Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Warszawa

Oddaj swój głos!

[PORADNIK] Jak kupić mieszkanie online?

Jak kupić mieszkanie zdalnie? Poprowadzimy Cię przez cały proces krok po kroku. Składa się z kilku prostych etapów: przygotowanie, spotkanie, pytania, wybór i podpisanie umowy.

[PORADNIK] Jak kupić mieszkanie online?

Ograniczenia w poruszaniu się oraz w działalności handlu i usług spowodowały, że Polacy masowo ruszyli na zakupy internetowe. W sieci można kupić nawet mieszkanie, ale najpierw trzeba się odpowiednio przygotować i poświęcić czas na poszukiwanie ważnych informacji. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak kupić mieszkanie online.

Przygotowanie

Decyzja o kupnie mieszkania nie może być podjęta pochopnie. Jest przecież jedną z najważniejszych w życiu.
Warto dobrze wykorzystać czas spędzony w domu na zastanowienie się, porozmawianie z doradcą i dokonanie właściwego wyboru – radzi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Grupy ROBYG. Deweloper buduje na wrocławskim Jagodnie wieloetapowe osiedle o zróżnicowanej zabudowie.

Na etapie przygotowania warto odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań i określić swoje potrzeby: w jakiej części miasta chcę zamieszkać? czego oczekuję od osiedla? czy potrzebuję mieszkania z balkonem, czy domu z ogródkiem? Odpowiedzi na te pytania na pewno ułatwią wybór. Czasami trudno znaleźć je samodzielnie, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę, którego można zapytać o wszystko, np. o aktualne oferty specjalne, których teraz nie brakuje. – Mamy dostępne mieszkania z atrakcyjnym systemem płatności 60/40 lub garażem za pół ceny, a także domy ze zniżką 200 zł na każdym metrze kwadratowym. Po szczegóły zapraszamy do biura sprzedaży – informuje Joanna Chojecka.

Spotkanie z doradcą i rozmowa

Większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu: na video czacie, czacie tradycyjnym, przez telefon lub e-mail. Video czat to nowość, podobnie jak możliwość używania podpisu elektronicznego.

Ten system ułatwia naszym klientom podejmowanie decyzji w zakresie zakupu mieszkania i utrzyma płynność zawierania umów rezerwacyjnych – podkreśla Joanna Chojecka z Grupy ROBYG. – Wiele elementów zostanie już na stałe w kanałach online, co w przyszłości usprawni proces analizy i podejmowania decyzji z punktu widzenia klienta – dodaje.

Podczas zdalnego spotkania doradca zaprezentuje zdjęcia, wizualizacje osiedla oraz mieszkań, przygotuje także dedykowaną ofertę. Odpowie na wszystkie pytania, doradzi i pomoże dokonać najlepszego wyboru. Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

Po pierwsze okolica. Jedni wolą zgiełk centrum, inni spokojniejsze i bardziej zielone części miasta. Warto pamiętać, że już w trakcie poszukiwań trzeba myśleć o przyszłości.  Sprawdźmy nie tylko najbliższe, ale i dalsze otoczenie pod względem zaplanowanych inwestycji. – Dobrym wyborem jest rozwijająca się i zmieniająca w szybkim tempie część miasta. Taka, która przystosowuje się do dzisiejszych potrzeb mieszkańców. Te wszystkie cechy spełnia np. wrocławskie Jagodno – ocenia Joanna Chojecka.

Jagodno kojarzone jest dziś z potencjałem, rozwojem i perspektywami. To jedna z niewielu części miasta, gdzie przemiana przebiega tak dynamicznie. Do najważniejszych planowanych inwestycji publicznych należy nowa szkoła i przedszkole przy ul. Asfaltowej dla ponad 1000 uczniów i przedszkolaków, a także Zielony Klin Południa Wrocławia, czyli teren rekreacyjny o powierzchni 63 ha pomiędzy Jagodnem a Wojszycami. Ponadto Jagodno staje się coraz bardziej dostępne dzięki np. przedłużonym liniom autobusowym, remontom dróg i budowie ścieżek rowerowych. – To coraz bardziej nowoczesny rejon, położony niedaleko centrum, ale wciąż charakteryzujący się spokojem i rodzinną atmosferą – wymienia Joanna Chojecka.

Po drugie osiedle. Z jakiego rodzaju zabudowy się składa i jakie są na nim udogodnienia? Najlepiej znaleźć osiedle z niską zabudową wielorodzinną uzupełnioną domami jednorodzinnymi z prywatnym terenem zielonym. Mieszkanie w budynku wielorodzinnym może być dobrym wyborem dla inwestorów, singli czy seniorów, podczas gdy dom to właściwe miejsce dla młodych małżeństw planujących dzieci lub rodzin. Bardzo ważne są dodatkowe elementy, takie jak osiedlowe przedszkole i park, zewnętrzna siłownia, lokale usługowe czy miejsca postojowe dla gości. – To cechy osiedla kompletnego, swoistego miasta w mieście, gdzie możemy załatwić najpotrzebniejsze codzienne sprawy i zbudować relacje z sąsiadami – wskazuje Joanna Chojecka.

Po trzecie standard budynku. Można zapytać doradcę o jakość użytych materiałów budowlanych i wykończeniowych, o części wspólne, parkingi podziemne i oszczędne systemy. Korzystnym rozwiązaniem dla mieszkańców są np. panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED w częściach wspólnych. To przyczynia się do mniejszych rachunków. Dużym udogodnieniem jest także lobby z recepcją i  portierem.

Po czwarte mieszkanie lub dom. Dwa, trzy, a może cztery pokoje z myślą o przyszłości? Z balkonem czy z ogródkiem na parterze? Jeżeli dom, to szeregowy czy atrialny? – Wybór jest naprawdę duży. Wszystkie układy mieszkań i domów zostały starannie przemyślane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Kompetentny doradca potrafi dobrać mieszkanie do potrzeb i podczas rozmowy odpowie szczegółowo na wszystkie dociekliwe pytania – zachęca Joanna Chojecka. Warto jeszcze spytać, co jest w cenie. Grupa ROBYG oferuje np. system Smart House, który pozwala oszczędzać, kontrolować multimedia i zarządzać bezpieczeństwem, a także rolety antywłamaniowe i ogrzewanie podłogowe.

Po piąte – renoma i wiarygodność dewelopera. Bardzo ważne jest doświadczenie dewelopera na rynku, liczba zrealizowanych inwestycji, wybudowanych mieszkań i zadowolonych klientów. – Grupa ROBYG to ponad 15 lat doświadczenia, ponad 21 tysięcy sprzedanych mieszkań w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Zaufało nam już 63 tysiące nabywców – wymienia Joanna Chojecka. 

Na koniec warto skontrolować postęp na budowie. Można zapytać doradcę, kiedy mieszkanie będzie gotowe do odbioru i czy prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Rezerwacja

Ostatnie dwa etapy to już czysta formalność i postawienie kropki nad i. Po rozmowie z doradcą, pogrupowaniu informacji, przemyśleniu sprawy i sprawdzeniu tego, co dzieje się na budowie, czas na dokonanie ostatecznego wyboru i zrobienie bezpłatnej rezerwacji na kilka dni. To także można zrobić bez wychodzenia z domu – podczas wirtualnego spotkania z doradcą, telefonicznie lub mailowo. Zarezerwowanie mieszkania to dodatkowy czas do namysłu.

Podpisanie umowy

Piątym – ostatnim etapem jest podpisanie umowy zdalne. Umożliwiają to nowe procedury wdrożone przez niektórych deweloperów.

Pomożemy wypełnić komplet dokumentów niezbędnych do zakupu i sfinalizowania umowy. Wszystkie działania są prowadzone z przestrzeganiem przepisów RODO, a korespondencja jest szyfrowana. Nabywca podpisuje umowę w domu, a my odsyłamy ją kurierem – tłumaczy Joanna Chojecka.

Jeżeli nabywca woli podpisać umowę osobiście, to deweloper zorganizuje bezpośrednie spotkanie z doradcą, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Jedyną procedurą, która musi być przeprowadzona osobiście – zgodnie z polskim prawem – jest notarialne podpisanie umowy. To jednak często tylko formalność, bo w obecnej sytuacji kancelarie dogadują z klientem wszystkie szczegóły telefonicznie lub mailowo.

Grupa Robyg to jeden z największych deweloperów w kraju, działający już od 15 lat. W tym czasie sprzedał 18 tysięcy mieszkań, w których zamieszkało ok. 60 tys. osób. Obecnie buduje ponad 6 tys. mieszkań, a w ofercie ma łącznie ponad 2 tys. lokali. Do tej pory budował w Warszawie oraz w Gdańsku. Inwestycją Robyg Jagodno debiutuje we Wrocławiu.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy