Nexity z nagrodą za projekty na rzecz ochrony środowiska

Nexity Polska

Data publikacji: 25.06.2019, Data aktualizacji: 20.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu

Nexity z nagrodą za projekty na rzecz ochrony środowiska
W maju 2019 r. firma Nexity Polska otrzymała certyfikat Carbon Neutal Company. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl!

Certyfikat CARBON NEUTRAL COMPANY to wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom z całego świata, potwierdzające ich wkład w realizację działań na rzecz zmniejszenia globalnego ocieplenia. Nexity otrzymało je w uznaniu swojego zaangażowania w redukcję emisji CO2 oraz wspieranie inicjatyw promujących energię odnawialną.

3 kroki do neutralności

Aby osiągnąć potwierdzoną certyfikatem neutralność klimatyczną firma Nexity wdrożyła politykę dotyczącą emisji gazów cieplarnianych, sprowadzającą się do 3 kluczowych kroków: pomiaru, redukcji oraz kompensacji. W praktyce polega ona na identyfikacji skali problemu, czyli obliczeniu obecnej emisji CO2 (krok 1), a następnie doborze odpowiednich środków wspomagających faktyczne obniżenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery, np. zmniejszenia zużycia energii (krok 2). Na koniec, w ramach dobrowolnego zobowiązania, firma Nexity rekompensuje to, co pozostało w jej procesie operacyjnym w zakresie emisji dwutlenku węgla, poprzez aktywne wspieranie programów ochrony środowiska w społecznościach lokalnych (krok 3).

Certyfikowany wkład w lepsze jutro

Przyznany firmie Nexity Polska certyfikat CARBON NEUTRAL COMPANY jest potwierdzeniem faktycznie wykonanych działań, a nie wyłącznie deklaracji. Otrzymują je wyłącznie te podmioty, które w sposób wymierny przyczyniają się do zmniejszania globalnego ocieplenia. W przypadku Nexity certyfikat zaświadcza zużycie 124 ton CO2 w bieżącym roku, a następnie kompensację tej ilości poprzez udział firmy w globalnych projektach proekologicznych.

Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie firm neutralnych klimatycznie – mówi Adam Dąbkowski, Dyrektor Generalny, Nexity Polska. Obserwując świat zmieniający się pod wpływem działalności człowieka, staramy się, jako przedsiębiorstwo brać odpowiedzialność za otoczenie i maksymalnie redukować nasz ślad węglowy. Wiemy, że nie możemy zredukować go do zera, dlatego też to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić, rekompensujemy wkładem w rozwój prostych, ale skutecznych metod wspierających ochronę klimatu, np. odnawialne źródła energii – dodaje Dyrektor Dąbkowski.

Działania zaaprobowane przez WFF

Program certyfikacji CARBON NEUTRAL COMPANY jest całkowicie transparentny. Każda firma, która zgłasza doń akces, podlega weryfikacji pod kątem spełniania globalnych wytycznych, wyznaczanych przez Gold Standard. Gold Standard to organizacja założona przez WWF, walcząca o najwyższe standardy w ochronie środowiska oraz zrównoważony rozwój we wszystkich obszarach działalności człowieka. Od 2003 roku prowadzi projekty na rzecz ochrony środowiska (obecnie ponad 1400 inicjatyw w 80 krajach), generując miliardy dolarów wartości dodanej dla lokalnych społeczności. Wszystkie projekty zaaprobowane przez Gold Standard, w tym te prowadzone przez Nexity, spełniają globalne cele ONZ w zakresie klimatu.

Sama redukcja to za mało

Zobowiązanie, jakie podjęła firma Nexity starając się o certyfikat przedsiębiorstwa neutralnego klimatycznie, obejmuje, oprócz redukcji emisji dwutlenku węgla, również zaangażowanie w projekty na rzecz ochrony klimatu, prowadzone w krajach rozwijających się. Aby zrekompensować własną emisję gazów cieplarnianych, Nexity wspiera pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych na Tajwanie i w Indiach. Tajwan, pomimo ogromnego potencjału zasobów wiatrowych na wybrzeżu, jest wciąż uzależniony od paliw kopalnych, w których czerpie aż 75 proc. energii. Dlatego właśnie tam powstały 2 duże farmy wiatrowe, generujące ponad 480 tys. MWh czystej energii rocznie, ograniczając przy tym roczną emisję gazów cieplarnianych o ponad 320 tys. ton. W Indiach z kolei Nexity wspiera budowę elektrowni słonecznej Godawari 50MW, usytuowanej w Radżastanie. Wykorzystuje ona najnowocześniejsze, przyjazne środowisku rozwiązania, np. technologię paraboliczną, która pozwala na zasilanie 118 866 MWh energii elektrycznej netto rocznie, przy emisji dwutlenku węgla zmniejszonej o ponad milion ton. Obie inicjatywy, poza realnym wpływem na środowisko naturalne, mają też rozwijać lokalne społeczności, np. poprzez zatrudnianie okolicznych mieszkańców przy ich budowie i eksploatacji, stworzenie lepszej infrastruktury (dróg dojazdowych etc.), uczynienie regionów atrakcyjnymi dla inwestorów – wszystko zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju:, aby pomagać mądrze i długofalowo.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: