Murapol - podsumowanie I półrocza 2020

Murapol S.A.

Data publikacji: 08.07.2020, Data aktualizacji: 08.07.2020

Murapol - podsumowanie I półrocza 2020
W pierwszym półroczu bieżącego roku Murapol podpisał ponad 1,5 tys. umów sprzedaży mieszkań i przekazał blisko 1,1 tys. kluczy do swoich lokali. Sprawdź!

W pierwszym półroczu bieżącego roku Murapol podpisał 1 526 umów dot. sprzedaży mieszkań, wobec 1 696 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W analizowanym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 1 089 lokali, a także wprowadził do oferty 1 119 mieszkań w 7 inwestycjach na terenie 6 miast.

SPRZEDAŻ

W okresie od stycznia do czerwca br. Grupa Murapol podpisała 1 526 umów dot. sprzedaży mieszkań, z czego 899 w drugim kwartale br. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2019 roku Spółka zawarła 1 696 umów dot. sprzedaży lokali mieszkalnych.

Największym zainteresowaniem mieszkania Murapolu cieszyły się w Krakowie i Wieliczce, a także w Katowicach, gdzie nabywców znalazły kolejno 316 i 252 lokale. Znaczącą liczbę umów dot. sprzedaży lokali Spółka podpisała także w Gdyni – 197, Łodzi – 190, Poznaniu – 143 i Wrocławiu - 89. Ponad 70 umów zawartych zostało także w Toruniu i Gliwicach, odpowiednio – 74 i 73.

PRZEKAZANIA

W pierwszym półroczu br. Murapol przekazał klucze do 1 089 lokali mieszkalnych, wobec 1 213 oddanych właścicielom w analogicznym okresie w 2019 roku. Najwięcej kluczy do mieszkań zostało przekazanych klientom w Katowicach – 338, Krakowie – 190, Tychach – 120 i Toruniu – 112. Ponadto zostało wydanych nowym mieszkańcom 80 mieszkań we Wrocławiu, 76 w Warszawie i 59 w Mikołowie.

WPROWADZENIE DO OFERTY

W okresie od stycznia do końca czerwca Murapol zaoferował klientom 1 119 nowych mieszkań, w ramach #Projekt1000. Wprowadzone do sprzedaży lokale powstają w 7 projektach na terenie 6 miast, Warszawy, Gdyni, Łodzi, Gliwic, Siewierza i Mikołowa. Wszystkie będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz opcję rozwiązań smart home umożliwiających zdalne sterowanie mediami.

LICZBA MIESZKAŃ W BUDOWIE

Na dzień 30 czerwca 2020 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 5 727 lokali o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 244 tys. mkw., powstających w 46 budynkach, w ramach 17 projektów na terenie 10 miast.

Największy udział w portfelu budowanych inwestycji ma Kraków z Wieliczką, gdzie powstaje 959 lokali, dalej plasują się Łódź i Warszawa z kolejno 918 i 886 mieszkaniami w budowie, a 761, 632 i 581 lokali realizowanych jest odpowiednio we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

Drugi kwartał bieżącego roku, tak w branży deweloperskiej, jak i w każdej innej był zdominowany przez sytuację epidemiologiczną i konieczność dostosowania się do nowej rzeczywistości, aby nie tylko utrzymać ciągłość działalności, ale i wypracować wyniki na akceptowalnym poziomie. Jako Grupa Murapol jesteśmy zadowoleni zarówno ze sprzedaży jak i przekazań zrealizowanych w tym okresie oraz w całym pierwszym półroczu. Intensywne działania marketingowe i sprzedażowe skutecznie stymulowały zainteresowanie naszą ofertą wśród klientów zarówno kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak i traktujących je jako produkty inwestycyjne. To właśnie do tej drugiej grupy nabywców adresowaliśmy kampanię, w której podkreślaliśmy atrakcyjność inwestycyjną lokali mieszkalnych i ich przewagę wobec lokat bankowych czy obligacji. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować wytężoną pracę bazując na zdobytym w ostatnim czasie doświadczeniu w działalności w warunkach Codiv-19. – dodaje Nikodem Iskra

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: