Na Osiedlu Bajkowym

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed
14.08.2013
Na Osiedlu Bajkowym
Inwestycja Osiedle Bajkowe, powstająca na poznańskim Grunwaldzie, łączy w sobie wszystkie cechy pożądane przez stronę popytową. Deweloper Masterm  Investment zadbał więc o, to aby Osiedle zapewniało: kameralność, bliskość komunikacji i terenów zielonych.

Mieszkania powstały przy ulicy Barwickiej, niedaleko głównych arterii komunikacyjnych. W odległości zaledwie 15 minut drogi do ścisłego centrum miasta i 20 minut do autostrady A2. Ponadto na szybki i sprawny dojazd, do szkoły czy pracy można liczyć dzięki rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej. W ramach relaksu, ścieżką w ciągu 5 minut można dotrzeć do Lasku Marcelińskiego. Tam pośród zieleni, i licznych tras spacerowych można wypocząć zażywając świeżego powietrza. Z dala od tego wszystkiego, co charakterystyczne dla dużych miast.


W osiedlowym kręgu


Trudno jednoznacznie określić jaki  kształt przyjmują budynki stanowiące Osiedle Bajkowe. Z jednej strony tworzą linię prostą, z drugiej rozszerzają budynek i tworzą lekki skos. Pomiędzy budynkami powstały małe przestrzenie, poprzez które można dostać się do niektórych klatek schodowych. Na zlokalizowane po wewnętrznej stronie wnęki budynków, wychodzą balkony i okna mieszkań. Teren choć wąski, jest przyjazny i zielony. Pomiędzy niedużymi drzewkami, niskimi żywopłotami i roślinami doniczkowym, rozlokowano ławki, na których można usiąść i odpocząć.


Całkowita koncepcja nisko kondygnacyjnego budynku dobrze współgra z występującą w pobliżu zabudową domków jednorodzinnych. Na atrakcyjności zyskuje wizualnie dzięki harmonijnemu dobraniu kolorów, a więc uniwersalnej bieli i spokojnej szarości. Ciemna szarość dominuje, nie tylko w częściach znajdujących się koło okien, ale także jest kolorem balustrad balkonów i elementów współtworzących ogrodzenie.


Jeden z budynków, widocznych na wizualizacji ma kształt koła. Jego całkowita realizacja przypada na II etap budowy osiedla. Zewnętrzną warstwę będą stanowiły liczne, duże przeszklenia z drewnianymi wykończeniami. Budynek będzie kropką nad „i”, która doskonale uzupełni projekt pracowni architektonicznej INSOMIA Szymona Januszewskiego.


Wygodnie i przestronnie


Zgodnie z planem, budowa Osiedla przy ulicy Barwickiej będzie przebiegać dwuetapowo. Wszystkie budynki będą liczyły po trzy kondygnacje i będą ze sobą połączone w jedną całość. W pierwszym etapie powstało 78 mieszkań, łącznie z drugim realizowanym etapem będzie ich 136. Będą posiadały zróżnicowaną liczbę pokoi oraz metraż, który będzie zawierał się w przedziale od 25 mkw. do 154 mkw. Wiele z lokali znajduje się już w statusie sprzedane lub zarezerwowane. Niemniej jednak, w sprzedaży pozostaje jeszcze wiele ciekawych mieszkań, których ceny zaczynają się od 5,9 tys. zł za mkw. i osiągają poziom do 6,2 tys. zł.


Do każdego z mieszkań przewidziano balkony i tarasy, niektóre z nich będą miały i balkony, i tarasy. W ofercie pozostają jeszcze wolne lokale z tarasami i balkonami. Na parterze dostępne są w metrażach: 56,26 mkw., 60,56 mkw. oraz 64,61 mkw. Balkon i taras mają też mieszkania znajdujące się na drugim piętrze, dostępne w metrażach: 35,18 mkw. i 48,25 mkw.


Dla zwolenników dużych przestrzeni również znajdzie się coś w ofercie dewelopera. Mieszkania posiadające powyżej 100 mkw. znajdują się na wszystkich kondygnacjach.


Na parterze wolne jeszcze jest mieszkanie o metrażu 154,4 mkw., na pierwszym piętrze o powierzchni 108,9 mkw. i na drugim piętrze, dwa wolne: 109,2 mkw. i 111,8 mkw. Za mieszkania pow. 100 mkw. trzeba zapłacić powyżej 650 tys. zł. Dużo więcej natomiast wynosi całkowity koszt największego - 154-metrowego mieszkania na parterze, z tarasem ponad 50- metrowym, za które należy zapłacić ok. 957,6 tys. zł.


Na najniższej naziemnej kondygnacji dostępne w sprzedaży są też trzy przestronne lokale usługowe, o metrażach od 110 mkw. do 230,62 mkw. Cena za metr wynosi 6,7 tys. zł. Za cały lokal należy więc zapłacić od 744,1 tys. zł do 1,56 mln zł. Na kondygnacji podziemnej powstały hale garażowe, które będą zapewniać miejsca postojowe dla pojazdów należących do mieszkańców osiedla. Za miejsce postojowe naziemne trzeba zapłacić ok. 24,6 tys. zł. Do dyspozycji mieszkańców pozostają też, usytuowane na tej samej kondygnacji komórki lokatorskie. Cena za mkw. to 1,8 tys. zł.

 

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: