Nowa usługa zarządzania nieruchomościami

R4S

Data publikacji: 08.04.2020, Data aktualizacji: 06.07.2021

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Nowa usługa zarządzania nieruchomościami
Na polskim rynku powstaje niekonwencjonalna usługa zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi. Deweloper Angel Poland Group wykończy i wynajmie apartament, a nawet sprzeda go na rynku wtórnym.

W ostatnich kilku latach prawie połowa mieszkań na rynku kupowana była w celu inwestycyjnym. Tendencja ta widoczna jest również na rynku nieruchomości luksusowych i premium. To w tym segmencie mieszkania najczęściej nabywane są za gotówkę lub przy pomocy kredytów z wysokim wkładem własnym. Dla tej grupy konsumentów nieruchomości w najlepszych lokalizacjach oraz w obiektach o wysokim standardzie to nie tylko wyznacznik prestiżu, ale przede wszystkim doskonała ochrona kapitału oraz poczucie bezpieczeństwa. Zarządzanie tymi nieruchomościami przez osoby prywatne to jednak nie lada wyzwanie. 

Inwestowanie w nieruchomości wiąże się nie tylko ze wzrostem wartości majątku w długim okresie. To także bieżące przychody generowane z tytułu ich wynajmu. Bardzo często zdarza się jednak, że w obliczu wykonywanej pracy zawodowej i innych licznych obowiązków albo też posiadania rozbudowanego portfela nieruchomości, inwestorzy nie są w stanie zająć się kompleksowo ich obsługą. Należy pamiętać, że w jej zakres wchodzą takie czynności jak: prezentacje nieruchomości dla potencjalnych najemców, sporządzanie i negocjowanie umów najmu, pilnowanie płatności czynszów w terminie, sprawdzanie i weryfikacja wiarygodności kontrahentów, rozpatrywanie skarg najemców, pomoc w zakresie konserwacji czy płatność rachunków i czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej za apartament. Wreszcie to także sam nadzór nad właściwym stanem technicznym mieszkania i bieżący kontakt z najemcą.

Niespotykana dotąd usługa na polskim rynku nieruchomości

Dlatego, odpowiadając na to zapotrzebowanie klientów, Angel Poland Group, deweloper realizujący od 17 lat inwestycje w Krakowie i Wrocławiu, zaprojektował usługę, która jest unikatowa na rynku mieszkaniowym w skali całej Polski. Oferta dedykowana jest tylko i wyłącznie dla mieszkań i apartamentów zrealizowanych oraz aktualnie budowanych przez Angel Poland Group, których w portfolio grupy w Krakowie i Wrocławiu jest około 2500.

Z klientem do samego końca. Bezpieczna podróż przez cały cykl inwestycyjny

Bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa wśród klientów. Dlatego też celem Angel Poland Group jest pozostanie z klientem do samego końca. Począwszy od momentu zakupu, odbioru kluczy poprzez wykończenia apartamentu, zarządzanie najmem, a kończąc na późniejszej ewentualnej sprzedaży na rynku wtórnym.

Obecnie na polskim rynku większość deweloperów skupia się jedynie na wznoszeniu nowych inwestycji oraz ich komercjalizacji, natomiast my rozszerzamy ten proces o kompleksowe podejście do inwestowania na rynku mieszkaniowym. Tym samym klient ma zapewniony pełen pakiet usług w ramach jednego biura obsługi - tłumaczy Tomasz Karpiel, dyrektor operacyjny grupy.

Nowa spółka w rękach doświadczonego zespołu zarządzającego

Za rozwój nowej usługi w ramach Angel Poland Group odpowiadają Natalia Sawicka oraz Małgorzata Nowodworska, które objęły funkcję członków zarządu w spółce Angel Management. W ramach całej grupy odpowiadają również za sprzedaż na rynku pierwotnym, marketing oraz kompleksową obsługę posprzedażową realizowanych inwestycji - odpowiednio we Wrocławiu i Krakowie.

Nasi klienci często nie mieszkają w Krakowie czy Wrocławiu. Nieruchomości kupują z myślą o przyszłości, docelowo chcąc zamieszkać tu na stałe lub nabywając je dla swoich dzieci, w okresie pomiędzy, decydując się na wynajem. Często po dokonaniu transakcji wracają do aktualnego miejsca zamieszkania lub pracy, które nie zawsze znajduje się w naszym kraju - tłumaczy Małgorzata Nowodworska.

Dlatego firma odpowiadając na zapytania i oczekiwania klientów rozszerzyła działalność o kompleksowe zarządzanie nieruchomościami w ramach realizowanych przez nią inwestycji.

Obsługa umów najmu wiąże się z wieloma cyklicznymi czynnościami, związanymi zarówno z drobnymi pracami remontowymi, przeglądami, bieżącym kontaktem z najemcami czy zagadnieniami księgowo-podatkowymi. To działania czasochłonne, wymagające często fizycznej obecności, która nie zawsze jest możliwa, dlatego też chcemy wspomóc naszych klientów w tych obszarach - dodaje Nowodworska.

Od zakupu apartamentu aż po jego sprzedaż z zyskiem

Angel Management świadczyć będzie usługi od momentu dokonania odbioru lokalu poprzez zaprojektowanie a następnie wykonanie wykończenia pod klucz wraz z pełnym wyposażeniem, obsługą najmu długoterminowego, aż po ewentualną sprzedaż na rynku wtórnym. Oferta kierowana jest również do klientów inwestycji już oddanych przez Angel Poland Group do użytkowania. Tym samym spółka dodatkowo będzie świadczyć usługi home stagingu, kompleksowo obsługiwać obowiązujące umowy najmu oraz poszukiwać nowych najemców, dzięki rozbudowanej sieci kontaktów na rynku krakowskim i wrocławskim.

Jest to usługa oferowana bezpośrednio przez naszą grupę, co oznacza, że przy zakupie lokalu na rynku pierwotnym, zainteresowanemu klientowi będzie przedstawiony pełen pakiet możliwości. Takie rozwiązanie pozwala na kompleksową realizację transakcji z każdego zakątka świata. Naszym celem jest minimalizowanie zaangażowania klientów w proces nabywania oraz komercjalizacji nieruchomości, a także zapewnienie w pełni bezobsługowej realizacji umów najmu po stronie nabywców. Dla naszych klientów to niespotykane udogodnienie, którego nie ma na polskim rynku. Jesteśmy prekursorem takiego podejścia do obsługi klienta na rynku mieszkaniowym - przekonuje Natalia Sawicka.

Budują mieszkania oraz zacieśniają relacje – benefity dla klientów

W ramach usług spółki Angel Management zostanie utworzony również Angel Club. To pakiet benefitów tylko i wyłącznie dla klientów Angel Poland Group. Obejmują one specjalne oferty na usługi noclegowe, restauracyjne czy rekreacyjne w obiektach hotelowych grupy tj. OVO Hilton we Wrocławiu, a w przyszłości również w Stradom House - pięciogwiazdkowym hotelu Autograph Collection by Marriott, który aktualnie jest realizowany przy ul. Stradomskiej w Krakowie. Ponadto grupa zapewni pierwszeństwo i atrakcyjne warunki na zakup innych nieruchomości w ramach kolejnych inwestycji realizowanych przez Angel Poland Group.

Jako grupa odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i działamy kompleksowo na rynku nieruchomości. Nasza działalność skupia się na rynku mieszkaniowym oraz hotelarskim. Te inwestycje to często obiekty o charakterze mixed-used, gdzie powstają liczne lokale usługowe. Ponadto w 2018 roku uruchomiliśmy własne generalne wykonawstwo. W ramach Angel Construction realizujemy aktualnie budowę ponad 500 mieszkań i apartamentów oraz 5-gwiazdkowy hotel. Zarządzamy także naszymi wspólnotami mieszkaniowymi. Teraz do tego wachlarza świadczonych usług dodaliśmy także zarządzanie mieszkaniami na wynajem - mówi Tomasz Karpiel, dyrektor operacyjny Angel Poland Group.

Dla firmy współpraca z klientem nie kończy się na sprzedaży mieszkania na rynku pierwotnym. Jest to długofalowy proces, który dziś przenosi się także na sprzedaż na rynku wtórnym.

Jest to atrakcyjna możliwość dla naszych klientów. Znając dobrze rynek i swoje inwestycje, które wybudowaliśmy w obrębie grupy kapitałowej, jesteśmy w stanie wypromować nieruchomość i najlepiej przedstawić jej atuty. To dla naszych nabywców dodatkowa gwarancja dbałości o realizowane przez nas obiekty. Mogą mieć pewność, że jesteśmy dla nich partnerem nie tylko w okresie rękojmi i gwarancji, ale znacznie dłużej. Pracujemy także nad budowaniem relacji sąsiedzkich. Robimy to w ramach odpowiedzialności społecznej i w ramach usług, które będą świadczone przez Angel Club. Z uwagi na stawianie relacji na pierwszym miejscu, koncentrujemy się tylko na najmie długoterminowym. Krótki najem w lokalach mieszkaniowych jest całkowicie poza przedmiotem zainteresowania naszej grupy - tłumaczy Tomasz Karpiel.

Angel Management rozpoczyna działalność począwszy od kwietnia 2020. Szczegóły dotyczące usługi dostępne będą na www.angelpolandgroup.com

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

    Artykuły powiązane

    Regionalne

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: