Wiadomości mieszkaniowe

PR Expert

Regionalne - Wrocław - Nieruchomości

30 stycznia 2019

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Nowoczesny Centreville na granicy Nadodrza

Bouygues Immobilier rozpoczyna realizację piątej inwestycji we Wrocławiu. W niedokończonym budynku, w ścisłym centrum miasta, powstanie apartamentowiec Centreville.

Nowoczesny Centreville na granicy Nadodrza

Niedokończony budynek przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej, który od kilku lat psuje panoramę tej części Wrocławia, w przyszłym roku zmieni się w nowoczesny apartamentowiec Centreville. Tego bardzo ważnego zadania podejmuje się deweloper Bouygues Immobilier Polska, dla którego będzie to piąta inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. - Mamy doświadczenie w tego typu wymagających projektach. Po Wyspiańskiego 11 i Jagiełły 6 to trzecia inwestycja w reprezentacyjnej części Wrocławia. Dzięki naszym działaniom cała okolica zyska nową jakość. Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu. Decyzja o dokończeniu budynku przy ul. Drobnera została starannie przemyślana i zaplanowana – deklaruje Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

 

Nowa wizytówka Nadodrza

Prace budowlane rozpoczną się wkrótce, a zakończą w drugim kwartale 2020 roku. W 7-piętrowym Centreville znajdzie się 69 mieszkań o powierzchni od ok. 30 do 150 metrów kwadratowych, w tym 8 dwupoziomowych penthouse’ów z przestronnymi tarasami. Ich sprzedaż rozpocznie się niebawem. Na parterze mieścić się będzie 10 lokali usługowych. – To idealne miejsce na przykład na kawiarnie i restauracje, dlatego cała ulica Drobnera zyska dodatkową witalność – podkreśla dyrektor Łukasz Paryś.

Wejście do apartamentów umieszczone zostanie od strony kameralnego dziedzińca, natomiast lokale usługowe będą dostępne od strony ulicy. Mieszkańcy Centreville będą mieli do dyspozycji duży garaż podziemny.

Marek Kotowski, projekt manager Centreville, podkreśla, że największym atutem nowoczesnego apartamentowca będzie jego lokalizacja: – Rozumiemy, jak funkcjonuje Wrocław pod względem społecznym i urbanistycznym, dlatego zaangażowaliśmy się w inwestycję w tak istotnym dla miasta miejscu – na granicy klimatycznego Nadodrza, w sąsiedztwie Odry i wysp, skąd blisko do Rynku, na Ostrów Tumski i do Ogrodu Botanicznego. Właściciele apartamentów na najwyższych piętrach, które będą ukoronowaniem budynku, z pewnością docenią wspaniałe widoki m.in. na Odrę i główny gmach uniwersytetu.

Projekt uznanej pracowni

Autorami projektu architektonicznego są projektanci renomowanej pracowni Zbigniewa Maćkowa. Forma budynku jest prosta i harmonijna, dzięki czemu apartamentowiec będzie współgrał z okoliczną zabudową. – Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków. Na elewacji pojawi się szlachetny klinkier w postaci cegły.

Nutą ekstrawagancji i urozmaiceniem prostoty formy bryły jest zwieńczenie budynku w postaci uskokowych dwóch najwyższych kondygnacji. – Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Zbigniew Maćków. Głównym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach, obecne na polskim rynku budowlanym od 25 lat.

Pozostałe inwestycje we Wrocławiu

Bouygues Immobilier Polska to spółka-córka jednego z największych deweloperów we Francji, obecna na rynku polskim od 2001 roku. Deweloper zrealizował już 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, na osiedlu Belleville przy ul. Pięknej i w kameralnej Villi Alouette przy parku Grabiszyńskim. Z kolei na prestiżowej Kępie Mieszczańskiej Bouygues Immobilier Polska kończy realizację inwestycji Jagiełły 6. Deweloper inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. W trzech miastach Polski realizuje obecnie 13 inwestycji mieszkaniowych.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy