Wiadomości mieszkaniowe

Agnieszka Janiszewska

Wiadomości - Łódź - Porady

20 maja 2013

Oddaj swój głos!

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

Jak powszechnie wiadomo, rynek nieruchomości na razie daleki jest od rozkwitu, co dotyczy również Łodzi. Jednak mimo kryzysu, w mieście jest co najmniej kilkanaście nowych inwestycji – w budowie lub świeżo oddanych do użytku. Czy są na tyle atrakcyjne, że mają szansę się sprzedać?

Na przekór kryzysowi – jakie nowe inwestycje powstają w Łodzi?

Według danych z portalu RynekPierwotny.com, średnia cena mkw. w Łodzi wynosi 4 640 zł, a cena mieszkania 295 835 zł. Oferowanych mieszkań jest 1 344, z czego 473 jest wciąż w trakcie realizacji. Widać z tego, że cena jest bardzo przystępna i niższa niż w większości innych dużych polskich miast. Na łódzkim rynku podaż zdecydowanie przewyższa popyt na nowe mieszkania, co wpływa na obniżkę cen. Dlatego wciąż jest dobry moment na zakup mieszkania w Łodzi – czy to na własny użytek czy pod inwestycje. Kilka ofert z pewnością wartych jest rozważenia.

 

Zielona aleja na Osiedlu Centrum II


Ciekawą propozycją jest Osiedle Centrum II, które wbrew pozorom nie jest kontynuacją, lecz całkowicie nową propozycją firmy J. W. Construction Holding S.A. w Śródmieściu. Atrakcyjnie zlokalizowane w samym centrum Łodzi, architektonicznie nawiązuje do zabudowań pofabrycznych. Kompleks tworzy pięć 4-piętrowych budynków i cztery budynki 2-piętrowe, w których znajdują się 253 mieszkania 1-, 2- oraz 3-pokojowe. Najmniejsza kawalerka ma 29 mkw., a największy lokal 3-pokojowy 67 mkw. Przy czym istnieje możliwość łączenia mieszkań w większe apartamenty. Cena mkw. waha się od 4 790 do 5 600 zł. Ciekawym akcentem osiedla jest zielona Aleja Parkowa, z której mogą korzystać mieszkańcy na ogrodzonym terenie. Osiedle Centrum II jest gotowe już od listopada 2012 roku, a w sprzedaży jest jeszcze około 70 mieszkań.

 

Osiedle Jarzębinowe


Na Bałutach w spokojnej okolicy ulicy Okopowej powstaje nowa inwestycja firmy Echo Investment Osiedle Jarzębinowe. Na ogrodzonym terenie znajdą się tam dwa 5-piętrowe budynki z parkingiem podziemnym i placem zabaw. Osiedle tworzy 120 mieszkań, z których 60 zostało jeszcze do sprzedania. Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca czerwca bieżącego roku. Informacje dotyczące cen dostępne są bezpośrednio u dewelopera.

 

Nowe Złotno


Z kolei na Polesiu trwa budowa Osiedla Nowe Złotno firmy Grupa PROFIT Development. Jest to wyjątkowo spokojna lokalizacja. Pierwszym etapem inwestycji jest budynek wielorodzinny, który pomieści 131 mieszkań o metrażach od 38 do 83 mkw. Na obecnym etapie można wprowadzać jeszcze indywidualne zmiany do projektu. Część lokali została już sprzedana, a ceny zaczynają się od 4 000 zł za mkw. Budynek zostanie oddany do użytku w czerwcu 2014 r.

 

Panorama miasta z Lipowej 21


Również na Polesiu powstał właśnie (w kwietniu 2013) 6-kondygnacyjny obiekt mieszkalny Lipowa 21, zrealizowany przez dewelopera UNIBUD i Partnerzy. W strzelistym budynku o jasnej radosnej kolorystyce znajduje się 38 mieszkań, z których 30 wciąż jest w sprzedaży. Cena mkw. wynosi od 3 800 do 5 200 zł. Metraże zaczynają się od 47 mkw. Ciekawym elementem Lipowej 21 są dwa luksusowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach – jeden o powierzchni 108 mkw., a drugi 81 mkw. Oba mają przestronne tarasy (54 i 75 mkw.), z których podziwiać można panoramę miasta.

 

Kameralnie na Widzewie


Na widzewskim osiedlu Janów warto zwrócić uwagę na nowo powstałe (grudzień 2012) Osiedle Szlacheckie II firmy BRE.locum S.A. Janów to oddalona od centrum, bardzo spokojna i zielona okolica, przez co osiedle jest dobrą propozycją dla rodzin z dziećmi. Kompleks jest zamknięty i posiada plac zabaw. Do tej pory zrealizowano trzy budynki, w których są 73 mieszkania. Około połowa z nich wciąż jest do kupienia. W planach jest dalsza rozbudowa kompleksu. Lokale maja od 36 do 88 mkw.; są to kawalerki i mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Cena mkw. wynosi od 4 550 do 4 790 zł.

 

Jak widać, w Łodzi mimo kryzysu, wciąż oddawane są do użytku całkiem nowe osiedla mieszkaniowe. Nowych planów deweloperskich na najbliższe lata jest wprawdzie niewiele i pewnie nie będzie ich przybywać, dopóki popyt nie wzrośnie. Jednak obecna oferta ciągle jest bogata i przystępna cenowo, także dla poszukujących mieszkania, łódzki rynek stoi otworem.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy