Na poznańskich Jeżycach

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed
18.07.2013
Na poznańskich Jeżycach
Spokojnie i bezpiecznie - tak będzie w Nowych Ogrodach.  Inwestycja mieszkaniowa Proxin Ogrody Sp. z o.o.  powstaje w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, która charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową. W południowo-wschodniej części dominują XIX-wieczne kamienice, a w północno-wschodniej zabudowa jedno- i wielorodzinna.

Niskie budynki, które będą tworzyć Nowe Ogrody, nie zburzą wizualnego obrazka harmonijnego otoczenia. Ten kameralny kompleks trzech budynków mieszkalnych jest położony przy ulicy 5 Stycznia, w niedalekiej odległości od lotniska Ławica i dworca PKP Poznań Główny. Realizacja całego projektu będzie przebiegała w trzech etapach. Mieszkania z pierwszego z nich, trafią w ręce klientów już w czwartym kwartale tego rok. Z drugiego i trzeciego zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2014 r. i w 2015 r.


Tam, gdzie „Ogniem i mieczem”


Nowe Ogrody to kompleks niskopoziomowych budynków, które usytuowane są w linii prostej. Sąsiadujące ze sobą obiekty są połączone za pomocą tarasów położonych na niższych kondygnacjach. Budynki są położone bezpośrednio przy drodze. Jest to jednak droga osiedlowa, która nie należy do głównych tras komunikacyjnych miasta. Dzięki czemu ruch samochodowy nie zakłóci spokoju mieszkańców. Z drugiej strony budynków rozciągają się tereny zielone zagospodarowane przez dewelopera oraz przestronne tarasy mieszkań parterowych.


W odległości kilometra od Nowych Ogrodów, znajduje się jezioro Rusałka, nad którym kręcono sceny m.in. Ogniem i mieczem. Jezioro zajmuje powierzchnię ok. 37 hektarów i jest miejscem częstych imprez sportowych m.in. z noworocznych spotkań cyklistów. Jest również słynne wśród wędkarzy, którzy mogą tu oddać się pasji wędkarskiej i złowić niejedną rybę. Począwszy od karpia, aż po węgorza europejskiego czy szczupaka pospolitego.
Mieszkańcy mogą też korzystać z uroków jeziora Kierskiego i Strzeszyńskiego. Oba odznaczają się niezwykłymi walorami widokowymi, przyciągają otaczającą fauną i florą. Szczególnie w przypadku jeziora Strzeszyńskiego, zachwycają porastające na jego brzegach bujne lasy, sprzyjające pieszym wycieczkom.


Co można znaleźć w ofercie?


Trwający właśnie pierwszy etap inwestycji, zaowocuje powstaniem 76 mieszkań o metrażach od 24 mkw. do 76 mkw. Do mieszkań przypisane są tarasy i balkony o zróżnicowanej powierzchni, nawet do 60 mkw. Wygląd budynków to styl i elegancja w jednym. Zachowany został trend architektury użytkowej. Zewnętrzne wykończenie dopełnią elementy szklane i wykonane ze stali nierdzewnej oraz opaska z kamienia płukanego.


Te nowe mieszkania w Poznaniu zaplanowano, jako kompleks z własną bazą handlowo- usługową. Od strony ulicy powstanie pasaż, tworzyć go będzie 9 lokali. Teren od strony wewnętrznej pokryją zielone trawniki, poprzecinane ścieżkami spacerowymi. Przy nich zlokalizowane będą nowoczesne ławki, na których można będzie przysiąść i odpocząć na świeżym powietrzu. Powstaną też zaciszne skwery, przy których pośród zielonego otoczenia, mieszkańcy będą mieli możliwość nawiązywania sąsiedzkich więzi.


Ceny mieszkań są zróżnicowane, na parterze są dostępne jeszcze cztery mieszkania o metrażach od 25,28 mkw. do 67,38 mkw. Średnio za najmniejsze mieszkanie trzeba zapłacić 190 tys. zł, a za największe ok. 369 tys. zł. Na pierwszym piętrze pozostało sześć wolnych mieszkań dwu i trzypokojowych. Ich ceny to zazwyczaj 5,1 tys. zł do 5,4 tys. zł za metr. Dla przykładu, na piątym piętrze dostępnych jest jeszcze siedem wolnych mieszkań w cenie od 6,2 tys. zł do 6,6 tys. zł.


Otoczenie kompleksu


Nowe Ogrody będą przystosowane tak, aby mogły się po nich swobodnie poruszać osoby niepełnosprawne. Osiedle będzie ogrodzone i dobrze oświetlone, co ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort. Dodatkowo nad zapewnieniem spokoju będzie czuwała całodobowa ochrona.


W odległości ok. 300 metrów od Nowych Ogrodów powstanie dworzec dla komunikacji miejskiej oraz pętla tramwajowa. Ponadto tuż przy inwestycji znajdują się przystanki autobusowe. Dzięki, którym sprawnie można przemieszczać się po mieście. Najbliższe otoczenie stanowią najważniejsze punkty usługowe, medyczne oraz ośrodki edukacyjne. Dobrze rozbudowane sieci sklepów i miejsca rekreacyjne.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: