Nexity podbija kolejne rynki w Polsce

Marketing & Communications Consultants

Data publikacji: 04.07.2018, Data aktualizacji: 18.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Nexity podbija kolejne rynki w Polsce
Poznań, Wrocław, Kraków oraz Trójmiasto - to cztery aglomeracje będące obecnie w centrum zainteresowania spółki Nexity Polska. Deweloper mieszkaniowy prowadzi obecnie w Warszawie trzy duże inwestycje, jednakże plany firmy sięgają poza granice Mazowsza. Inwestor w najbliższym czasie zamierza wybudować pierwsze lokale mieszkalne w stolicy Wielkopolski.

Nexity, deweloper o francuskich korzeniach, działający obecnie na warszawskim rynku nieruchomości mieszkaniowych, wprowadza do sprzedaży kolejne projekty. Miniony rok był dla Nexity wyjątkowo pracowity  - deweloper sprzedał rekordową liczbę mieszkań, a także, zgodnie z przyjętą strategią, rozpoczął realizację trzech nowych projektów na stołecznej mapie nieruchomości mieszkaniowych. Wszystko wskazuje na to, że 2018 rok, będzie dla firmy równie owocny. W planach spółki są m.in. kolejne realizacje, wejście do największych polskich miast, a także rozbudowanie systemu inteligentnego zarządzania mieszkaniami, który w dalszym ciągu jest nowością na polskim rynku mieszkań.

Ekspansja na kolejne rynki

Nexity Polska nie zwalnia tempa i już teraz zapowiada projekty poza Warszawą. Stolica jest kluczowym, ale nie jedynym rynkiem, na którym Nexity chce oferować swoje usługi. Spółka zdecydowała się na rozszerzenie działalności i rozpoczęcie procedur związanych z realizacją pierwszej inwestycji w stolicy Wielkopolski. Poznański rynek mieszkaniowy to piąty co do wielkości rynek w Polsce. Osoby poszukujące tam lokum skupiają swoją uwagę przeważnie na kawalerkach i lokalach dwupokojowych. Dlatego inwestor w ostatnim czasie nabył tam działkę,  o powierzchni 22 tys. mkw., na której do 2020 roku, wybuduje 155 nowoczesnych mieszkań. W każdej dużej aglomeracji potrzeby i możliwości klientów są zróżnicowane, dlatego Nexity zaoferuje mieszkania „szyte na miarę”. Aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sprzedaży, należy poznać specyficzne uwarunkowania każdego rynku. Warto nadmienić, że w Poznaniu klienci w nieco mniejszym stopniu niż w Warszawie posiłkują się kredytami hipotecznymi. Jednocześnie w stolicy Wielkopolski widać mniejsze zainteresowanie kupnem powierzchni dodatkowych oraz garaży.

Nasza strategia zakłada powiększenie posiadanego banku ziemi. To duże wyzwanie, ponieważ potrzeby i oczekiwania kupujących są zróżnicowane. Chcemy zapewnić klientom zdywersyfikowaną ofertę na największych rynkach w kraju, dlatego planujemy dalsze zakupy gruntów. Aktualnie regulujemy procedury związane z wejściem na rynek wrocławski, a także do Krakowa i Trójmiasta poprzez realizacje bezpośrednie lub zakup innego, lokalnego dewelopera. Dążymy do tego, aby oferować niestandardowe i atrakcyjne cenowo inwestycje w każdym mieście wojewódzkim. Pracujemy także nad uzupełnieniem banku ziemi w Warszawie. W najbliższych latach zaoferujemy kolejne mieszkania w pozostałych dzielnicach, a jeszcze w tym roku umocnimy swoją pozycję w stolicy poprzez rozpoczęcie realizacji na Bielanach – podsumowujeAdam Dąbkowski, Dyrektor Generalny Nexity Polska.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: