Wiadomości mieszkaniowe

Lokum Deweloper

Lokum Deweloper

Regionalne - Wrocław - Wiadomości

4 lutego 2019

Oddaj swój głos!

Lokum Deweloper finalizuje budowę osiedla Lokum Victoria

Lokum Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie etapu Vc osiedla Lokum Victoria na wrocławskim Starym Mieście. Oddanie tej części kończy realizację inwestycji przy ulicy Tęczowej.

Lokum Deweloper finalizuje budowę osiedla Lokum Victoria

Gotowy etap Vc to 87 mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 33 do 89 m2. 93% z nich znalazło nabywców, w sprzedaży pozostało tylko kilka ostatnich lokali. Wraz z tą częścią został oddany do użytku także dziedziniec, na którym znajdują się fontanna, plac zabaw i strefa fitness na wolnym powietrzu.

 

– Finalizacja projektu Lokum Victoria dobiegła końca, z radością przekazujemy mieszkania Klientom w ostatnim etapie inwestycji. Jesteśmy przekonani, że to wyjątkowe osiedle stało się świetnym miejscem do życia, nie tylko ze względu na wysoką jakość realizacji i znakomitą lokalizację, ale także dlatego, że doskonale wpisało się w charakter Wrocławia mówi Tomasz Dotkuś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Lokum Deweloper. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z harmonogramem, mimo trudności na rynku – odczuwalnym deficytem pracowników budowlanych i wysokimi cenami materiałów. Jesteśmy generalnym wykonawcą naszych projektów, a nadzór nad całym procesem ich realizacji sprawuje wykwalifikowana kadra – dodaje Wiceprezes Dotkuś.

Lokum Victoria to unikatowa inwestycja położona na Starym Mieście we Wrocławiu, w kameralnej części ulicy Tęczowej. Osiedle łączy w sobie nowoczesną zabudowę z odrestaurowanymi XIX-wiecznymi obiektami. Rewitalizacja budynku biurowego, dawnej hali targowej oraz budynku wagi została już zakończona, powstanie w nich zaplecze handlowo-usługowe oraz biurowe.

– Rewitalizacja historycznych budynków została przeprowadzona zgodnie z ustaleniami z konserwatorem zabytków, przy ścisłej współpracy naszych doświadczonych specjalistów z historykiem sztuki doktorem Łukaszem Krzywką. Dzięki odrestaurowaniu XIX-wiecznej zabudowy przy ulicy Tęczowej ta część Starego Miasta, nieco zaniedbana i zapomniana, zyskała nowe życie i została przywrócona mieszkańcom mówi Tomasz Dotkuś. Cieszymy się, że stworzyliśmy przestrzeń łączącą tak wiele potrzeb i spełniającą różnorodne funkcje. Powstało nowe osiedle w doskonałej lokalizacji, na które było ogromne zapotrzebowanie, co zostało potwierdzone przez szybkie tempo sprzedaży mieszkań. Współczesna architektura w połączeniu z walorami zrewitalizowanych budynków historycznych kreuje nową jakość tego miejsca – dodaje Wiceprezes Dotkuś.

W sumie w inwestycji Lokum Victoria powstało ponad 1000 mieszkań i 3000 m2 powierzchni usługowo-biurowej. Osiedle zostało starannie zaprojektowane i przemyślane, by było dla mieszkańców przyjazne i komfortowe. Znajdują się tu dwa przestronne dziedzińce z fontannami, urokliwą zielenią oraz miejscami do wypoczynku – z pergolami i ławkami. Są tu też bezpieczne place zabaw i strefy fitness na wolnym powietrzu. Dla miłośników rowerów przy II etapie osiedla stanęła stacja napraw oraz stojaki. Ponadto przed zrewitalizowaną halą zagospodarowane zostało kameralne patio z fontanną.

Szczególny charakter osiedla podkreśla neon, który powstał na jednym z budynków inwestycji. „Wrocław. Sto mostów – milion uśmiechów” nawiązuje do bogatej tradycji wrocławskich reklam świetlnych, a hasło i projekt zostały wyłonione w konkursie. Neon jest widoczny dla pasażerów pociągów przejeżdżających trasą kolejową E59 między innymi w kierunku Szczecina, Poznania czy Trójmiasta, a także dla spacerujących w okolicach ulicy Tęczowej.

Inwestycja jest zlokalizowana w centrum miasta, w niedalekim otoczeniu znajdują się placówki medyczne, edukacyjne, centra handlowo-usługowe oraz biznesowe. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej i główne arterie drogowe w pobliżu pozwalają na łatwe dotarcie do wielu części miasta. Z osiedla Lokum Victoria w 8 minut można dotrzeć piechotą do Rynku, do Narodowego Forum Muzyki, Opery czy Teatru Capitol.

Lokum Deweloper przygotowuje kolejne inwestycje we Wrocławiu i w Krakowie, rozbudowuje także bank ziemi, który obecnie pozwala na realizację około 11 000 lokali. Spółka w 2019 roku planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 800 lokali.

Na koniec 2018 roku potencjał rozpoznań lokali w wyniku 2019 roku Lokum Deweloper zrealizował już w 82%. Oprócz przekazanego właśnie etapu Vc osiedla Lokum Victoria, w 2019 roku Spółka planuje oddać do użytkowania lokale w inwestycji Lokum Vena oraz Lokum di Trevi – etap VIII i IX we Wrocławiu.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy