Wiadomości mieszkaniowe

Publicon PR

Regionalne - Warszawa - Wrocław

29 października 2020

Oddaj swój głos!

Polacy szukają mieszkań z przestronnymi tarasami

Jakie oferty znajdziemy na wrocławskim rynku? Do jakich klientów są skierowane? Czytaj na rynekpierwotny.pl!

Polacy szukają mieszkań z przestronnymi tarasami

Decydując się na zakup własnego M, przywiązujemy dużą wagę do miejsca relaksu. Balkony są już niemal obowiązkowym elementem. Deweloperzy, odpowiadając na tę potrzebę, nierzadko wprowadzają do oferty ogródki lub tarasy, których powierzchnia jest większa nawet od metrażu mieszkania. 

Mieszkanie z widokiem

Mieszkania z większymi balkonami i tarasami stwarzają duże możliwości aranżacyjne. To dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać, rozszerzając w ciepłych miesiącach strefę dzienną mieszkania. W pobliżu centrum miast znajdziemy więcej ofert mieszkań z balkonami lub tarasami. Często to te szczytowe liczą najwięcej metrów kwadratowych – a przy tym zapewniają najlepszy widok.

Wrocławski deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. przyznaje, że te oferty cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród par i młodych rodzin.

Mamy szeroką ofertę mieszkań z dużymi tarasami czy ogródkami. Wśród najciekawszych warto wskazać chociażby Osiedle nad Odrą. W tej inwestycji znalazły się duże tarasy, a ich kaskadowa budowa zapewnia dobre nasłonecznienie. W sprzedaży mamy jeszcze lokal z tarasem o powierzchni 44 metrów kwadratowych – mówi Emil Basta, pracownik biura sprzedaży.

Osiedle nad Odrą

Dwa tarasy w apartamencie. Łącznie 120 metrów kwadratowych

Przestronne tarasy są także niezbędnym elementem inwestycji premium. Zapewniają atrakcyjny widok i mogą być dobrym miejscem do spotkań towarzyskich.

W Bulwarze Drobnera mamy w ofercie między innymi dwupoziomowy apartament z dwoma tarasami: jeden o powierzchni 59 metrów kwadratowych, drugi – 62 metry kwadratowe. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie widok na zabytkową część miasta – w tym przypadku to Ostrów Tumski i Odra, a do tego poszukują wyższego standardu inwestycji – tłumaczy Basta.

Kompromis między domem a mieszkaniem

Ci, którzy decydują się zamieszkać na obrzeżach dużych miast, mogą trafić na naprawdę korzystne oferty. Ogródki są często większe niż te w inwestycjach mieszczących się w pobliżu centrum.

Co więcej, w takich osiedlach niekiedy znajdują się ogródki o metrażu większym niż samo mieszkanie – dodaje Emil Basta, pracownik WPBM „Mój Dom” S.A. – Tak jest na przykład w naszej najnowszej inwestycji, Novej Stoczniovej, gdzie znajdziemy ogródki o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych. Nie jest to jednak domeną wyłącznie mieszkań na obrzeżach. Mamy też w ofercie lokale w Osiedlu nad Odrą przy Rychtalskiej, których ogródki liczą 144 i 113 metrów kwadratowych.

Takie propozycje cieszą się największym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi, które szukają kompromisu między bliskością miasta a posiadaniem własnego ogródka, będącego charakterystycznym elementem mieszkania w domu jednorodzinnym.

Popularne wśród klientów indywidualnych

Oferty z przestronnymi tarasami czy ogródkami cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród tej grupy, która kupuje lokum na własne potrzeby. Choć klienci inwestycyjni postrzegają balkon czy ogródek za atut, który przełoży się na łatwiejsze znalezienie najemców, wybierają lokale z niewielkim balkonem – wciąż komfortowym, ale jednak takim, który nie wpłynie znacząco na cenę.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy