Murapol – sprzedaż w I półroczu 2019

Murapol S.A.

Data publikacji: 10.07.2019, Data aktualizacji: 22.11.2022

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Murapol – sprzedaż w I półroczu 2019
Grupa Murapol w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r. sprzedała blisko 1,7 tys. mieszkań! Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl.

W tym samym czasie deweloper przekazał klientom 1 213 lokali czyli o blisko 221 proc. więcej r/r oraz wprowadził do oferty blisko 2,5 tys. nowych mieszkań. W ciągu ostatnich 12 miesięcy GK Murapol przekazała klientom 3,4 tys. lokali mieszkalnych.

SPRZEDAŻ

W pierwszym półroczu 2019 r. Grupa Murapol sprzedała 1 696 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 76 tys. mkw.

Najwięcej, bo 291 umów sprzedaży dotyczyło mieszkań powstających w projektach realizowanych w Katowicach. Na drugim miejscu uplasował się Kraków z Wieliczką, gdzie nabywców znalazły 252 lokale mieszkalne, a na trzecim Wrocław z 211 sprzedanymi mieszkaniami. Wysokie wyniki Murapol odnotował także w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście, gdzie sprzedał kolejno 184, 174 i 137 lokali. Powyżej 100 umów zostało zawartych także w Łodzi – 126 i Toruniu – 124.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani rezultatami sprzedażowymi uzyskanymi w pierwszym półroczu, które są zbliżone do osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Konsekwentnie realizujemy założony cel, jakim jest utrzymanie stabilnych i powtarzalnych wyników działalności, mieszczących się w zakładanych miernikach strategicznych. Rocznie chcemy sprzedawać i przekazywać klientom od 3 do 3,5 tys. mieszkań. Analizując dotychczasową sprzedaż oraz biorąc pod uwagę liczbę lokali, które mamy zamiar zaoferować w drugiej połowie br. myślę, że nasz plan jest jak najbardziej realny do osiągnięcia w tym roku – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

PRZEKAZANIA

W okresie od stycznia do czerwca 2019 r. Grupa Murapol przekazała klucze do 1 213 lokali mieszkalnych, wobec 378 w analogicznym okresie minionego roku, co oznacza wzrost aż o 221 proc. r/r. Najwięcej mieszkań zostało przekazanych klientom z Poznania – 278, Łodzi – 173, Warszawy – 169, Krakowa i Wieliczki – 157 oraz Torunia - 143.

- W zakresie przekazań mieszkań, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, licząc do końca czerwca br. wydaliśmy klucze do 3,4 tys. mieszkań, zaś w całym 2018 r. do blisko 2,6 lokali. Obydwa wyniki są rekordowe w całej naszej historii działalności. W trakcie niespełna dwóch najbliższych lat przekażemy kolejne ok. 6 tys. lokali, które znajdują się obecnie w budowie - dodaje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

LICZBA MIESZKAŃ W BUDOWIE

Na koniec czerwca 2019 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 6 072 lokale powstające w 36 projektach na terenie 13 miast.

Najwięcej mieszkań Murapol buduje obecnie w Katowicach – 1 119, Warszawie – 906 oraz Łodzi – 792.

WPROWADZENIE DO OFERTY

Zgodnie z przyjętą strategią zakładającą konsekwentne umacnianie pozycji rynkowej poprzez regularne poszerzanie oferty, w ciągu pierwszego półrocza br. Murapol wprowadził do sprzedaży blisko 2,5 tys. nowych mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 102,5 tys. mkw., powstających w 15 projektach inwestycyjnych zarówno na głównych krajowych rynkach mieszkaniowych, tj. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście, ale także w mniejszych lokalizacjach, takich jak Gliwice, Tychy czy Wieliczka. Wszystkie inwestycje wprowadzone do sprzedaży od początku br. będą posiadały wdrożony Home Management System, autorski system infrastruktury technicznej i instalacji, obejmujący m.in. unikalne pakiety antysmogowe zapewniające czyste powietrze w mieszkaniach. Ponadto klienci tych projektów otrzymają możliwość wyposażenia nabywanych lokali w rozwiązania smart home - Murapol Appartme, umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą smartfonu czy tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania.        

Do końca 2019 roku deweloper planuje wprowadzić do oferty kolejne ok. tysiąc mieszkań, co łącznie wraz z lokalami zaoferowanymi w pierwszym półroczu, da zakładaną w strategii liczbę 3,5 tys. mieszkań rocznie wprowadzonych do sprzedaży.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: