Wiadomości mieszkaniowe

Murapol S.A.

Regionalne - Nieruchomości - Poznań

30 września 2020

Oddaj swój głos!

Nowoczesne mieszkania na Śląsku? Sprawdź to osiedle w Gliwicach!

Szukasz mieszkania w Gliwicach? Sprawdź, jaką ofertę z rynku pierwotnego warto dziś wziąć pod uwagę!

Nowoczesne mieszkania na Śląsku? Sprawdź to osiedle w Gliwicach!

Gliwice to miasto, które ma wiele do zaoferowania poszukającym nowego M. Atrakcyjny rynek pracy, liczne tereny zielone, bogata oferta kulturalna i sportowa, a także doskonałe skomunikowanie z całym regionem, to jego główne zalety. W Gliwicach jest też coraz bogatszy wybór nowych mieszkań. 

Niewiele jest w Polsce miejscowości, których mieszkańcy tak pozytywnie oceniają swoją małą ojczyznę, jak ma to miejsce w Gliwicach. Osoby, które właśnie z tym zakątkiem Śląska związały swoją przyszłość, uważają, że miasto wyróżnia się na tle innych przede wszystkim walorami ekonomicznymi i wszechobecną zielenią krajobrazu. To nie jedyne wnioski, które wynikają z corocznych ankiet badających poziom zadowolenia gliwiczan. Co jeszcze może się tu podobać? Z pewnością doskonała infrastruktura komunikacyjna i atrakcyjny rynek pracy. Atutem Gliwic jest zwłaszcza położenie na skraju aglomeracji śląskiej, dzięki czemu choć mieszka w nich już ponad 180 tys. ludzi, nie jest tu aż tak tłoczno, jak w innych miastach Śląska. Oprócz tego miasto jest naprawdę zielone, a przecież sąsiedztwo miejsc sprzyjających rekreacji jest jednym z kluczowych aspektów, na jaki zwracają uwagę klienci szukający nowego M. Tak jest również w Gliwicach.

A może zamieszkać przy parku?

Jednym z najciekawszych nowych inwestycji deweloperskich w Gliwicach jest Murapol Osiedle Parkowe przy ul. Kozielskiej. Wyróżnia się nie tylko atrakcyjną architekturą i nowoczesnymi rozwiązaniami. Urzeka przede wszystkim jego naturalna lokalizacja.

- Nasza inwestycja znajduje się w otoczeniu zieleni, kilka minut spacerem od Parku Starokozielskiego czy Parku Szwajcaria, a jednocześnie do ścisłego centrum można dotrzeć pieszo w 15 minut. Za sprawą zróżnicowanych metraży - od kompaktowych kawalerek aż po komfortowe apartamenty z tarasami czy ogródkami - swoje miejsce na ziemi znajdują tutaj osoby młode, będące na początku swojej dorosłości, a także rodziny z dziećmi – opowiada Andrzej Wąż, kierownic gliwickiego biura sprzedaży Grupy Murapol.

Co w ofercie ma Grupa Murapol?

Osiedle składa się obecnie z 3 budynków, z których pierwszy otrzymał już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, z kolei realizacja dwóch kolejnych jest finalizowana. Ponadto deweloper rozpoczął prace ziemne pod budynki nr 4 i 5.

- Docelowo w naszym projekcie realizowanym przy ul. Kozielskiej w Starych Gliwicach powstanie ok. 660 mieszkań w 7 budynkach. Obecnie w ofercie mamy 10 ostatnich lokali mieszkalnych w budynku nr 3 oraz szeroką ofertę kawalerek, mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych zaprojektowanych w budynku nr 4. Termin realizacji tego budynku to styczeń 2022 roku – wylicza Andrzej Wąż.

Nowoczesne rozwiązania i ochrona przed smogiem

Zastosowanie nowoczesnych innowacji technologicznych to coś, na co coraz częściej zwracają uwagę kupujący. Osiedle przy ul. Kozielskiej może pochwalić się całym wachlarzem innowacji. Komfort życia mieszkańców tego osiedla w Gliwicach podnosi opcja smart home, dostępna w lokalach począwszy od budynku nr 3, umożliwiająca m.in. sterowanie za pomocą smartfona oświetleniem, ogrzewaniem czy elektrycznością. Dodatkowo mieszkania, zaprojektowane w budynkach od drugiego, wyposażone są w standardzie w pakiet antysmogowy. Nowoczesna technologia filtrów z nanowłókien chroni ich lokatorów m.in. przed smogiem, zapewniając jednocześnie ciągły dopływ czystego powietrza.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy