Mieszkania na osiedlu Horyzont Praga gotowe do odbioru

PR Hub

Data publikacji: 15.09.2021,

Data aktualizacji: 15.09.2021

2 minuty czytania
Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu
Najwyższy budynek Cordii gotowy do zamieszkania
Cordia rozpoczyna wydawanie kluczy do nowych mieszkań na osiedlu Horyzont Praga. Sprawdź, co wyróżnia tę inwestycję! Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl

Rozpoczęły się odbiory mieszkań na warszawskim osiedlu Horyzont Praga. Kolejny projekt Cordii w stolicy powstał przy ulicy Celowniczej, u zbiegu ulic Rodziewiczówny i Ostrobramskiej – niedaleko planowanej stacji III linii metra. Na 17 piętrach znajdują się 164 mieszkania o metrażach od 35 do 127 m.kw.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • co wyróżnia inwestycję Horyzont Praga
 • jakie mieszkania powstały w tym projekcie
 • jakie są zalety Horyzontu Praga

Horyzont Praga to kolejne po Zielonym Bemowie ukończone przez Cordię osiedle w Warszawie i pierwsze po tej stronie Wisły, a dokładniej na Pradze Południe – jednej z najbardziej znanych i cenionych przez warszawiaków dzielnic do życia. Horyzont Praga wyróżnia się wysokością – aż 17 pięter, które czynią realizację najwyższym budynkiem mieszkalnym w międzynarodowym portfolio dewelopera. Na korytarzach ostatnich sześciu pięter znalazły się tapety, wykładziny i kinkiety. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zostały wyposażone w przestronne loggie z widokiem na panoramę Warszawy. Wrażenie robią dopracowane w każdym detalu części wspólne, w tym wysokie na dwa piętra reprezentacyjne lobby.

W ofercie Cordii jest dziś wiele projektów skierowanych do bardziej wymagającego klienta: Leśna Sonata w Sopocie, Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku czy Safrano w Krakowie. Jednak to Horyzont Praga był naszą pierwszą i zdecydowanie udaną próbą wejścia w ten segment rynku. Estetyka tego budynku, jakość jego wykończenia, elegancja zastosowanych rozwiązań sprawiają, że to niezwykle ważny projekt dla nas jako firmy i bardzo atrakcyjne miejsce do życia – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Horyzont Praga

W wyższej, dominującej części budynek Horyzontu Praga ma 17 kondygnacji, w niższej – 5. Dla wygody mieszkańców, parter w części przeznaczono na lokale usługowe. Klienci Cordii, którzy już odbierają klucze do swoich mieszkań w apartamentowcu, będą mieli do dyspozycji także dwukondygnacyjny parking podziemny z boksami rowerowymi i miejscami przeznaczonymi do ładowania samochodów elektrycznych. Wśród innych udogodnień znalazły się m.in. rowerownie, cichobieżne windy i zielone patio. Warto też wspomnieć o zastosowanych w projekcie rozwiązaniach ekologicznych, takich jak energooszczędne czujniki ruchu i oświetlenie LED, a także domek dla owadów, będący wynikiem współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich.

Zaletą osiedla jest też jego lokalizacja, oferująca szybki dostęp do innych dzielnic autobusami i samochodem, a w przyszłości także metrem, którego trzecia linia będzie przebiegała w pobliżu osiedla. Obecnie z Horyzontu Praga do centrum można dotrzeć w 13 minut. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i krajowej „dwójki” zapewnia łatwy wyjazd z miasta.

W okolicy Horyzontu Praga znajdują się liczne ścieżki rowerowe, kawiarnie, restauracje, kino, a także szkoły, przedszkola i przychodnie. Niedaleko są też centra handlowe i ciekawe tereny zielone, jak Park nad Balatonem czy Olszynka Grochowska. Warto pamiętać, że Praga Południe to dzielnica, która wyróżnia się bardzo pozytywnie pod względem infrastruktury zakupowej i dostępu do usług medycznych. W tej ostatniej kategorii okolica Horyzontu Praga wypada najlepiej w całej Warszawie.

Praga Południe plasuje się też w pierwszej piątce dzielnic najbardziej przyjaznych dzieciom i pierwszej piątce dzielnic najlepszych do życia – nieustannie od 2017 roku.

Budowa osiedla Horyzont Praga trwała od września 2019 r. Za projekt odpowiada warszawska pracownia Latergrupa Architekci, a generalnym wykonawcą obiektu była firma Kalter. 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: