Wiadomości mieszkaniowe

Marzena Zbierska

Marzena Zbierska

Nieruchomości - Poznań - Wiadomości

22 czerwca 2018

Oddaj swój głos!

Od kawalerki do przestronnego apartamentu. Poznańscy deweloperzy kuszą różnorodnością oferty

Funkcjonalna kawalerka w centrum miasta czy przestronne czteropokojowe mieszkanie na przedmieściach? A może smart apartament dla studenta lub absolwenta, który właśnie rozpoczyna samodzielne życie? Oferta poznańskiego rynku nieruchomości jest różnorodna i coraz częściej sprofilowana pod kątem oczekiwań określonej grupy nabywców.

Od kawalerki do przestronnego apartamentu. Poznańscy deweloperzy kuszą różnorodnością oferty

Wszyscy, którzy planują zakup nowego mieszkania w Poznaniu mają w czym wybierać. Oferta firm deweloperskich działających na poznańskim rynku jest nie tylko różnorodna, ale i dostosowana do oczekiwań konkretnej grupy nabywców. To pokazuje nie tylko dobre rozeznanie potrzeb i stylu życia mieszkańców dużych miast, ale również rynku nowych nieruchomości, który cechuje się dużą konkurencyjnością, zmiennością warunków działania i wysokim ryzykiem inwestycyjnym. Stąd firmy deweloperskie prowadzą projekty w różnych segmentach rynku, lokalizacjach i poziomach cen, co pozwala to ryzyko ograniczyć.

 

Stara Cegielnia

Prawie 7,6 tys. mieszkań czeka na nabywców

Na portalu RynekPierwotny.pl jest blisko 7,6 tys. mieszkań zlokalizowanych w Poznaniu (dane na koniec maja 2018) w kilkudziesięciu inwestycjach. To pokazuje, że aktywność deweloperów jest na wysokim poziomie, a kupujący nie mogą narzekać na ograniczony wybór. Najwięcej mieszkań w ofercie deweloperów to lokale o powierzchni od 40 do 60 m2 (51%), mieszkania o powierzchni od 60 do 80 m2 stanowią 28% oferty, o powierzchni do 40 m2 – 14% oferty, a 5% to mieszkania o metrażu od 80 do 100 m2. Największą pulę mieszkań stanowią to lokale 2- i 3-pokojowe (odpowiednio 39 i 40% oferty). Średni metraż nowego mieszkania w Poznaniu to według oferty portalu RynekPierwotny.pl 55,7 m2.

Przystań Warta, Grupa Partner

Kawalerki na osiedlach i smart apartamenty dla inwestorów

Jednopokojowe mieszkania można znaleźć w ponad 20 inwestycjach na terenie Poznania, szczególnie na Grunwaldzie, Wildzie, Jeżycach, Starym Mieście i Nowym Mieście. W sumie w perwisie RynekPierwotny.pl jest aż 380 mieszkań dla singli. Z myślą o studentach i absolwentach uczelni, którzy wkraczają w samodzielne życie, powstał apartamentowiec złożony wyłącznie z mieszkań jednopokojowych i dwupokojowych Nadolnik Compact Apartaments, o powierzchniach od 19-40 m2. To oferta także dla osób, którzy zakup kawalerki traktują inwestycyjnie, bo mieszkania w Nadolnik Compact Apartaments mogą być wykończone pod klucz.

Duży wybór mają również kupujacy zainteresowani mieszkaniem powyżej 100 m2. W ofercie  RynekPierwotny.pl jest 47 takich lokali w 20 inwestycjach, a wiele z nich to budynki oddane do użytku lub z planowanym terminem oddania w tym roku. Inwestycje zlokalizowane są na Wildzie, Jeżycach, Grunwaldzie, Starym Mieście i Nowym Mieście, zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i nieco dalej od centrum, w rejonie terenów rekreacyjnych, jak Stara Cegielnia lub z widokiem na rzekę – tu dobrym przykładem jest Przystań Warta czy Młyn Nad Cybiną.

Nadolnik Compact Apartaments, Grupa Partner

Kurs na segment premium

Liczba mieszkań dostępnych na poznańskim rynku rośnie, ale rośnie też cena, co oznacza, że rynek się rozwija, a popyt po rekordowych poziomach sprzedaży pod koniec 2017 roku nie osłabł znacznie. Ceny nowych mieszkań w Poznaniu pozostają na wysokim poziomie – średnio m2 mieszkania deweloperzy oferują za 6490 zł.

Wysoki średni poziom cen może być efektem zmian w polityce inwestycyjnej firm deweloperskich i rozwoju segmentu premium. Wyższy standard mieszkań oferowanych do sprzedaży i zwrot w kierunku segmentu mieszkań luksusowych jest dobrze przyjmowany przez rynek, szczególnie w dużych miastach, gdzie wyraźniej ujawnia się popyt inwestycyjny.

 

Młyn Nad Cybiną, Grupa Partner

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy