Najkrótsza droga do zakupu mieszkania

Mission Public Relations
Mission Public Relations

Data publikacji: 25.09.2018, Data aktualizacji: 02.09.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Najkrótsza droga do zakupu mieszkania
Wybór mieszkania kojarzy się z dużym wyzwaniem i odpowiedzialną decyzją.Co zrobić, żeby ta droga nie była skomplikowana? Dowiecie się w poniższym artykule!

Pierwszym krokiem do wyboru mieszkania jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Warto zrobić rozeznanie, na jakich warunkach można zaciągnąć kredyt i na jaką kwotę. Ekspert finansowy podpowie, jak wysoki wkład własny musimy zgromadzić. To wszystko ma znaczenie i determinuje dalsze poszukiwania. Następna kwestia, po sprawach kredytowych, to wybór miejsca, gdzie chcemy się osiedlić. Czy będą to przedmieścia, z dogodnym dojazdem do centrum i lasem za oknem, czy może dzielnica miasta, z którą mamy najlepsze skojarzenia i do której chętnie byśmy wrócili? Opcji do wyboru nie brakuje, ale warto pamiętać: lokalizacja to jeden z priorytetów. Decyduje bowiem o tym, ile czasu w ciągu dnia poświęcimy na dojazd do pracy i załatwienie podstawowych spraw, jak chociażby zakupy.

Za marką podąża zaufanie klienta

To nie przypadek, że wielką popularnością na rynku mieszkaniowym cieszą się osiedla budowane przez firmy deweloperskie o uznanej marce. Za tym idzie doświadczenie, stabilność, które przekładają się na zaufanie ze strony klienta. Przyszły mieszkaniec chętnie sprawdza opinie w sieci (na portalach społecznościowych czy forach) oraz gotowe realizacje inwestora. Regularne „Drzwi Otwarte” albo spotkania pokazowe są już standardem. Solidny deweloper tylko na tym zyskuje. – Kiedy klient przyjedzie i zobaczy osiedle, a dodatkowo zapyta o opinię mieszkańców, to najczęściej chce już u nas zostać. Proponujemy mieszkania w zabudowie wielorodzinnej i szeregowej, ale też domy jednorodzinne – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Deweloper aktualnie realizuje osiedle „Dąbrówka Leśna Polana” w podpoznańskim Dopiewcu. Przedstawiciel Linei wskazuje na dobrze przygotowaną ofertę (dwupoziomowe mieszkania szeregowe „Forma” już za 289 tys. zł, z ogrodem) oraz sąsiedztwo dużego lasu. – Wybudowaliśmy mieszkania dla ponad 1000 rodzin, na rynku działamy 17 lat. Mamy kolejne plany dotyczące rozbudowy Leśnej Polany – zaznacza Adam Wędrychowicz. Powstanie tu zaplecze handlowo-usługowe, szkoła, przedszkole, trakt spacerowo-rekreacyjny i przystanki autobusowe oraz kolejowe. Choć trzeba przyznać, że pełna infrastruktura jest tu na wyciągnięcie ręki, w sąsiedniej Dąbrówce.

Dialog na każdym etapie

W obecnych realiach klient docenia dialog od pierwszej wizyty w biurze, aż do  przekazania kluczy do mieszkania. Polega to na doradztwie, jak urządzić własne cztery kąty, aby mieszkało się maksymalnie komfortowo. Ważna jest tzw. opieka posprzedażowa, polegająca na pomocy klientowi, także w usunięciu ewentualnych usterek. Na Leśnej Polanie znajduje się punkt, gdzie przyjmowane są wszelkie zgłoszenia, a następnie kierowane do podwykonawcy, który jest zobowiązany terminowo wykonać naprawę. Liczy się nie tylko dbałość o wykonanie mieszkań, ale też zauważenie potrzeb mieszkańców. Na Leśnej Polanie odbywa się regularnie piknik rodzinny, co wpływa pozytywnie na integrację i atmosferę na osiedlu.

Wszystkie wymienione powyżej elementy będą mieć wpływ na podejmowaną przez nas decyzję. Warto więc zebrać możliwie dużo informacji: od znajomych i klientów, którzy już kupili u dewelopera mieszkanie. Przedstawiciele inwestora są dostępni dzięki wielu kanałom komunikacji. Możemy napisać maila, wiadomość na portalu społecznościowym, zadzwonić, czy wejść do biura sprzedaży na kawę. Warto przygotować zawczasu listę pytań, dotyczących wysokości raty kredytu, lokalizacji osiedla, doświadczenia inwestora osiedla, czy jego podejścia do klienta. Odpowiedź będzie stanowić wskazówkę, czy wybór będzie nas cieszył.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: