Skanska buduję nową inwestycję NU! Warszawa Wola

Komunikacja+
Komunikacja+

Data publikacji: 23.09.2021,

Data aktualizacji: 23.09.2021

4 minuty czytania
Średnia ocen 3/5 na podstawie 6 głosów
NU! Warszawa Wola – rusza sprzedaż mieszkań
Na warszawskiej Woli Skanska wybuduje nowe mieszkania. Sprawdź, co wyróżni tę inwestycję. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl

W ramach pierwszego etapu osiedla NU! Warszawa Wola deweloper wybuduje 145 funkcjonalnych i ekologicznych mieszkań z certyfikatem BREEAM. Realizacja inwestycji zakłada rewitalizację dużego kwartału na warszawskiej Woli – Skanska wyremontuje fragment ul. Kolejowej, wybuduje nowe chodniki i ścieżkę rowerową, a na terenie osiedla powstanie łąka kwietna i park, który będzie ogólnodostępny dla mieszkańców miasta.

Za projekt inwestycji odpowiada znana pracownia architektoniczna – Kuryłowicz & Associates.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • co wyróżnia inwestycję NU! Warszawa Wola
 • jakie mieszkania będą dostępne w tym projekcie 
 • jakie ekologiczne rozwiązania zastosuje deweloper 

Osiedle będzie zlokalizowane na warszawskiej Woli, przy ul. Kolejowej, w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 145 mieszkań o metrażach od 28,5 do ok. 120 m kw. Każdy z lokali będzie posiadał balkon, taras lub loggię, a apartamenty na parterze będą miały zapewniony dostęp do prywatnych ogródków.

Inwestycja NU! Warszawska Wola

Warszawska Wola przyjazna do zamieszkania

„NU!” po szwedzku znaczy „tu i teraz!”, a w przypadku najnowszej inwestycji mieszkaniowej Skanska oznacza komfortowe i przyjazne miejsce do zamieszkania w centrum Warszawy. Wola to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic miasta, która cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków. Zawdzięcza to między innymi bardzo dobrze rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej, w tym drugiej linii metra, dostępności szkół, restauracji, punktów medycznych, infrastruktury sportowej oraz oczywiście bliskości ścisłego centrum stolicy.

- Realizacja naszej inwestycji w znacznym stopniu odmieni tę część warszawskiej Woli, sprawiając, że stanie się ona jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do życia. Poza remontem odcinka ul. Kolejowej planujemy wybudować nowe chodniki i ścieżkę rowerową. Na terenie osiedla powstaną też starannie zaprojektowane tereny rekreacyjne – m.in. zupełnie nowy park, który z założenia ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Dzięki temu dotychczas przemysłowe tereny zyskają nowy, „zielony” charakter – mówi Aleksandra Goller, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska. - Co więcej, projekt zakłada również stworzenie przestrzeni pod nowe lokale usługowe, które z całą pewnością ułatwią codzienne życie nie tylko mieszkańcom osiedla, ale również najbliższemu sąsiedztwu – dodaje.

Ekologiczne osiedle z certyfikatem BREEAM

Skanska stara się o ekologiczne odznaczenie dla wszystkich swoich inwestycji mieszkaniowych. Nie inaczej będzie w przypadku osiedla NU! Warszawa Wola, które również będzie certyfikowane w systemie BREEAM. Ten „zielony” znaczek z jednej strony jest dla mieszkańców gwarancją tego, że deweloper i generalny wykonawca spełnili wiele wymagających norm jakościowych na każdym etapie realizacji inwestycji (m.in. zadbali o recykling odpadów budowlanych, wykorzystali do budowy wyłącznie nietoksyczne materiały, zasilali plac budowy energią ze źródeł odnawialnych), a z drugiej – umożliwia przyszłym właścicielom staranie się o tzw. Zieloną Hipotekę, czyli kredyty z najkorzystniejszymi na rynku warunkami i oprocentowaniem.

„Zielone” rozwiązania na osiedlu NU! Warszawa Wola

Mieszkania na nowym osiedlu Skanska będą wyposażone w bazową wersję systemu smart home – Appartme by Skanska. To nowoczesna technologia, która umożliwi właścicielom zrównoważone korzystanie z energii cieplnej i elektrycznej, a tym samym obniżenie kosztów rachunków za prąd i ogrzewanie. Co ważne, każdy z użytkowników będzie mógł we własnym zakresie rozbudować podstawową wersję systemu o dodatkowe funkcje.

W mieszkaniach przewidziano też zastosowanie filtrów antysmogowych, które pozytywnie wpłyną na jakość powietrza wewnątrz budynku. W częściach wspólnych pojawią się czujniki ruchu, uruchamiające energooszczędne oświetlenie LED.

Kolejnym eko-rozwiązaniem będzie możliwość przystosowania miejsc parkingowych do ładowania samochodów elektrycznych – blisko 10% wszystkich miejsc postojowych dla „czterech kółek” będzie posiadało tę funkcję. W ramach udogodnień dla cyklistów – na terenie osiedla pojawią się stojaki rowerowe oraz stacja naprawy rowerów.

Projekt zakłada także wykorzystanie zbiorników retencyjnych na wodę opadową, którą wykorzystuje się później do podlewania zieleni wspólnej.

Warszawska Wola

Zielona wyspa w centrum miasta

Na terenie inwestycji powstanie starannie zaprojektowany, pełen zieleni teren do rekreacji. W ramach przestrzeni wspólnej osiedla Skanska stworzy łąkę kwietną i przestronny park, w którym pojawią się m.in. budki dla ptaków i domki dla owadów oraz jedna z niewielu ogólnodostępnych tężni na terenie Warszawy. Ławki solarne i stacja Wi-Fi na terenie parku umożliwią użytkownikom łatwy dostęp zarówno do elektryczności, jak i do sieci. Miejsce rekreacji wyposażone zostanie w plac zabaw, zewnętrzną siłownię, a także stoły do gier planszowych.

Architektura inspirowana kolejową Wolą i modernizmem

Za projekt osiedla odpowiada renomowana pracownia architektoniczna – Kuryłowicz & Associates. Głównym założeniem projektantów było stworzenie budynku, który z jednej strony będzie harmonijnie wpisany w prężnie rozwijającą się, nowoczesną okolicę Woli, a z drugiej – będzie nawiązywać do postindustrialnego charakteru ul. Kolejowej.

- Pomysł na projekt osiedla NU! Warszawa Wola zakładał wykorzystanie licznych inspiracji przedwojennym modernizmem – stworzyliśmy koncept, odwołujący się do słynnych pięciu zasad projektowania Le Corbusiera. Długa elewacja złożona z trzynastu nieregularnie rozmieszczonych pionów okiennych nada bryle budynku efekt rozrzeźbienia i pozwoli mu wtopić się w różnorodną i rozdrobnioną zabudowę otoczenia. Na fasadzie pojawią się panele o drewnopodobnej fakturze, które stanowić będą bezpośrednie odniesienie do kolejowej przeszłości okolicy. Wnętrza budynku zostaną zachowane w ciepłych, eleganckich tonacjach kolorystycznych, z wykorzystaniem materiałów przypominających cement oraz drewno. Duże, wstęgowe, rozstawione horyzontalnie okna sprawią, że mieszkania będą doskonale doświetlone – wyjaśnia Piotr Wilbik z pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates.

Mieszkania bez barier architektonicznych

NU! Warszawa Wola to kolejne osiedle, w przypadku którego Skanska stara się o uzyskanie certyfikatu „Obiekt bez barier”, przyznawanego przez Fundację Integracja. Projekt inwestycji zakłada, że zarówno teren otaczający osiedle, jak i ponad 50% mieszkań, będą posiadały udogodniania, ułatwiające funkcjonowanie seniorom, osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy rodzinom z małymi dziećmi. Deweloper zniweluje tu bariery architektoniczne, przez co mieszkańcy szczególnie potrzebujący przemyślanych rozwiązań, zyskają możliwość swobodnego poruszania się po terenie inwestycji.

Rozwiązania, które to umożliwią to m.in.: odpowiedniej szerokości bramki i drzwi do budynków, bezprogowe wejścia na balkon, domofony i włączniki świateł umieszczone na właściwej wysokości, duża przestrzeń manewrowa na korytarzach.

Najważniejsze liczby i informacje o pierwszym etapie inwestycji: 

 • starannie zaprojektowany budynek o zróżnicowanej bryle: 5 i 8 pięter
 • liczba mieszkań: 145 mieszkań o powierzchni od poniżej 30 do 120 m kw.
 • wysokość mieszkań: od ok. 2,75 m do ok. 3,50 m
 • wysokie okna zapewniające duża ilość naturalnego światła w mieszkaniu 
 • przestronne balkony, loggie, tarasy z automatycznym zadaszeniem
 • system automatyki mieszkaniowej Appartme by Skanskaw standardzie
 • energooszczędne rozwiązania: czujniki ruchu, oświetlenie LED 
 • garaż podziemny ze schowkami na rowery oraz wózkownią
 • miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych
 • prywatne ogródki
 • Certyfikat Fundacji Integracja – „Obiekt bez barier”
 • Certyfikat BREEAM   

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: