Młyn Maria nominowany w międzynarodowym konkursie IUPA

REALCO

Data publikacji: 08.07.2021,

Data aktualizacji: 08.07.2021

Młyn Maria nominowany w międzynarodowym konkursie IUPA
Inwestycja dewelopera RealCo została nominowana w prestiżowym konkursie! Czytaj więcej na RynekPierwotny.pl

International Urban Project Award (IUPA), przyznawana przez Bauwelt (Berlin) i World Architecture Magazine (WA, Pekin) — promuje nowe i wyróżniające się projekty architektoniczne, które zmieniły miasta na całym świecie. 

Tematem edycji 2021 jest Architektura dla przestrzeni publicznej. Nominację otrzymał też Młyn Maria.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • co stanowi o wyjątkowości inwestycji Młyn Maria
 • kiedy rozpocznie się odbiór kluczy 
 • jakie mieszkania są dostępne w tym projekcie

Uwzględnienie inwestycji RealCo na liście projektów nominowanych w tak prestiżowym konkursie międzynarodowym to bardzo duże wyróżnienie. Obrady jury odbędą się w Berlinie i Pekinie w sierpniu i wrześniu 2021 roku.

inwestycja Młyn - plansza

Zakres prac związanych z rewitalizacją obiektu był szeroki, obejmował remont dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks, ich nadbudowę oraz rozbudowę o plombę i zachodni łącznik. Nadrzędnym założeniem była reaktywacja od lat niszczejącego zabytku, dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji oraz odrestaurowaniem przestrzeni przyległej.

Odtworzone zostało przejście bramowe i pomost od strony zachodniej, więc Wyspa Piasek i Młyńska zyskały kolejne połączenie piesze. Północno-zachodnią część działki ukształtowano w formie skarpy niwelującej różnicę poziomów terenu, kryjącej w sobie podziemny garaż oraz pełniącej funkcję otwartej przestrzeni publicznej dla Wrocławian.

Na górnej platformie skarpy zasadzono drzewa, a schody wzbogacono o ławki z niską roślinnością – tak, aby widok na Odrę nie był przesłonięty. 

Inwestycja Młyn Maria

Aspekty historyczne i architektoniczne oraz unikalne położenie na wyspach, bezpośrednio nad Odrą stanowią o wyjątkowości tej inwestycji, podbijają jej atrakcyjność. 

Prace związane z rewitalizacją dobiegają końca, od czerwca 2021 trwają odbiory kluczy do mieszkań i lokali usługowych. Pośród dostępnych mieszkań są jeszcze 1- i 2-pokojowe, wszystkie wykończone, sprzedawane w standardzie do zamieszkania. Sprzedaż prowadzi RealCo. 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: