Wiadomości mieszkaniowe

Aneta Filipczak

Aneta Filipczak

Porady - Wyposażenie wnętrz - Nieruchomości

3 lipca 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 2/5 na podstawie 1 głosów

Jak wybrać odkurzacz?

Jak wybrać odkurzacz? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdź na RynekPierwotny.pl.

Jak wybrać odkurzacz?

Odkurzanie to prosta sprawa – jeśli mamy odpowiedni sprzęt. Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza, liczą się wymiary, efektywność oraz funkcjonalność. Tylko dobrze dobrane urządzenie pozwoli nam dokładnie usuwać kurz i inne zanieczyszczenia z podłóg oraz tapicerowanych powierzchni. To właśnie dlatego w tym artykule podpowiadamy, jaki odkurzacz kupić do domowego użytku.

Odkurzacz – popularne modele

Najprościej podzielić odkurzacze na modele i na podstawie ich funkcji wybrać ten, który okaże się dla nas najlepszy. Najważniejsze parametry to wymiary, waga, moc ssania oraz zużycie prądu i hałas, jaki generuje odkurzacz przy pracy. Ważne są również dodatkowe akcesoria (różnego rodzaju szczotki), długość kabla elektrycznego i możliwość jego automatycznego zwijania czy teleskopowa rura. Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę to możliwość odkurzania na sucho, mokro czy opcja prania tapicerki i dywanów.

wybór odkurzacza

Odkurzacz workowy

Odkurzacz workowy to najbardziej tradycyjny i jednocześnie najpopularniejszy model. Zabrudzenia zbierane są do worka wielorazowego płóciennego lub papierowego. W tańszych modelach wykorzystuje się tylko podstawowe, papierowe worki o zróżnicowanych kształtach i wielkości. Dobry odkurzacz workowy możemy kupić już od 300 zł. Oczywiście cena jest zaletą tego sprzętu, ale koszty eksploatacji są już sporo wyższe niż innych nowoczesnych sprzętów.

Odkurzacz bezworkowy

Odkurzacz bezworkowy, nazywany inaczej cyklonowym jest prawie tak samo popularny, jak odkurzacze workowe. Można nawet powiedzieć, że stopniowo je wypiera. Odkurzacze bezworkowe są natomiast dużo wygodniejsze, ponieważ nie trzeba w nich wymieniać worka. Zgromadzone kurze i zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do plastikowego pojemnika. Jeśli używamy dobrego sprzętu, odkurzacz bezworkowy ma niezmienną moc ssania, czyli nie zależy ona do zapełnienia pojemnika. Małe odkurzacze bezworkowe sprawdzą się w sytuacji, gdy potrzebujemy lekkiego urządzenia do drobnych porządków. Do sprzątania całego domu warto zakupić sprzęt większy i cięższy. Oczywiście pojemnik należy regularnie opróżniać i czyścić.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy najczęściej występuje w dwóch wariantach – przewodowym i bezprzewodowym ze stacją dokującą. Jest bardzo wygodny, ponieważ rączkę odkurzacza trzyma się w dłoni, gdy szczotka odkurza podłogę. Nie musimy więc całego sprzętu ciągnąć za sobą po wszystkich pomieszczeniach. Odkurzacz pionowy często wybierany jest jako alternatywa dla standardowego odkurzacza, ponieważ w łatwy i szybki sposób można sprzątnąć niewielką powierzchnię np. przedpokój w domu.

Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz - robot to doskonałe i wygodne rozwiązanie. Zapewnia pełną swobodę podczas sprzątania, a właściwie robi to za nas. Precyzyjnie omija przeszkody bez ich obijania, nie pomijając żadnego miejsca. Można nim sterować gdziekolwiek jesteśmy poprzez aplikację na smartfonie. Niestety, nie nadaje się do większych porządków, zwykle stanowi uzupełnienie centralnego odkurzacza.

wybór odkurzacza

Odkurzacz wodny

W naszym zestawieniu przedstawiamy jeszcze odkurzacz wodny. Zasługuje on na uwagę, ponieważ zbiera zanieczyszczenia w specjalnym pojemniku z wodą. Umożliwia w ten sposób skuteczniejszą redukcję alergenów za sprawą filtracji wodnej.

Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący to świetne rozwiązanie dla alergików. Dzięki funkcji prania, z łatwością usuniesz zanieczyszczenia i plamy z dywanów czy mebli tapicerowanych. Sprzątanie połączone z praniem pozwala na lepsze wyczyszczenie różnorodnych powierzchni.

wybór odkurzacza
 
 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

2 Komentarze

  • Justka|11 lipca 2020, 11:03

  • Adrian|7 lipca 2020, 16:48