Mieszkać jak Wielki Gatsby

Terra Casa TC Forum Capital Group
Terra Casa TC Forum Capital Group

Data publikacji: 21.08.2018, Data aktualizacji: 18.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 6 głosów

Mieszkać jak Wielki Gatsby
Na warszawskiej Woli powstał wyjątkowy apartamentowiec inspirowany architekturą art deco Chicago i streamline moderne przedwojennej Warszawy. Urzekająca bryła Art Deco na Woli przenosi nas w lata 20., pełne wyrafinowanego szyku i klasycznego piękna w stylu Wielkiego Gatsby’ego. Czy ikoniczny amant odnalazłby się na współczesnej Woli?

Art Deco na Woli oferuje wszystko, czego Gatsby mógłby oczekiwać od wielkomiejskiego apartamentu. Klasyczna bryła budynku idealnie współgra z urządzonymi w najlepszym guście częściami wspólnymi. Reprezentacyjne lobby od progu wita mieszkańców wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi – kamienna posadzka, meble z epoki, stylowe tapety, złote dodatki i windy ze stylizowanymi piętrowskazywaczami – to wszystko składa się na wysmakowany charakter wnętrza i nie pozostawia wątpliwości co do prestiżu tego budynku.

Jednak wygląd to nie wszystko, współczesny Gatsby z pewnością przykładałby ogromną wagę do bezpieczeństwa i najnowszych technologii. Art Deco na Woli stanowi świetny mariaż estetyki retro z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie kontroli dostępu do budynku, czy zarządzania funkcjami poszczególnych apartamentów. Oferuje także ultraszybki Internet światłowodowy podpięty bezpośrednio o do każdego mieszkania oraz możliwość ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym.

Smaczkami, które z pewnością doceniłby lubujący się w luksusowych przyjemnościach Gatsby, są prywatna siłownia czynna całą dobę oraz ogród na dachu dostępny dla wszystkich mieszkańców. Z pięknie zaaranżowanego zielenią dachu rozpościera się urzekający widok na zabytkowe sąsiedztwo oraz pobliskie nowe centrum biznesowe Warszawy z malowniczą dominantą Warsaw Spire. Siedmiogrodzka 7 to miejsce z niezwykłym historycznym charakterem, a jednocześnie tuż obok samego centrum stolicy.

Mieszkania w Art Deco Wola cieszą się tak dużą popularnością, że w momencie oddania budynku do użytkowania (czerwiec 2018) sprzedane było blisko 80% lokali. Obecnie w ofercie dostępnych jest jeszcze dosłownie kilka apartamentów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na jedyny dostępny jeszcze retro-apartament znajdujący się w części nazywanej „kamienicą”. Jest to pieczołowicie odbudowana z przedwojennych planów kamienica fabryczna. Mieszkania w tej części budynku mają zachowany oryginalny układ i wygląd okien oraz ponadstandardową wysokość charakterystyczną dla zabytkowych budynków. Pojedyncze mieszkanie zajmuje pełną kondygnację, dzięki czemu dostęp do niego jest możliwy bezpośrednio z windy jak w amerykańskich filmach.

W głównym budynku ciekawą ofertą są mieszkania o powierzchni około 74 m2. Te dwustronne apartamenty z sypialniami od strony północnej i częścią dzienną od południa mają niezwykle plastyczny układ pomieszczeń, dzięki któremu można tu zaaranżować wygodne mieszkanie zarówno dla singla, dla młodego małżeństwa, jak i rodziny z dziećmi. Przykładowa aranżacja takiego apartamentu utrzymana w unowocześnionej wersji stylu art deco przygotowana przez projektantów współpracujących z Terra Casa pobudza wyobraźnię i rozbudza apetyt na mieszkanie w stylu, którego nie powstydziłby się Wielki Gatsby.

 

Terra Casa TC Forum Capital Group
Terra Casa TC Forum Capital Group

Terra Casa S.A. jest inwestorem i deweloperem działającym od 19 lat na rynku nieruchomości. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej TC Forum i implementuje w swoich strukturach międzynarodowe wzorce i doświadczenia. Dzięki współpracy z bankami, funduszami i instytucjami finansującymi o globalnym zasięgu, efektywnie pozyskuje finansowanie realizowanych projektów.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: