Nautica - szczecińska inwestycja SGI – zakończona

SGI Spółka Akcyjna
SGI Spółka Akcyjna

Data publikacji: 01.10.2018, Data aktualizacji: 16.08.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów

Nautica - szczecińska inwestycja SGI – zakończona
Dobiegły końca prace przy budowie osiedla Nautica zlokalizowanego w centrum Szczecina.

Inwestycja SGI, czołowego ogólnopolskiego dewelopera, rozpoczęła się w grudniu 2011 roku i właśnie dobiegła końca. W tym czasie, w czterech etapach, powstały cztery budynki – to w sumie 321 mieszkań, cieszących się wielki zainteresowaniem kupujących.

Przepisem na sukces inwestycji SGI jest ich lokalizacja. Deweloper buduje w zielonych częściach miast, ale jednocześnie wybiera działki, które są doskonale skomunikowane z centrum. Nie inaczej jest w Szczecinie: osiedle Nautica powstało blisko parków Żeromskiego i Kasprowicza z rzeką Rusałką, niedaleko Wałów Chrobrego oraz bulwarów nad Odrą.

Ważnym atutem tej inwestycji jest modernistyczna architektura, która wyróżnia osiedle na tle szczecińskiej zabudowy. Projekt osiedla jest oparty na nowoczesnych bryłach i kaskadowej zabudowie – od najwyższej części do niższych budynków, dzięki czemu doskonale wpisuje się w otaczającą zieleń. Jednocześnie konstrukcja zyskała wrażenie lekkości dzięki prostym, jasnym elewacjom oraz licznym balkonom i loggiom. Poczucie przestronności potęguje duża przestrzeń między budynkami, która pozwala mieszkańcom zachować prywatność i z przyjemnością spędzać czas w częściach wspólnych osiedla. Projekt wykonali architekci z renomowanego biura MELLON. Osiedle zdobyło wyróżnienie w kategorii „Najlepsza Inwestycja w Szczecinie – 2017” przyznawane przez RynekPierwotny.pl.

Nautica zajmuje ponad 1,6 ha, na tym terenie rozlokowano cztery budynki o zróżnicowanej wysokości, w taki sposób, by z jednej strony zachować spójność osiedla, a z drugiej, zagwarantować mieszkańcom poczucie przestrzeni. Mieszkania, które tu powstały również są bardzo różnorodne i dostosowane do potrzeb klientów. Z jednej strony znajdują się tu studia o powierzchni 33 m2, z drugiej – pięciopokojowe apartamenty, wielkości blisko 150 m2. Wykonano także miejsca postojowe w kondygnacji podziemnej, jak i na zewnątrz budynków, nie brakuje też miejsc dla rowerów. Do każdego budynku, jak i do każdego mieszkania jest zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na zielonym i pełnym przestrzeni osiedlu nie mogło oczywiście zabraknąć placu zabaw, tak by wszyscy, nawet najmniejsi mieszkańcy, mogli czuć się tu świetnie.

Od początku Nautica cieszyła się dużym zainteresowaniem kupujących. Doskonała lokalizacja, świetne wykonanie i znakomita relacja jakości do ceny – czyli sztandarowe cechy inwestycji SGI – szybko zyskały uznanie kupujących. W każdym etapie inwestycji mieszkania sprzedawały się błyskawicznie. Najlepszy dowód na to, to fakt, że w tej chwili w ofercie pozostały już tylko cztery lokale mieszkaniowe.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: