Inwestycja Kwadrat się powiększa

PR Expert

Data publikacji: 25.07.2019, Data aktualizacji: 19.03.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Inwestycja Kwadrat się powiększa
We Wrocławiu trwa budowa drugiego etapu inwestycji Kwadrat - kompleksu mieszkalnego spełniającego także funkcję hotelową. Budowa powinna skończyć się w 2020 roku.

Ulica Grabiszyńska na odcinku od ul. Bzowej do FAT-u zmienia się za sprawą miasta, deweloperów i architektów. W ostatnim czasie wydzielono torowisko tramwajowe pasem autobusowym, wcześniej powstały tu nowe drogi rowerowe, które ostatecznie połączyły Oporów z placem Legionów, a także budynki mieszkalne, w tym dwa o charakterystycznych elewacjach - Login City i Kwadrat. Oba zostały zaprojektowane przez tę samą pracownię architektoniczną – AP Szczepaniak. Na tym jednak nie koniec. Rozpędu nabrała budowa drugiego etapu Kwadratu realizowanego przez Profit Developmnet (od ul. Inżynierskiej). Konstrukcję obiektu już widać. Właśnie rozpoczęły się prace na dachu i szklenie elewacji. Trwa także montaż instalacji.

Architekci z AP Szczepaniak przyznają, że wyzwanie zmiany oblicza tej części Wrocławia było niemałe, ponieważ do niedawna brakowało tu spójnej architektury, co teraz udaje się osiągnąć.

- Z jednej strony potrzebowaliśmy wyraźnie zróżnicować graniczące ze sobą dwie inwestycje Login City i Kwadrat, budowane przez różnych deweloperów, z drugiej zaś zaprojektować je tak, aby tworzyły całość zabudowy kwartalnej z poszanowaniem dla istniejącej już tkanki miejskiej. Trzeba również pamiętać, że tuż obok Kwadratu mieści się Centrum Historii Zajezdnia, co także mieliśmy na uwadze, projektując nowe budynkiwyjaśnia Agnieszka Szczepaniak.

 

Tym razem bez szachownicy

Architekci z AP Szczepaniak znów zdecydowali się na klinkier i tynk w kolorze szarym i białym, ale tym razem w odwrotnej relacji – ciemniejsza elewacja i jaśniejsze loggie, które są powtarzalnym elementem kompozycyjnym.

Staramy się, aby motywy, desenie czy patchworki wyróżniały nasze projekty. Powtarzalne elementy porządkują architekturętłumaczy Agnieszka Szczepaniak.

Elewacja powstającego budynku tym razem nie będzie przypominać charakterystycznej szachownicy. Podobieństwa do pierwszego etapu będą za to widoczne w kolorystyce i materiałach. Drugi etap inwestycji zostanie oddany do użytku pod koniec pierwszego kwartału 2020 r. W kompleksie znajdzie się 300 mieszkań, a także 74 lokali użytkowych, które mogą spełniać funkcję hotelową lub usługową. We wznoszonym budynku powstają lokale o zróżnicowanej wielkości (od 22 do 108 mkw.) i liczbie pokoi (od 1 do 4). Wszystkie z balkonami, loggiami lub tarasami. 

Nawiązania do otoczenia

Autorzy projektu zapewniają, że bryła Kwadratu będzie korespondowała z otoczeniem, w którym się znajduje.

- Zdecydowaliśmy się na zastosowanie na elewacji ceramicznych, szkliwionych płytek klinkierowych, które nawiązują do industrialnego charakteru Zajezdni oraz budynków mieszkalnych w najbliższym sąsiedztwie. Z drugiej strony chcieliśmy podkreślić specyfikę tego obszaru. Okolica inwestycji jest popularną i dynamicznie rozwijającą się częścią Wrocławiatłumaczy architektka Agnieszka Szczepaniak.Wobec tego postawiliśmy na monochromatyzm. Czarno-biała elewacja, elementy stali i szkła dodały budynkowi nowoczesnego wyglądu – zastosowanie podobnych materiałów w obu inwestycjach nadało im jednolity charakter, a zróżnicowanie bryłowe i elewacyjne – wyróżniło Kwadrat.

Dwuetapowe osiedle Kwadrat kontynuuje kwartalną zabudowę wraz z sąsiadującym Login City. W ten sposób powstało przestronne, ale intymne patio dla mieszkańców, które teraz zostanie domknięte. Umiejscowienie obu inwestycji przy jednej z głównych arterii Wrocławia zrodziło potrzebę wydzielenia przestrzeni wspólnych, które byłyby chronione przed hałasem ruchliwej ulicy. Zastosowanie podobnych materiałów w obu inwestycjach nadało im jednolity charakter, a zróżnicowanie bryłowe i elewacyjne – wyodrębniło Kwadrat od Login City.  

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  logo

  Oferty

  Wydawcą portalu rynekpierwotny.pl jest PropertyGroup Sp. z o.o.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: