Wiadomości mieszkaniowe

MMC Polska

Regionalne - Finanse - Wiadomości

11 lutego 2019

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 3 głosów

Nexity: inwestycja w lokale usługowe jest opłacalna

Polacy coraz chętniej inwestują oszczędności w nieruchomości mieszkaniowe. Ciekawym pomysłem na lokowanie kapitał jest inwestycja w lokale usługowe.

Nexity: inwestycja w lokale usługowe jest opłacalna

Według ekspertów takie nieruchomości mogą być bardzo zyskowne. Jak zatem dobrze zainwestować w lokal usługowy?

Rynek mieszkaniowy w ostatnich latach przeżywa boom – deweloperzy oddają kolejne nieruchomości do użytku i rozpoczynają budowę następnych, które zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach szybko znajdują najemców.

Chociaż kupno mieszkania – szczególnie z rynku pierwotnego i jego wynajem jest bezpieczną lokatą kapitału, wielu oczekuje od takiej inwestycji jeszcze wyższej stopy zwrotu. Jest to możliwe w przypadku lokali usługowych, gdzie stopa zwrotu z inwestycji jest o 2 proc. wyższa niż dla lokalu mieszkaniowego.

Lokalizacja ma znaczenie

Osoba zainteresowana kupnem lokalu usługowego, tak samo, jak w przypadku zakupu mieszkania powinna zastanowić się nad lokalizacją, a także nad tym, pod jaki rodzaj działalności zostanie on wynajęty. Najłatwiej będzie wynająć nieruchomość w strategicznych, dobrze skomunikowanych częściach miasta, wzdłuż głównych ulic czy miejscach przesiadkowych. Inwestor nie będzie musiał się wówczas martwić o zainteresowanie potencjalnych najemców.

Z tego powodu warto wziąć pod uwagę nowopowstające osiedla mieszkaniowe Nexity, gdzie liczba potencjalnych klientów jest lub w niedalekiej przyszłości będzie spora. W ofercie dewelopera aktualnie znajduje się 12 punktów usługowych, o różnorodnym metrażu. Lokale usytuowane w dwóch nowo budowanych, warszawskich inwestycjach – Bemowo Line, przy ul. Szeligowskiej 61 oraz LifeTown, przy ul. Kłobuckiej 6.

Konieczne jest wzięcie pod uwagę charakteru całego budynku, w którym planujemy kupić lokal usługowy. Przestrzenie użytkowe, które oferujemy w inwestycjach Nexity będą idealne, zarówno dla siedziby małych firm np. z branży IT, salonów kosmetycznych czy sklepów specjalistycznych, jak również dla większych działalności. Różnorodność metraży pozwoli wybrać przestrzeń najlepszą dla każdej aktywności. Oferujemy lokale parterowe z dużymi witrynami, o powierzchni od 80 do 137 mkw., ustawne (na planie prostokąta lub kwadratu), łatwe do rozplanowania i wyposażone w światłowodowy Internet. Atutem jest też dogodna lokalizacja bezpośrednio przy pętli miejskiej ze świetnym dojazdem do ścisłego centrum Warszawy. Ponadto, istnieje możliwość wykończenia lokalu według indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną, promocyjną ofertą dostępną na stronie Nexity – podsumowuje Piotr Zagórski, Marketing Manager, Nexity Polska.

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 5 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie: NextUrsus (www.nextursus.pl) przy ul. Posag 7 Panien 16, MyBemowo 3 (www.mybemowo.pl) przy ul. Batalionów Chłopskich 79, LifeTown (www.lifetown.pl) przy ul. Kłobuckiej 6 oraz Bemowo Line (www.bemowoline.pl) przy ul. Szeligowskiej.

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy