Osiedle Jerozolimska z pozwoleniem na budowę

CORDIA

Data publikacji: 15.12.2020,

Data aktualizacji: 15.12.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu
Osiedle Jerozolimska z pozwoleniem na budowę
Ruszyła budowa Osiedla Jerozolimska w Krakowie! Czytaj dalej!

Piąty projekt firmy Cordia Polska w Krakowie – osiedle Jerozolimska – otrzymał pozwolenie na budowę. W efekcie na krakowskim Podgórzu powstanie 159 nowych mieszkań od 39 do 87 mkw. Prace budowlane ruszyły w pierwszym tygodniu grudnia i potrwają do jesieni 2022 roku. Generalnym wykonawcą osiedla została firma Grimbud.

Osiedle Jerozolimska to 2 sześciopiętrowe budynki, które powstaną u zbiegu ulic Wielickiej i Jerozolimskiej – w sąsiedztwie malowniczych, zielonych terenów leżących wokół Kopca Krakusa. Projekt miał swoją premierę wiosną tego roku. Na etapie zakończonej już przedsprzedaży, zarezerwowanych zostało 30% mieszkań.

Osiedle Jerozolimska to dla nas projekt o szczególnym znaczeniu, m.in. dlatego, że powstaje w Krakowie, a to miasto, w którym Cordia zadebiutowała w Polsce. To właśnie tutaj, w ramach takich projektów jak osiedle Supernova czy Cystersów Garden, wybudowaliśmy dotąd najwięcej mieszkań. Ostatni krakowski projekt, Lotniczówkę, oddaliśmy do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. Równolegle prowadzimy działania w innych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Sopocie. O Krakowie jednak nie zapominamy i możemy zapowiedzieć, że czekają nas tu kolejne premiery - podkreśla Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska

Mieszkańcy Jerozolimskiej będą mieli do dyspozycji nie tylko pobliskie tereny zielone i dobrą komunikację z centrum miasta, ale także liczne udogodnienia na terenie samego osiedla. Powstaną tam m.in. plac zabaw, wózkownia i wiaty rowerowe. Parking podziemny, w którym przewidziane zostały również miejsca dla samochodów elektrycznych, pomieści ponad 200 aut, co przełoży się na zmniejszenie ruchu pojazdów pomiędzy budynkami. Wideodomofony i monitoring zapewnią bezpieczeństwo, podobnie jak rolety antywłamaniowe w oknach na parterze. Projekt wyróżnia się też pod względem estetycznym – jego atuty to m.in. szerokie narożne okna, przestronne balkony i elegancka strefa wejściowa utrzymana w odcieniach grafitu i złota.

Osiedle Jerozolimska
 

Generalnym wykonawcą osiedla została firma Grimbud – ta sama, która współpracowała z deweloperem przy budowie osiedla Lotniczówka i Supernova. Za projekt odpowiada krakowskie biuro ION Architekci.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: