Nowość w Smart Home Murapolu

Murapol S.A.

Data publikacji: 03.06.2019, Data aktualizacji: 11.08.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

Nowość w Smart Home Murapolu
Murapol rozszerza Home Management System o rozwiązania antysmogowe. Dowiedz się więcej z artykułu!

Mieszkania powstające w najnowszych inwestycjach Grupy Murapol, poza możliwością zainstalowania w nich inteligentnych rozwiązań smart home, wideomofonów z systemem SOS czy korzystania z monitoringu wizyjnego części wspólnych, będą wyposażone również w innowacyjną technologię zapewniającą ochronę przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Deweloper rozszerzył wachlarz funkcjonalności systemu Home Management System o unikalne filtry antysmogowe, które poprawią jakość powietrza w mieszkaniach Murapolu.

Wykorzystana do budowy filtrów specjalna membrana z nanowłókien zatrzymuje nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząsteczki, dzięki czemu chroni powietrze w mieszkaniu przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie doskonałą przepuszczalność powietrza. Montowane w nawiewnikach okiennych filtry eliminują także konieczność stosowania siatek przeciw owadom.

Filtry antysmogowe, jako nowy standard wyposażenia inwestycji, znajdą się w kilkunastu najnowszych komercjalizowanych obecnie projektach Grupy Murapol w większości lokalizacji, w których Grupa jest obecna tj. na terenie Krakowa, miast województwa śląskiego, Wrocławia, Warszawy, Poznania oraz innych lokalizacji.

- Wysokie zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w okresie grzewczym, to coraz bardziej dotkliwy problemem dla mieszkańców większości miast w Polsce, w tym także tych, w których realizujemy projekty deweloperskie. Mając na uwadze jego istotność postanowiliśmy wyposażyć nasze najnowsze inwestycje w rozwiązanie, które zapewni ochronę mieszkań przed smogiem i innymi szkodliwymi związkami chemicznymi – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. - Filtry antysmogowe są kolejnym elementem wdrożonego z początkiem bieżącego roku autorskiego Home Management System. Analizujemy dalsze możliwości uzupełniania go o kolejne funkcjonalności odpowiadające na obserwowane potrzeby klientów - dodaje Nikodem Iskra.

Murapol opracował własny systemu infrastruktury technicznej i instalacji HMS w celu wyposażenia oferowanych lokali w dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców, które nie tylko zapewnią wygodę i bezpieczeństwo, ale również pozwolą na oszczędności w eksploatacji. W ramach HMS deweloper umożliwia wyposażenie nabywanych mieszkań w smart rozwiązania Murapol Appartme, dzięki którym można m.in. zarządzać zużywaną energią, sterować oświetleniem, ogrzewaniem, zaworami wody czy roletami wewnętrznymi, zarówno lokalnie jak i zdalnie za pomocą aplikacji w telefonie lub tablecie. Poza tym system obejmuje monitoring wizyjny części wspólnych oraz wideodomofony z systemem SOS, umożliwiającym szybkie wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: