Wiadomości mieszkaniowe

Moderator Inwestycje

Regionalne

14 stycznia 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 2/5 na podstawie 5 głosów

Industria - nowe osiedle w Bydgoszczy

Industria, nowe osiedle w Bydgoszczy, realizowane przez Moderator Inwestycje świetnie wpisuje się w trend rewitalizacji terenów przemysłowych. Sprawdź!

Industria - nowe osiedle w Bydgoszczy

Obecny w wielu europejskich miastach, trend rewitalizacji terenów poprzemysłowych, został przed bydgoskiego dewelopera Moderator Inwestycje dostrzeżony już kilka lat temu. Jednak przygotowanie do budowy osiedla na tak trudnym terenie, w ścisłej tkance śródmiejskiej, jest procesem pracochłonnym i długotrwałym.

Najpierw było marzenie, inspiracja dobrymi praktykami funkcjonującymi we Wrocławie, Warszawie, Łodzi czy Poznaniu. Potem scalenie działek, konsultacje społeczne, żmudne czynności formalno-prawne i projekt. Pasujący do miejsca, nawiązujący do industrialnej przeszłości, ale nowoczesny w formie i wykonaniu. Nowa jakość wynikająca z połączenia przeszłości z przyszłością, szacunku do tradycji i otoczenia. Na terenie prawie 5 ha, w trójkącie pomiędzy ulicami: Rycerską, Świecką i Pomorską powstanie nowe osiedle.

Industria - miejsce, jakiego w Bydgoszczy jeszcze nie było.

Inspirowane loftowym designem, z naturalną bramą w postaci zabytkowego budynku danego dworca towarowego, z nawiązującymi do historii tego wyjątkowego miejsca detalami. Budowę 1 etapu osiedla Moderator Inwestycje rozpocznie w 1 kwartale 2020 roku. 5-ciopiętrowe budynki wielorodzinne wyposażone będą w windę i podziemną halę garażową. Przestronne części wspólne inspirowane loftowym designem, ozdobione zostaną detalami nawiązującymi do przemysłowej historii miasta i miejsca, związanego z koleją i przemysłem. W pierwszym budynku zaplanowano 72 mieszkania.

Nie tworzymy historii, ona tu jest.

Industria to przykład inwestycji brownfield. Jednak celem jest nie tylko nadanie nowych funkcji istniejącym budynkom i terenom, ale także pełna rewitalizacja, również relacji społecznych. Dlatego od kilkunastu miesięcy na terenie dawnych magazynów i zajezdni PKP, funkcjonuje nieformalne centrum kultury. Z wyjątkowej przestrzeni za darmo korzystają artyści. Powstają tu filmy, organizowane są wystawy i koncerty.

Mieszkaj w mieście.

Urbaniści od lat apelują, aby miasta „nie rozlewały” się na przedmieścia. Industria to ścisłe śródmieście, a ponowne wykorzystanie tego terenu zgodne jest ideą Gminnego Programu Rewitalizacji opracowanego dla Bydgoszczy. Nowe mieszkania to nowi ludzie, nowe relacje i funkcje.  To przywracanie temu wyjątkowemu miejscu, godności. Taka lokalizacja to konkretne zalety: stąd wszędzie jest blisko. Niepotrzebny jest samochód, bo obok osiedla znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa. Ścieżki rowerowe to także znakomita alternatywa dla konwencjonalnego transportu, podobnie jak elektryczne samochody. Na terenie powstanie stacja ładowania takich pojazdów. Industria została zaprojektowana dla ludzi pełnych pasji, dynamicznych i lubiących mieszkać w mieście. Dla tych którzy stawiają na indywidualność, ekologię i rewitalizację.

 

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy