Wiadomości mieszkaniowe

Mieszkania od TBS'u teraz na własność

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wzbogaca ofertę śląskiego rynku nieruchomości o program mieszkań na wynajem z dojściem do własności. Osiedle pod Kasztanami kusi lokalizacją, bo Giszowiec to jedna z bardziej przyjaznych dzielnic.

Oddaj swój głos!

Mieszkania od TBS'u teraz na własność

Do historycznej zabudowy giszowieckiego "miasta - ogrodu" nawiązuje architektura, osiedla zaprojektowanego przez Jana Pallado. Niskie budynki, charakterystyczne dachy, duże ogrody, a także plac zabaw i parking - tak w telegraficznym skrócie prezentuje się nowa propozycja KTBS. Cały projekt zakłada 4 budynki, 24 mieszkania i 32 miejsca postojowe, a jego założenie jest wyjątkowe - stopniowo mieszkania można wykupić na własność.  Lokale jedno i dwupoziomowe dostępne są od 54 do 100 m2 i będą gotowe za niecały rok: już w kwietniu 2019 pierwsi właściciele odbiorą klucze.

Giszowiec choć mocno zakorzeniony w historii Katowic, dziś dzielnie patrzy w przyszłość - podpisana umowa na budowę węzła drogowego znacznie poprawi komfort i czas dojazdu do centrum, choć już teraz można się dostać tam w ciągu 5 minut jazdy samochodem. Okolica to także dobre miejsce na wypoczynek - tereny rekreacyjne, wydarzenia kulturalne i urok tej części miasta przyciągają turystów.

TBS w Katowicach kieruje swoją ofertę do osób, które jednocześnie spełniają trzy warunki: płacą podatki w Katowicach, osiągają odpowiednie dochody oraz nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu. Rozpoczął się już nabór wniosków, które są przyjmowane w siedzibie TBS. Wszelkie pytania i wątpliwości można rozwiać, odwiedzając biuro przy ulicy Krasińskiego, lub za pomocą maila i formularza kontaktowego.

Obecnie pozostało 11 mieszkań, w tym apartamenty dwupoziomowe. Atutem projektu jest też cena -  znacznie atrakcyjniejsza niż u firm komercyjnych oraz sprawdzona i lokalna firma, która w Katowicach odpowiada m.in. za pełne nawiązań do historycznego Nikiszowca Osiedle Różane. Warto także zwrócić uwagę na walory, które docenili dotychczasowi nabywcy – bezpłatne miejsce parkingowei ogrody oraz bezpieczeństwo finansów, które w przypadku rezygnacji z najmu są w 100% zwracane.  

Dodaj komentarz

Twoje imię

Twój komentarz

Artykuły powiązane

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Gdzie nie budują samorządy, spółdzielnie i TBS-y?

Jak się mieszka w Katowicach?

Jak się mieszka w Katowicach?

Własna komórka i miejsce postojowe – ile zapłacisz za takie „luksusy” na rynku pierwotnym?

Własna komórka i miejsce postojowe – ile zapłacisz za takie „luksusy” na rynku pierwotnym?

Słowa kluczowe

TBS w Katowicach, nowe mieszkania w Katowicach, mieszkania do wynajęcia z dojściem do własności, rynek pierwotny w Katowicach

Dotyczy lokalizacji

Śląskie, Katowice i okolice