Lokum Deweloper sprzedał w I półroczu 2018 r. 531 lokali

Lokum Deweloper
Lokum Deweloper

Data publikacji: 02.07.2018, Data aktualizacji: 19.03.2020

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Lokum Deweloper sprzedał w I półroczu 2018 r. 531 lokali
Działająca na rynku wrocławskim i krakowskim Grupa Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, odnotowała wzrost sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r., podpisując z klientami umowy przedwstępne i deweloperskie na 531 lokali (wzrost o 21% r/r). Grupa podtrzymuje cel sprzedaży na poziomie powyżej 1000 lokali w 2018 roku.

Suma umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych utrzymała się na wyższym poziomie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – w I połowie 2018 roku podpisano 699 umów w porównaniu do 628 w I połowie 2017 roku.

– Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie rynku naszą ofertą, zarówno ze strony nabywców inwestycyjnych, jak i realizujących własne potrzeby mieszkaniowe. Klienci poszukują wysokiej jakości produktu w dobrej lokalizacji. Wszystkie nasze inwestycje spełniają te parametry. Dzięki temu, pomimo wzrostu cen mieszkań, oczekujemy, że tak jak w zeszłym roku przekroczymy poziom 1000 sprzedanych lokali - mówi Prezes Zarządu Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar.

W wyniku finansowym I półrocza Lokum Deweloper uwzględni 24 lokale. Podobnie jak w roku 2017 zdecydowana większość lokali zostanie zrealizowana, przekazana klientom i rozpoznana w wyniku finansowym w drugiej połowie roku.

 

W samym drugim kwartale 2018 roku, w wyniku dość mocno uszczuplonej oferty, sprzedaż zmniejszyła się o 29%, z 321 do 227 lokali, a liczba rezerwacji zmalała o 12% ze 190 do 168 lokali.

– Jednym z naszych priorytetów jest obecnie systematyczne poszerzanie oferty. Pod koniec drugiego kwartału wzrosła ona do 928 lokali, w porównaniu do 516 na koniec marca.  Planujemy jeszcze w tym roku włączenie do sprzedaży kolejnych projektów we Wrocławiu i w Krakowie w ilości ok. 600 lokali – mówi Prezes Kuźniar.

Wśród nowości, które pojawiły się w sprzedaży pod koniec drugiego kwartału, znalazły się Lokum Smart City oraz X etap osiedla Lokum di Trevi. Lokum Smart City to nowa inwestycja w południowo-zachodniej części Wrocławia z 370 apartamentami o średniej powierzchni 35 mkw. Produkt ten jest odpowiedzią Spółki na  odnotowany na rynku deficyt małych lokali. Lokum di Trevi to jedna z najpopularniejszych i największych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu, położona w prestiżowej dzielnicy Krzyki, na osiedlu Tarnogaj. W ramach X etapu powstanie 256 lokali.

Na łączną sprzedaż pierwszego półrocza złożyło się 408 lokali na rynku wrocławskim oraz 123 na rynku krakowskim.

– Udział sprzedaży krakowskich projektów systematycznie wzrasta. W pierwszym półroczu wyniósł już 23%. Naszym celem jest osiągnięcie w Krakowie w najbliższych latach sprzedaży na takim samym poziomie jak na naszym macierzystym rynku we Wrocławiu – dodaje Prezes Kuźniar.

Na koniec czerwca suma lokali przekazanych klientom oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi wyniosła 821 sztuk, co oznacza,
że potencjał rozpoznań lokali w wyniku 2018 r. został zrealizowany w 84%. Ten sam wskaźnik dla roku 2019 wynosi już 61%.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: