Na Dębcu chce się żyć

RED Real Estate Development

Data publikacji: 15.05.2014, Data aktualizacji: 30.11.2017

Na Dębcu chce się żyć
Poznańskiemu Dębcowi długo towarzyszyła niezbyt pozytywna opinia dzielnicy dość niebezpiecznej,  a jednocześnie takiej, w której zmiany zachodzą powoli i są praktycznie niezauważalne. Od jakiegoś czasu jednak Dębiec stanowczo odcina się od tych osądów, a napływ młodych ludzi zdaje się potwierdzić transformacje dzielnicy.

Położony w malowniczej i zielonej okolicy Dębiec powoli zaczyna odcinać się od negatywnych opinii na swój temat. Zachodzące zmiany przyciągają młodych mieszkańców, jak również zainteresowanie nowych inwestorów.

Rzekoma wysoka przestępczość nie ma swojego potwierdzenia w policyjnych statystykach, które w 2012 roku jako najniebezpieczniejsze okolice wskazują kolejno Nowe Miasto, Stare Miasto i Grunwald z wynikami ponad 1000 przestępstw rocznie. Dębiec natomiast zaczyna być postrzegany jako jedna z najciekawszych dzielnic Poznania łącząca w sobie zalety płynące z mieszkania w dużym mieście, jak i bliskość przyrody. Te hasła niczym z prospektu reklamowego w przypadku Dębca nie są przesadzone. Słynny i bardzo popularny wśród poznaniaków Park Dębina czy Lasek Dębiecki to tylko niektóre z miejsc, gdzie można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Sami mieszkańcy są zgodni co do tego, że na tym osiedlu żyje się naprawdę dobrze.

Inwestycje i plany

O przemianach dzielnicy świadczą też podejmowane tu inwestycje. Do użytku oddano właśnie pierwszy z czterech budynków nowoczesnego osiedla Red Park. We wrześniu natomiast swoje otwarcie będzie świętować nowoczesna Galeria Dębiec. – Dębiec wydał nam się niezwykle atrakcyjnym terenem na budowę osiedla – mówi Roma Pikulska, marketing manager w firmie RED - Real Estate Development Sp. z o.o. realizującej osiedle Red Park. – Miejsce to ma bardzo duży potencjał. Świadczy o tym duże zainteresowanie ze strony poszukujących mieszkań. Przychodzą do nas zarówno obecni mieszkańcy Dębca, jak i społeczność napływowa – wszyscy z pozytywną opinią na temat tej dzielnicy – dodaje. Plusem lokalizacji osiedla jest też możliwość sprawnego dojazdu na węzeł autostrady A2. Z tego powodu inwestycje położone w jego pobliżu uważane są za dobre dla osób często podróżujących służbowo – droga do Berlina trwa około dwóch godzin, natomiast do Warszawy dostaniemy się w około 2,5.

Dębiec prężnie przekształca się w miejsce, w którym warto mieszkać. Nowe sklepy, punkty usługowe i inwestycje mieszkalne dobrze wpasowują się w atmosferę dzielnicy. Zmiany bowiem nie oznaczają wcale zatracenia niepowtarzalnego klimatu Dębca – wydaje się raczej, że wydobędą z niego to, co najlepsze.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: