez kozery nazywane są „osiedlem-ogrodu”.

Rezydencja Karłowice, G7 Invest 

Jeżeli oprócz bliskości Odry zależy nam również na historycznym klimacie, zajmująca drugie miejsce w rankingu inwestycja – Odrzańska Residence, okaże się strzałem w dziesiątkę. Położona w zrewitalizowanej kamienicy, w samym sercu Starego Miasta, przyciąga wzrok luksusem i dbałością o detale. Dzięki dobrej lokalizacji warto również rozważyć zakup tej inwestycji pod wynajem.

5 minut pieszo od Odry znajduje się trzecia wybrana przez użytkowników inwestycja – Kaszubska 10. Świetna lokalizacja, pozwala korzystać garściami z zaplecza kulturalno-rozrywkowego Wrocławia.

Jeśli nie nad morzem, to gdzie?

Według wyników najnowszego Rankingu Inwestycji, w Gdańsku największą popularnością wśród użytkowników cieszą się inwestycje znajdujące się w Śródmieściu i na Jasieniu.  Jedynie w przypadku pierwszego miejsca mamy do czynienia z wyjątkiem. Zwycięska inwestycja – Ogrody Diany znajduje się bowiem na Osowej. Co mogło się przyczynić do jej wygranej? Z jednej strony renoma osiedla – jest ono uważane za bezpieczne, z drugiej strony – niska zabudowa, nie mamy tutaj raczej budynków 10-piętrowych. Warto wspomnieć również o obwodnicy, dzięki której bardzo szybko dojedziemy np. do Gdyni.

Ogrody Diany - Diany 36, RAI Przedsiębiorstwo Budowlane

Wróćmy jednak do Śródmieścia. Tutaj prym wśród inwestycji wiedzie Wyspa Spichrzów. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc pod względem historycznym, turystycznym czy biznesowym w Gdańsku. Nic więc dziwnego, że potencjał tego miejsca został wykorzystany również przez deweloperów, a także doceniony przez potencjalnych klientów. Inwestycja Deo Plaza, znajdująca się przy ul. Chmielnej zajęła obecnie II miejsce w Rankingu. Co znajdziemy w tej nieruchomości? Apartamenty inwestycyjne, czterogwiazdkowy hotel, a także liczne restauracje i kawiarnie, a to wszystko z pięknym widokiem na Motławę!

Drugą najczęściej wybieraną dzielnicą jest Jasień. Choć oddalony od o ok. 6 km od centrum Gdańska, posiada bardzo dobrą siatkę połączeń miejskich i podmiejskich. Dodatkowo kusi bliskością terenów zielonych, a tym samym możliwościami aktywnego wypoczynku i biernej rekreacji. Ma też bogate zaplecze handlowo-usługowe, a także edukacyjne – przedszkola i szkoły. Nic więc dziwnego, że zarówno trzecie miejsce w rankingu, jak i wyróżnienie zostały przyznane inwestycjom na Jasieniu – Voda Apartamenty oraz Nowa Jabłoniowa.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: