Wiadomości mieszkaniowe

REALCO

Wrocław - Regionalne

1 września 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosów

Młyn Maria we Wrocławiu

60% mieszkań w Młynie Maria znalazło swoich nabywców. Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl!

Młyn Maria we Wrocławiu

- Mieszkania w kompleksowo rewitalizowanych historycznych budynkach są częścią dziedzictwa kulturowego miasta i wiążą się nierozłącznie z jego historią. Udział takich mieszkań w sprzedaży na rynku nieruchomości jest znikomy, a zainteresowanie zakupem – coraz większe. Taka oferta jest ciągle niszowa, głównie ze względu na unikalną lokalizację i wysoki standard tych obiektów po rewitalizacji – ocenia Maciej Gotkiewicz, Członek Zarządu firmy RealCo, rewitalizującej Młyn Maria.

Młyn Maria we Wrocławiu przechodzi metamorfozę, w ramach której zabytkowe budynki zostaną przystosowane do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i obowiązującymi przepisami. W ramach inwestycji powstaną też dwa nowe budynki oraz garaż podziemny.

Klientami Młyna Maria są przede wszystkim wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska, a także osoby z zagranicy: z Niemiec, Dubaju, czy Francji, które wcześniej mieszkały we Wrocławiu. Klienci finansują zakup przeważnie gotówką, są świadomi przewagi rynku nieruchomości nad innymi formami inwestowania, i  postrzegają Młyn Maria jako bezpieczną lokatę kapitału. 

Spośród 120 lokali w Młynie Maria 60% znalazło nowych właścicieli. Jako pierwsze sprzedały się te największe z tarasami. Lokale, które pozostały w ofercie, to głównie mieszkania kompaktowe, 1 i 2-pokojowe. 

Prace zewnętrzne, widoczne gołym okiem, są prowadzone równolegle z pracami wewnątrz Młyna Maria. Proces budowlany przebiega zgodnie z harmonogramem.

inwestycja Młyn Maria we Wrocławiu

Inwestor zachowa w niezmienionym kształcie najważniejsze elementy architektury obiektu, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Postindustrialne przestrzenie zostały doświetlone specjalnie zaprojektowanymi dla tego budynku oknami, których montaż właśnie się zakończył.

W lokalach mieszkalnych Młyna Maria ku końcowi zmierzają roboty tynkarskie i posadzkarskie. W najbliższym czasie zamontowane zostaną grzejniki oraz drzwi wejściowe do mieszkań. Prace wykończeniowe ruszyły również w częściach wspólnych. Każda z 4 klatek schodowych jest już wyposażona w dźwig osobowy.

- Atutem inwestycji jest kompleksowe wykończenie każdego lokalu w standardzie „do zamieszkania”, ujęte w cenie zakupu mieszkania – informuje M. Gotkiewicz - Oferowanie produktu kompletnego, z wykończeniem, to nowatorskie podejście na rynku nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu, coraz częściej stosowane w Polsce, szczególnie w segmencie „premium”.

Na inwestycję Młyn Maria składają się zarówno budynki, jak również nabrzeża i kanały, które są świadkiem kilkusetletniej tradycji przemysłu zbożowego na wyspach odrzańskich. Inwestor zadba o najbliższe otoczenie zabytku. Od zachodniej strony kompleksu powstanie przestrzeń publiczna o kaskadowym układzie, skąd rozpościerać się będzie widok na kanały Odry, nabrzeża, oraz Wyspę Słodową i Wyspę Daliową z posadowioną tam rzeźbą autorstwa Oskara Zięty.

Przekazanie kluczy do mieszkań w Młynie Maria zaplanowano na II kwartał 2021 roku.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy