Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Porady - Wyposażenie wnętrz - Styl

19 października 2018

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 7 głosów

Jak przeżyć jesień i zimę, czyli akcenty aranżacyjne, które poprawią Wam nastrój

Podpowiemy Wam jak rozweselić jesienno-zimową aurę za pomocą zabiegów aranżacyjnych w Waszych domach, aby pozytywnie wpłynęły na Wasz melancholijny nastrój.

Jak przeżyć jesień i zimę, czyli akcenty aranżacyjne, które poprawią Wam nastrój

Oswajamy aurę

Uzyskanie ciepłego, przyjemnego efektu z delikatną jesienną nutą nie musi oznaczać, iż staniecie przed koniecznością remontowania całego mieszkania. Bardzo często za pomocą małych dekoracji, drobnych zmian kolorystycznych, czy delikatnych motywów możecie wprowadzić zupełnie nowy klimat. Już małe zmiany sprawią, iż wnętrze nabierze zupełnie innego wyrazu, a tym samym wpłynie na Wasze postrzeganie smutnej i ponurej aury za oknem. Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do przytulnie urządzonego domu, wypełnionego pozytywnie nastrajającymi aranżacjami po zimnym i wietrznym dniu oraz maratonie w deszczu. To, czym możecie wygrać z jesienno-zimową szarością, kiedy słońce świeci już tylko czasami, to piękne barwy charakterystyczne dla jesieni i zimy. Jesień to przede wszystkim nasycone barwy żółcieni, pomarańcze, czerwienie i brązy. Kolory te od dzieciństwa kojarzą nam się właśnie z tą porą roku. Jesień to barwy dojrzałych w słońcu jabłek, wszelkie odcienie spadających z drzew liści, wczesne zachody słońca i płonące przy nich niebo. Zima jest już bardziej stanowcza i stonowana, jeśli chodzi o wybór barw. Zima to biele, świąteczne czerwienie i nasycona zieleń. Jeśli wprowadzicie odpowiednio dobrane kolorystycznie motywy, przekonacie się szybko, jak dobrze wpłyną one na Wasze postrzeganie otaczającego Was świata.

Drobne zmiany mają moc

Jak już wspomnieliśmy, nie musicie zmieniać zbyt wiele, żeby uzyskać ciekawy efekt. Trudno byłoby remontować mieszkanie wraz z każdą, nadchodzącą porą roku, bo każdy z nas, prędzej czy później wpadłyby w poważne tarapaty finansowe. Już małe zmiany, takie jak nowe tekstylia, czyli poduchy, koce czy zasłony, znacząco wpłyną na postrzeganie wnętrza. Jesień i zima to czas ciepłych, przytulnych materiałów, cięższych zasłon i doświetlania sztucznym światłem. Wybierając się na zakupy koniecznie zaopatrzcie się duże ilości pachnących świec i lampiów. Czy jest coś przyjemniejszego po mroźnym dniu, niż wieczór pod przytulnym ciepłym kocem, z ulubioną książką i dobrą muzykę w mieszkaniu, które rozświetlają świece? Chyba każdemu z nas z takim właśnie klimatem kojarzą się jesień i zima. Warto zainwestować w tego typu polepszacze nastroju i zamiast martwić się niepogodą, cieszyć się możliwością zawolnienia tępa i spędzenia dłuższych godzin pod kocem.

Naturalne skarby z lasu

Jeśli pogoda na to pozwala, warto wybrać się też na dłuższy spacer do lasu w poszukiwaniu naturalnych ozdób, które nadadzą wnętrzom jesiennego charakteru. Poszukajcie pięknych liści, które dopiero co spadły z drzewa, zanim znikną pod warstwą pierwszego śniegu. Rozejrzyjcie się wokoło, zobaczcie, jakie jeszcze skarby mogą trafić do Waszego jesiennego bukietu. W tym roku lato wyjątkowo nas rozpieszczało, przedłużając się jeszcze we wrześniu i dając nam piękny wstęp do złotej polskiej jesieni. Już niedługo dane nam będzie cieszyć się słońcem codziennie, warto więc te ostatnie dni dobrze wykorzystać i stworzyć piękne jesienne dekoracje. Jeśli wybierzecie odpowiednie liście i gałązki, które pozwolą się zasuszyć, będziecie mogli cieszyć nimi oczy przez kilka następnych tygodni, zanim zacznie się coroczne świąteczne szaleństwo, a zima rozgości się na dobre.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy