Kupuj, kto może – jesienne Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

Nowy Adres S.A.

Data publikacji: 27.09.2022, Data aktualizacji: 27.09.2022

4 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Jesienne Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku
Niebawem odbędą się Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku. Co dla odwiedzających przygotowali wystawcy? Dlaczego warto pojawić się na tym wydarzeniu? Czytaj dalej!

Tradycyjnie jesienią zapraszamy na Targi Mieszkań i Domów do AmberExpo. 1 i 2 października będzie można sprawdzić oferty blisko 50 deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości, projektantów wnętrz. Jak zawsze na targach organizowanych przez spółkę Nowy Adres, nie zabraknie solidnej dawki rzetelnych informacji i porad na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Dla tych, którzy są zdecydowani na poszukiwanie i zakup mieszkania to najlepszy moment – zarówno według deweloperów, jak i analityków rynku kredytowego obniżek cen nieruchomości spodziewać się raczej nie należy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie i kiedy odbędą się gdańskie Targi Mieszkań i Domów 
 • z ofertą jakich deweloperów będzie można zapoznać się podczas wydarzenia 
 • z jakich konsultacji będzie można skorzystać 

Dobry moment na zakup wymarzonego M

Co prawda w pierwszej połowie roku, jak podaje Główny Urząd Statystyczny, deweloperzy rozpoczęli budowę o 33% mieszkań więcej niż pięć lat temu, a w czerwcu otrzymali rekordową liczbę pozwoleń na budowę, ale wytłumaczenia tych rekordów nie należy szukać w nadzwyczajnie korzystnej koniunkturze i nie należy wiązać ich z nadzieją na spadki cen wobec gwałtownego wzrostu podaży. Przyczyną zwiększonej liczby rozpoczętych inwestycji były… zmiany w prawie.

Od 1 lipca obowiązuje nowa ustawa deweloperska, czyli ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Na jej mocy deweloperzy muszą odprowadzać składki do DFG. Jedynym sposobem na ich uniknięcie było rozpoczęcie sprzedaży nieruchomości (najczęściej niemal równoczesne z rozpoczęciem budowy) przed 1 lipca tego roku. Stąd taki gwałtowny wzrost inwestycji formalnie rozpoczętych w pierwszej połowie roku. Wszystkie inwestycje rozpoczęte później będą już obciążone dodatkowym kosztem – a to znów znajdzie odbicie w cenach. 

Analitycy i sami deweloperzy nie dają pola do złudzeń, że tak wyraźny wzrost oferty przyniesie spadek cen metra mieszkania:

„Obserwujemy szalony wzrost cen tak materiałów, jak i samego wykonawstwa. Nie widać, by nośniki energii miały tanieć w najbliższej przyszłości. To wszystko budzi obawy, po ile będziemy w stanie realizować inwestycje mieszkaniowe (…). Drugim wyzwaniem jest finansowanie przy tak rosnących stopach procentowych – zarówno po stronie deweloperów, jak i odbiorców końcowych. Chyba jesteśmy w takim momencie, że rynek będzie hamował, jeżeli chodzi o liczbę inwestycji. Nic nie wskazuje na to, aby ceny mieszkań zaczęły spadać – ze względu na koszty wytworzenia właśnie, ale też dlatego, że nikt nie spodziewa się, by branża deweloperska była w stanie utrzymać te wolumeny, które realizowaliśmy w latach ubiegłych” – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 

Targi Mieszkań w Gdańsku

Spada liczba wniosków o kredyt

Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej, liczba wniosków o kredyt hipoteczny w lipcu spadła aż o 67,8% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Niepewność co do inflacji, której stały wzrost w sierpniu zaskoczył nawet analityków rynków finansowych, a w związku z tym trudne do przewidzenia decyzje Narodowego Banku Polskiego co do kolejnych podwyżek stóp procentowych powodują, że zdolność kredytowa Polaków spada niemal z tygodnia na tydzień – i w najbliższym czasie ta tendencja raczej się utrzyma. To – w połączeniu z cenami mieszkań, które z kolei spadać nie będą, choć chwilowo się stabilizują – prowadzi do wniosku, że jeśli ktoś jest zdecydowany na zakup wymarzonego mieszkania i może sobie na nie pozwolić, powinien jak najszybciej rozpocząć proces zakupu. Taniej i łatwiej już było, ponownie będzie może dopiero za kilka lat.

Proponujemy rozpocząć od dokładnego zbadania, co oferuje rynek. Znakomitą do tego okazją będą Targi Mieszkań i Domów, które firma Nowy Adres, należąca do Grupy MTP, organizuje w weekend 1 i 2 października na terenie AmberExpo.

jesienna edycja targów - Gdańsk

Bogata oferta nieruchomości 

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą trójmiejskich deweloperów (m.in. firm 3City Estate, Apartrade Grupa Inwestycyjna, Ecco- Classic, Ekodeweloper, Idea House Development, JHM Development, Mhaus Deweloper, Siódme Niebo) i agencji nieruchomości (m.in. Domirum, Kurpiel Nieruchomości, RE/MAX NA PLUS czy Najlepsza Agentka), także tych oferujących inwestycje zagraniczne (Costa Solar, ESPHOUSES, Real Plus Estate). Na stoiskach doradców kredytowych i banków skonsultować możliwości kredytowania zakupu. Liczne grono wystawców stanowić będą firmy oferujące gotowe domy (Expobud Domy, Fides, Unihaus czy Wolf Haus). Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy. Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy.

W Strefie Zakupu i Finansów – przez oba dni odbywać się będą bezpłatne prelekcje ekspertów rynku nieruchomości.

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających i inwestorów będzie także udział w imprezie Miasta Gdańsk. Na stoisku Gdańskich Nieruchomości dostępna będzie oferta lokali użytkowych będących własnością Gminy Miasta Gdańska, przeznaczonych do wynajęcia dla przedsiębiorców. W Strefie Mieszkańca specjaliści z Gdańskich Nieruchomości opowiedzą o programach skierowanych do mieszkańców, takich jak zmieniający przestrzenie sąsiedzkie Program Wspólne Podwórko. Na stoisku będzie można dowiedzieć się, które miejsca w Gdańsku objęte są Rewitalizacją i co to oznacza dla mieszkańców okolicy, a także o tym jak prowadzone obecnie kompleksowe remonty budynków i nowe miejskie ekoinwestycje wpływają na przestrzeń miasta.

Atrakcyjne stoisko targowe przygotuje również Miasto Gdynia. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się tam więcej na temat nieruchomości przygotowywanych do sprzedaży przez Miasto. W trakcie wydarzenia będzie możliwość spotkania oraz konsultacji ze specjalistami i ekspertami bezpośrednio przygotowującymi grunty do sprzedaży. Pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami
i Geodezji chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z ofertą inwestycyjną Miasta, a także opowiedzą o szczegółach i formalnościach związanych z zakupem nieruchomości od gminy.

Ciekawie zapowiada się także Strefa Wirtualnych Spacerów 3D Estate – w tym miejscu będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić już wybudowane, wykończone i wyposażone mieszkania z oferty wystawców. 

 

Targi Mieszkań i Domów

1-2 października

sobota 10:00–17:00, niedziela 10:00–16:00

AmberExpo

Ul. Żaglowa 11

Szczegóły i bilety

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: