Wiadomości mieszkaniowe

Stefania Wyszyńska

Wiadomości - Warszawa - Wrocław

18 października 2013

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosów

A może mieszkanie na Wawrze?

Mieszkania na nowych osiedlach wawerskich są zwykle na kieszeń średnio zarabiającego mieszkańca stolicy. Przeciętna kwota, jaką trzeba wydać, aby kupić metr kwadratowy, jest tutaj najniższa w całej Warszawie.

A może mieszkanie na Wawrze?

Na Wawrze można poczuć się tak, jakby mieszkało się w małej miejscowości, a nie największym mieście w Polsce. Znaczną część powierzchni tej dzielnicy zajmują lasy, duże osiedla są rzadkością. Osoby niekorzystające z samochodu nie powinny się martwić, że dojazdy do pracy w centrum zajmą zbyt wiele czasu – sieć kolejowa i przyspieszone linie autobusowe usprawniają komunikację ze Śródmieściem.

 


Osiedle „Klimontowska” – BJM Development

 

Firma BJM Development proponuje mieszkania w trzypiętrowych budynkach na Nowym Wawrze, przy ulicy Klimontowskiej 28, 30 i 32. Wciąż można nabyć ponad 20 ze 108 początkowo oferowanych lokali. Budowę ukończono w marcu bieżącego roku.

 

Na podziemnej kondygnacji umieszczono garaż, do którego zjeżdża winda. Deweloper zadbał o wydzielenie drogi wewnętrznej łączącej ulice Klimontowską i Palmową. Wszystkie mieszkania zajmują średnie powierzchnie: od 32 do 60 metrów kwadratowych, na których rozplanowano jeden, dwa albo trzy pokoje. Do każdego lokalu dołączono balkon, loggię lub taras. Osiedle leży w spokojnej okolicy, blisko domów jednorodzinnych i lasu.

 

Ceny w promocyjnej ofercie wynoszą od 5 990 złotych za metr kwadratowy.

 

Osiedle „Przy Lesie” – Instalexport Marysin WawerskiW Marysinie Wawerskim, przy ulicy Korkowej 161 i 163 stanęły dwa sześciopiętrowe budynki – pierwsza część osiedla „Przy Lesie”. Do mieszkań w trzech kolejnych domach będzie się można wprowadzać w przyszłym roku. Większość ze 181 lokali w budynkach A i B już sprzedano, warto się zatem pospieszyć z decyzją o zakupie.

 

Deweloper zwraca uwagę na dobrą lokalizację osiedla. Do węzła u zbiegu ulic Ostrobramskiej, Marsa i Płowieckiej trzeba przejechać zaledwie dwa kilometry. W podobnej odległości znajdzie się planowana wschodnia obwodnica Warszawy. Do centrum można dojechać także pociągiem (do najbliższej stacji około 1,5 kilometra) albo autobusem (przystanek koło osiedla). Mieszkańcy nie będą mogli narzekać na brak terenów rekreacyjnych: osiedle leży w otulinie rezerwatu przyrody im. Jana III Sobieskiego, blisko Lasu Rembertowskiego.

 

Mieszkania w ofercie firmy Instalexport Marysin Wawerski składają się dwóch, trzech lub czterech pokoi. Dołączono balkony, kuchnie są oddzielne. Najmniejszy lokal zajmuje 49 metrów kwadratowych, a największy – 79. Ceny mieszczą się w przedziale od 5 900 do 6 690 złotych brutto. Miejsce postojowe trzeba nabyć osobno: w podziemnym garażu kosztuje 25 900 złotych brutto, na zewnątrz – 19 900. Osiedle będzie zamknięte i strzeżone.

 

Osiedle „Campo Verde” – spółka Osiedle Młodych

 

Pod koniec lutego przyszłego roku w Międzylesiu, przy ulicy Żegańskiej zakończy się budowa ośmiu dwupiętrowych budynków. W każdych z nich będzie sześć mieszkań. Do sprzedania pozostało jeszcze 21 lokali.

 

Przy domach zaprojektowano duże powierzchnie dodatkowe. Właściciele lokali na parterze będą mogli korzystać z własnych tarasów i ogrodów. Do pozostałych mieszkań zostaną dołączone balkony. Na ostatnich piętrach zaplanowano antresole, które znacznie powiększą przestrzeń użytkową. Garaż wyznaczono w podziemnej części. Dzieci z pewnością ucieszy plac zabaw. Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone przez całą dobę. Dojazd autobusem do centrum zajmuje około 40 minut.

 

Cena metra kwadratowego wynosi 7 100 złotych. Mieszkania o powierzchni od 46 do 115 metrów kwadratowych składają się z dwóch lub trzech pokoi. Jeśli skorzysta się z promocyjnej oferty, można kupić drugie miejsce postojowe o połowę taniej i dostać ogródek gratis.

 

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy