Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt konsolidacyjny w ING Bank Śląski: jakie dokumenty i możliwości online?

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 25.06.2024, Data aktualizacji: 25.06.2024

8 minut czytania
Kredyt konsolidacyjny w ING Bank Śląski: jakie dokumenty i możliwości online?
Konsolidacja kredytu w ING Banku Śląskim zamienia spłatę pożyczek i innych zadłużeń w jedną ratę. Sprawdź, jak zawnioskować online o kredyt konsolidacyjny w ING.

Chcesz wziąć w ING kredyt konsolidacyjny? Możesz połączyć zobowiązania z różnych banków nawet bez wychodzenia z domu. Czego może dotyczyć konsolidacja zadłużenia, jakie są jej warunki i czy bank wymaga dołączania dodatkowych dokumentów do wniosku? Sprawdź.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jaka jest maksymalna kwota pożyczki gotówkowej na spłatę zobowiązań w ING,
 • czy można złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny za pośrednictwem bankowości internetowej,
 • jakie kredyty i pożyczki mogą podlegać konsolidacji zadłużenia,
 • jaki okres kredytowania może wybrać wnioskodawca.

ING kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Kredyt konsolidacyjny ING Bank Śląski oferuje zarówno w formie pożyczki gotówkowej, jak i hipotecznej. Sprawdź warunki poszczególnych ofert, które umożliwiają konsolidację zobowiązań.

ING Bank Śląski kredyt konsolidacyjny bez hipoteki oferuje osobom fizycznym, które spłacają terminowo zadłużenia bankowe w innych bankach od co najmniej 6 miesięcy. Kredytobiorca może skonsolidować za pomocą pożyczki hipotecznej maksymalnie 7 zobowiązań. Bank przelewa pożyczone pieniądze na konto wnioskodawcy i umożliwia mu wybór dnia płatności raty kredytu. Nie ma możliwości przeznaczenia pożyczki na spłatę zobowiązań zaciągniętych w instytucjach pozabankowych.

Umowę o kredyt konsolidacyjny w ING Banku Śląskim można zawrzeć na czas od 3 miesięcy do 120 miesięcy. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa wysokość miesięcznej raty, lecz wyższa całkowita kwota do spłacenia - ze względu na dłużej naliczane odsetki. Kredytobiorca może dopasować do swoich finansów zarówno kwotę miesięcznego zobowiązania, długość umowy, jak i harmonogram spłaty.

Pożyczka z konsolidacją kredytu w ING: połącz kredyty i pożyczki z różnych banków

Bank ING kredyt konsolidacyjny bez hipoteki przyznaje na spłatę m.in.:

 • kredytów i pożyczek gotówkowych,
 • kart kredytowych,
 • limitów zadłużenia.

Środki uzyskane w ramach pożyczki gotówkowej ING klient może także przeznaczyć na dowolny inny cel.

Kredyt konsolidacyjny ING Bank Śląski: akceptowalne źródła dochodów

Kredyt konsolidacyjny w ING może otrzymać wyłącznie osoba, która ma stałe źródło dochodów. Bank akceptuje m.in.:

 • umowę o pracę - na czas określony i nieokreślony,
 • umowy cywilnoprawne - zlecenie lub o dzieło,
 • stosunek służbowy,
 • zatrudnienie na podstawie wyboru, powołania lub mianowania,
 • emeryturę, rentę i świadczenie przedemerytalne,
 • kontrakt menedżerski,
 • najem lub dzierżawę,
 • dochody z działalności gospodarczej.

Konsolidacja kredytu ING: dokumenty potrzebne do oceny zdolności kredytowej

W Banku ING konsolidacja kredytu wymaga odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej wnioskodawcy, a także pozytywnej historii w BIK. Bank przed podjęciem decyzji sprawdza zwłaszcza źródło i wysokość dochodu. Może wymagać, aby kredytobiorca dostarczył zaświadczenie od pracodawcy lub inny dokument, który potwierdza dochód. Nie musisz go przedstawiać, jeśli masz konto w ING i otrzymujesz na nie wynagrodzenie. Możesz również dodać do Mojego ING konto z innego banku. W niektórych przypadkach warunkiem otrzymania kredytu jest także doręczenie formularza zgody małżonka na zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej. Nie trzeba natomiast dostarczać umów kredytowych zawartych z innymi bankami.

ING kredyt konsolidacyjny: limit kwoty pożyczki z konsolidacją

Kredyt konsolidacyjny ING pozwala otrzymać od 1000 zł nawet do 240 000 zł. Limit kwoty pożyczki gotówkowej dla danego wnioskodawcy zależy od jego zdolności kredytowej i ryzyka związanego z brakiem terminowej spłaty zobowiązania.

Bank ING kredyt konsolidacyjny: koszty kredytu bez hipoteki

Udzielany przez ING Bank kredyt konsolidacyjny bez hipoteki można otrzymać z zerową prowizją - pod warunkiem, że klient złoży wniosek w bankowości internetowej lub mobilnej Moje ING. W przypadku złożenia wniosku placówce bankowej lub telefonicznie prowizja wynosi 8,99%. Bank ING nie nalicza dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny ING Bank Śląski: oprocentowanie

Zgodnie z kalkulacją aktualną na 18 czerwca 2024 r., bank nalicza oprocentowanie zmienne od 7,89% do 12,49%. W zależności od kwoty pożyczki rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 12,68% lub 14,67%. Są to jednak tylko orientacyjne wartości - koszty mogą się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Warto być też świadomym, że zmienne oprocentowanie niesie ryzyko zmiany wysokości spłacanych odsetek - w razie podniesienia referencyjnej stopy NBP. Wzrasta wtedy całkowita kwota do spłaty. Kredytobiorca może też wziąć kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem - w przypadku umów z okresem kredytowania do 3 lat.

Parametr Wartość
Prowizja za udzielenie pożyczki 0% (wniosek złożony w Moim ING) lub 8,99% (pozostałe kanały)
Oprocentowanie zmienne od 7,89% do 12,49%
Kwota pożyczki od 1 tys. zł do 240 tys. zł
Liczba miesięcznych rat od 3 do 120
RRSO - kwota pożyczki od 5 tys. zł do 240 tys. zł 12,68%
RRSO - kwota pożyczki do 5 tys. zł 14,67%

Konsolidacja zobowiązań w ING: dobrowolne ubezpieczenie

Zaciągnięty w ING Bank Śląski kredyt konsolidacyjny można połączyć z dobrowolnym ubezpieczeniem pożyczki na wypadek śmierci, utraty pracy, poważnego zachorowania, złamania, oparzenia czy pobytu w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Bank nalicza składkę w wysokości 0,28% od kwoty przyznanej pożyczki gotówkowej i pobiera ją automatycznie z przeznaczonego do spłaty konta w ING. Maksymalna kwota pożyczki pieniężnej z ubezpieczeniem wynosi 160 tys. zł. Jeśli kredytobiorca weźmie kredyt konsolidacyjny ING z dobrowolną polisą, wtedy bank zaoferuje mu niższe oprocentowanie w związku z obniżoną marżą.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny ING online?

W ING konsolidacja zadłużenia możliwa jest bez wychodzenia z domu. Kredyt konsolidacyjny ING online otrzymasz po złożeniu wniosku w aplikacji mobilnej Moje ING Mobile lub bankowości internetowej. W tym celu:

 • zaloguj się na swoje konto w Moim ING,
 • wejdź do zakładki Oferta ING - Kredyty i pożyczki - Pożyczka gotówkowa w Moim ING,
 • kliknij Złóż wniosek,
 • wybierz kwotę pożyczki konsolidacyjnej,
 • status wniosku sprawdzisz w Moim ING w sekcji Usługi - Dokumenty - Moje wnioski kredytowe.

Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski: na co uważać? Oprocentowanie, status i ubezpieczenie Dowiedz się więcej

Alternatywnie możesz złożyć wniosek w placówce bankowej - miejscu spotkań. Bank przyzna kredyt konsolidacyjny nawet podczas jednej wizyty - pod warunkiem, że okażesz dowód osobisty i dokumenty potwierdzający źródło dochodów. Na spotkanie z doradcą bankowym umówisz się online -  wystarczy, że prześlesz formularz internetowy z preferowanym miejscem i datą spotkania.

ING Bank kredyt konsolidacyjny: sprawdź wysokość raty przy użyciu kalkulatora

Planujesz zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w ING? Możesz wyliczyć orientacyjną wysokość raty, całkowity koszt kredytu oraz RRSO za pomocą kalkulatora, który bank udostępnia na swojej stronie internetowej z ofertą. Wystarczy, że wybierzesz preferowany okres kredytowania i kwotę pożyczki.

Poniższa tabela przedstawia wyliczenia raty kredytu konsolidacyjnego w czterech różnych wariantach - dane są aktualne na 18 czerwca 2024 r. 

  Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
Kwota pożyczki 50 000 zł 30 000 zł 15 000 zł 5000 zł
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego 120 miesięcy 60 miesięcy 24 miesięcy 6 miesięcy
Wysokość nowej raty 674,58 zł 667,29 zł 706,10 zł 852,93 zł
Całkowity koszt kredytu 30 949,60 zł 10 037,40 zł 1946,40 zł 117,58 zł
RRSO 11,01% 12,68% 12,68% 8,29%

ING Bank Śląski kredyt konsolidacyjny: zalety i wady

Rankingi kredytów konsolidacyjnych przygotowywane przez niezależne portale internetowe jednoznacznie wskazują, że konsolidacja zobowiązań w ING należy obecnie do najkorzystniejszych ofert na polskim rynku bankowym. Pożyczka konsolidacyjna ING wyróżnia się m.in. ze względu na:

 • stosunkowe niskie RRSO,
 • długi okres spłaty,
 • wysoką limit maksymalnej kwoty kredytu.

W odróżnieniu od ofert wielu konkurencyjnych banków, ING kredyt konsolidacyjny przelewa bezpośrednio na konto kredytobiorcy - nie na rachunki do spłaty zobowiązań w innych bankach. Po stronie plusów można także zapisać prosty i szybki proces składania wniosku online.

ING konsolidacja kredytu wady. Oferowany przez ING Bank Śląski kredyt konsolidacyjny nie jest pozbawiony wad. Można do nich zaliczyć m.in. brak możliwości skonsolidowania zobowiązań pozabankowych. Minusem jest także stosunkowo wysoka prowizja za udzielenie pożyczki innym kanałem niż online.

Hipoteczna pożyczka konsolidacyjna w ING

Konsolidacja kredytu ING może także przybrać formę pożyczki hipotecznej, czyli zabezpieczonej należącą do kredytobiorcy nieruchomością. Minimalna wysokość kredytu konsolidacyjnego wynosi 70 tys. zł, a maksymalna 80% wartości zabezpieczenia. Wnioskodawca może spłacać zobowiązanie w ratach równych lub malejących przez maksymalnie 25 lat. Całkowite koszty kredytowania są w tym przypadku niższe w porównaniu ze standardową pożyczką gotówkową.

Planujesz wykończenie mieszkania? Sprawdź oferty - stawki od 1200 zł/m2

Kredytobiorca może wybrać oprocentowanie okresowo stałe (10,18%) przez 5 lat lub zmienne (10,25%). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi od 10,84% - według kalkulacji z 3 czerwca 2024.

Parametr Wartość 
Prowizja za udzielenie pożyczki hipotecznej 1,9%
Oprocentowanie okresowo stałe (5 lat) 10,18%
Oprocentowanie zmienne 10,25%
Kwota pożyczki od 70 000 zł do 80% wartości zabezpieczenia
Maksymalny okres spłaty 25 lat
Wcześniejsza spłata lub nadpłata 0 zł
RRSO od 10,84%

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w ING z hipoteką, należy umówić się na spotkanie ze specjalistą hipotecznym w placówce banku - miejscu spotkań. Ocenia on zdolność kredytową wnioskodawcy, przedstawia ofertę, a także pomaga skompletować potrzebne dokumenty i wypełnić wniosek. 

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny ING: jakie dokumenty są potrzebne?

Konsolidacja kredytu w ING z hipoteką wymaga przedstawienia m.in. numeru księgi wieczystej nieruchomości oraz dokumentów potwierdzających źródło stałych dochodów.

Jak połączyć kredyt hipoteczny w Banku ING?

Konsolidacja kredytu ING może także polegać na przeniesieniu kredytów hipotecznych zaciągniętych w innych bankach. ING Bank Śląski proponuje nowe warunki spłaty, co pozwala obniżyć miesięczną ratę. Nie musisz kolejny raz wnosić wkładu własnego ani płacić prowizji za wcześniejszą spłatę.

Ugody frankowe ING Bank Śląski - jak przewalutować kredyt hipoteczny? Dowiedz się więcej

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny w ING musi być zabezpieczony hipoteką na ubezpieczonej nieruchomości. Bank wymaga dostarczenia zaświadczeń z innych banków, z których kredytobiorca przenosi swoje zobowiązania. Szczegółowo bada też zdolność kredytową wnioskodawcy.

Kredyt konsolidacyjny w ING Bank Śląski: podsumowanie

Konsolidacja kredytu w ING jest dostępna w ofercie pożyczki gotówkowej, kredytu hipotecznego oraz pożyczki zabezpieczonej hipoteką. Kredytobiorca może połączyć swoje dotychczasowe zobowiązania w jeden kredyt i zmniejszyć wysokość miesięcznej raty. Aby otrzymać gotówkową pożyczkę konsolidacyjną, nie trzeba nawet wychodzić z domu - wystarczy złożyć wniosek online w Moim ING. Pozwala to uniknąć prowizji za udzielenie kredytu.

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023