Wiadomości mieszkaniowe

Jarosław Mikołaj Skoczeń - Emmerson

Jarosław Mikołaj Skoczeń - Emmerson

Nieruchomości - Blog

20 czerwca 2018

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 2/5 na podstawie 3 głosów

Jest sterem i okrętem – pośrednik w obrocie nieruchomościami

Każdy z nas w swoim życiu szuka pracy, która pozwoli na samorealizację i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo ważne jest też robienie tego, co się lubi, co sprawia nam satysfakcję z wykonywanych obowiązków.

Jest sterem i okrętem – pośrednik w obrocie nieruchomościami

Czy praca może być jednocześnie pasją?

W tym przypadku wypada przytoczyć opinię mojego znajomego, który powiedział mi kiedyś – „Jak w niedzielę wieczorem nie mogę się doczekać poniedziałku, aby iść do pracy i wdrażać swoje kolejne pomysły, to pracuję i nie myślę o innej robocie, nie jestem znudzony i wypalony. Jeżeli natomiast w niedzielę myślę jak dotrwać do kolejnej soboty, że będę musiał przez cały tydzień się męczyć nad zadaniami, które mnie zupełnie nie interesują i nie dają mi satysfakcji, to ja to wszystko chrzanię i zmieniam firmę oraz rodzaj pracy”. Uważam, że jest to bardzo dobre podejście, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia, a czy chcemy je spędzić w złych emocjach i ciągłym niezadowoleniu?

Drugim ważnym czynnikiem są finanse. Pracujemy, aby godnie zarabiać i korzystać z tego co zyskamy. Korzyści finansowe w dużej mierze motywują nas do działania. Jeżeli mamy system płac, na który sami wpływamy, to daje nam większe poczucie kontroli i świadomość że pracujemy dla siebie.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest atmosfera w pracy. Chcemy przebywać z ludźmi, których lubimy, a na pewno szanujemy za ich profesjonalizm, ale też podejście do innych, czyli nas samych.

Zawód pośrednika jest odpowiedzialny i wymagający sporych umiejętności. Trzeba mieć dobre podejście i kontakt z klientem, być elastycznym oraz – jak to określają ludzie z działu HR – odpornym na stres. Sprzedaż mieszkań, czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym, jest procesem bardzo złożonym i wymagającym czasu oraz odpowiedniej wiedzy. Trzeba mieć świadomość, że dla klientów biur nieruchomości zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. My w tym wyborze pomagamy znaleźć klientowi odpowiednie mieszkanie lub dom i uczestniczymy w tym ważnym wydarzeniu. Nasza pomoc i dobre rady mają duży wpływ na ich decyzję. To miłe, ale też niesie za sobą dużą odpowiedzialność.

Zawód pośrednika otworzył się i teraz może nim zostać praktycznie każdy. Nie oznacza jednak, że pośrednictwem zajmują się osoby bez specjalistycznej wiedzy w tym temacie. Na rynku nadal jest wielu doświadczonych doradców, którzy znają swój fach. Dodatkowo uznane agencje i biura pośrednictwa, zatrudniając nowe osoby, organizują szereg szkoleń z zakresu nieruchomości, prawa, marketingu – wszystko po to, aby ich pracownik był jak najlepiej przygotowany do obsługi klienta.

Czy pośrednikiem można się urodzić?

Czy marzymy o tym zawodzie od dziecka? Raczej nie. Przychodzi jednak taki moment w życiu, gdy chcemy zacząć pracować na siebie, zdobywać coraz to nowe doświadczenia, kontakty, poznawać ludzi oraz widzieć jak miasto, w którym mieszkamy i pracujemy, pięknieje na naszych oczach za sprawą nowych inwestycji mieszkaniowych, które właśnie my sprzedajemy. Chcemy w końcu dużo zarabiać, adekwatnie do wykonywanych obowiązków.

Ile może zarobić pośrednik?

Zawód pośrednika może nam to wszystko umożliwić i spełnić nasze marzenia. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się obrotem nieruchomościami. W większości są to małe, kilkuosobowe biznesy, ale jest też kilka dużych, o zasięgu ogólnopolskim.

Pośrednik może może za swoją pracę uzyskać 50 procent prowizji podstawowej, a z bonusami nawet 85%. Myślę, że jest to bardzo atrakcyjny i sprawiedliwy podział zysku między firmą, a pośrednikiem, który wykonuje swoją pracę pod sprawdzonym szyldem. Statystycznie jedna transakcja na rynku mieszkaniowym generuje przychód porównywalny ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem w Polsce, są też tak zwane „strzały”, które może nie zdarzają się co miesiąc, ale jak już uda się dokonać takiej transakcji to może to przynieść nawet kilkaset tysięcy złotych prowizji dla pośrednika. Taka prowizja może nas i naszą rodzinę, zabezpieczyć na wiele miesięcy, a nawet lat.

Jednym zdaniem, praca pośrednika nieruchomości jest bardzo wymagająca, ale też ciekawa i przynosząca codziennie nowe wyzwania. Może też dać nam satysfakcję, że uczestniczymy w zakupie lub sprzedaży mieszkania, co jest dla naszego klienta jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Na całym świecie zawód pośrednika w obrocie nieruchomości jest prestiżową i dobrze płatną pracą.

Jarosław Skoczeń, www.strefynieruchomosci.pl.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy