Wiadomości mieszkaniowe

Mission Public Relations

Mission Public Relations

Regionalne - Poznań - Nieruchomości

Oddaj swój głos!

Postępy na budowach w Poznaniu

Sporo buduje się w administracyjnych granicach Poznania, jak i w powiecie. Jak zmieniają się osiedla?

Postępy na budowach w Poznaniu

Tegoroczna wiosna sprzyja postępom na placach budów. Wielkopolscy deweloperzy konsekwentnie rozwijają swoje mieszkaniowe projekty. Którzy deweloperzy wkopują przysłowiową pierwszą łopatę pod inwestycję, a którzy zaś kończą budowy?

Stolica Wielkopolski tętni życiem. Sytuacja na rynku nieruchomości kształtuje się zadowalająco. Wiele realizowanych projektów mieszkaniowych dobiega końca, do wielu też przekazano już klucze nowym mieszkańcom.

Klucze do własnych M w rękach mieszkańców

Spółka Agrobex zakończyła realizację inwestycji mieszkaniowej na terenie Szamotuł, gdzie powstało osiedle Słoneczne składające się z 3 budynków wielorodzinnych. - Osiedle Słoneczne to przykład naszej kolejnej inwestycji zakończonej sukcesem. Proces budowy przebiegał bardzo sprawnie a wszystkie mieszkania znalazły już swoich właścicieli - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. Natomiast Greenbud Development przekazał swoim klientom klucze do 36 lokali dwupoziomowych w zabudowie bliźniaczej, które zostały przygotowane w ramach I etapu inwestycji Zielone Rabowice II. W tej części osiedla powstały 22 lokale o powierzchni 74,84 mkw., 12 lokali o metrażu 90 mkw., a także dwa nieco mniejsze 85-metrowe. Z kolei ulica Pałacowa w Dąbrówce pod Poznaniem wzbogaciła się o kameralny budynek wielorodzinny. W ramach prowadzonego przez Inwestycje Hryniewicz.pl projektu powstało 12 mieszkań z ogródkami, przestronnymi tarasami lub balkonami. Prace porządkowe i nasadzenia wokół budynku zostały już ukończone, a pierwsi mieszkańcy budynku otrzymali klucze do swoich lokali już w maju.

Na zaawansowanym etapie budowy

Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane w rejonie Kiekrza w Poznaniu, powstaje zgodnie z założonym harmonogramem. W pierwszym etapie realizowanych jest 6 budynków (12 domów) o metrażach 109,4 – 112,2 mkw. – Pięć z sześciu budynków jest w trakcie budowy, a szósty wystartuje niebawem. Cały pierwszy etap inwestycji będzie gotowy już jesienią tego roku – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Budowlańcy pracują też na dwóch poznańskich inwestycjach Grupy Inwest. Na Naramowicach powstaje Harmonia+ Karpia 27. Zakończone zostały prace nad drugim etapem – realizacja stanu zero z wyłączeniem komunikacji i części magazynowej. Jednocześnie rozpoczęto realizację konstrukcji budynku C. Docelowo projekt będzie składał się z trzech budynków. Drugim projektem mieszkaniowym Grupy Inwest w Poznaniu, jest Nova Łacina . Tutaj zakończona została I część prac budowlanych, tj. realizacja ścianek szczelinowych oraz wykop. Ponadto rozpoczęto konstrukcję hali garażowej. Na południu miasta, na Starołęce trwają zaawansowane prace budowlane nad projektem Przystań Warta, który gotowy jest w blisko 60%. Osiągnięto stan surowy, rozpoczęto prace instalacyjne oraz montaż stolarki okiennej. Realizowana tuż przy rzece Warcie inwestycja to kameralny budynek z ośmioma mieszkaniami i apartamentami o powierzchni od 56 do 166 mkw. Aktualnie w budowie znajdują się także Podolany. Na osiedlu Reduta Nowe Podolany w realizacji jest budynek numer 8, w którym zaaranżowano mieszkania o powierzchni od 46 do 85 mkw. - Zakończenie budynku nr 8 planujemy na czerwiec 2020 roku. W klatce 8A w najbliższym czasie będziemy wykonywać strop 3 piętra, natomiast w klatce 8B nasi budowlańcy murują ściany 2 piętra – dodaje Agata Nowaczyk. W podobnym terminie również na Podolanach będą dostępne domy przy ulicy H. Rzepeckiej. – Na osiedlu Rodzinne Podolany w szeregu A wylano już stropy, rozpoczęto prace nad ścianami piętra, w szeregu B wylewane są fundamenty, zaś w szeregu D trwają wykopy – mówi Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments.

Praca wre w podpoznańskich Tulach. W ramach osiedla Ziołowego Kos-Dom realizuje I etap inwestycji, gdzie budowane są trzy zespoły budynków – łącznie z 23 domami. W zespole nr 1 (domy nr 1-8) trwają prace związane z wykonaniem elewacjami od strony ogrodowej. Domy wchodzące w skład tego zespołu znajdują się obecnie w stanie wykończeniowym. W zespołach nr 2 i 3 (domy nr 9-23) zamontowane zostały okna oraz wykonane pokrycie dachowe. Docelowo Osiedle Ziołowe tworzyć będzie 38 domów szeregowych. Z kolei deweloper KM Building realizuje drugi budynek Zalasewo Park w Zalasewie, gdzie powstanie 36 mieszkań i apartamentów o zróżnicowanych metrażach, od 45 do 131 mkw. –  Aktualnie w Zalasewo Park powstają mury parteru, izolacje ścian fundamentowych, a także wylany jest już strop nad halą garażową – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Starty nowych projektów

Z końcem marca rozpoczęto prace nad najnowszym, V etap Nowych Ogrodów. Obecnie trwają prace ziemne, wylano fundamenty. Do dyspozycji zainteresowanych są mieszkania o powierzchni od 27 do 89 mkw. Finalizacja projektu planowana jest na IV kwartał 2020 roku. Zgodnie z harmonogramem idzie również budowa IV etapu, gdzie zakończono pracę nad elewacją a cały budynek zyskał już okna. Postępy są widoczne w Enklawie Winogrady, której budowa rozpoczęła się w styczniu. W budynku A budowlańcy wykonali strop nad parterem. W budynku B w około 60 procentach przygotowano fundamenty. Aktualnie trwają prace nad ścianami żelbetowymi w podziemnej hali garażowej. Garaż na auta mieszkańców powstaje także pod budynkiem oznaczonym literą C – tu jest gotowy strop. – Trzymamy się ściśle harmonogramu prac. Postępy są zauważalne gołym okiem i z pewnością tak będzie także w następnych tygodniach – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy