Industria - nowe osiedle w Bydgoszczy

Grupa Moderator

Data publikacji: 14.01.2020,

Data aktualizacji: 14.05.2021

Średnia ocen 3/5 na podstawie 10 głosów
Industria - nowe osiedle w Bydgoszczy
Industria, nowe osiedle w Bydgoszczy, realizowane przez Moderator Inwestycje świetnie wpisuje się w trend rewitalizacji terenów przemysłowych. Sprawdź!

Obecny w wielu europejskich miastach, trend rewitalizacji terenów poprzemysłowych, został przed bydgoskiego dewelopera Moderator Inwestycje dostrzeżony już kilka lat temu. Jednak przygotowanie do budowy osiedla na tak trudnym terenie, w ścisłej tkance śródmiejskiej, jest procesem pracochłonnym i długotrwałym.

Najpierw było marzenie, inspiracja dobrymi praktykami funkcjonującymi we Wrocławie, Warszawie, Łodzi czy Poznaniu. Potem scalenie działek, konsultacje społeczne, żmudne czynności formalno-prawne i projekt. Pasujący do miejsca, nawiązujący do industrialnej przeszłości, ale nowoczesny w formie i wykonaniu. Nowa jakość wynikająca z połączenia przeszłości z przyszłością, szacunku do tradycji i otoczenia. Na terenie prawie 5 ha, w trójkącie pomiędzy ulicami: Rycerską, Świecką i Pomorską powstanie nowe osiedle.

Industria - miejsce, jakiego w Bydgoszczy jeszcze nie było.

Inspirowane loftowym designem, z naturalną bramą w postaci zabytkowego budynku danego dworca towarowego, z nawiązującymi do historii tego wyjątkowego miejsca detalami. Budowę 1 etapu osiedla Moderator Inwestycje rozpocznie w 1 kwartale 2020 roku. 5-ciopiętrowe budynki wielorodzinne wyposażone będą w windę i podziemną halę garażową. Przestronne części wspólne inspirowane loftowym designem, ozdobione zostaną detalami nawiązującymi do przemysłowej historii miasta i miejsca, związanego z koleją i przemysłem. W pierwszym budynku zaplanowano 72 mieszkania.

Nie tworzymy historii, ona tu jest.

Industria to przykład inwestycji brownfield. Jednak celem jest nie tylko nadanie nowych funkcji istniejącym budynkom i terenom, ale także pełna rewitalizacja, również relacji społecznych. Dlatego od kilkunastu miesięcy na terenie dawnych magazynów i zajezdni PKP, funkcjonuje nieformalne centrum kultury. Z wyjątkowej przestrzeni za darmo korzystają artyści. Powstają tu filmy, organizowane są wystawy i koncerty.

Mieszkaj w mieście.

Urbaniści od lat apelują, aby miasta „nie rozlewały” się na przedmieścia. Industria to ścisłe śródmieście, a ponowne wykorzystanie tego terenu zgodne jest ideą Gminnego Programu Rewitalizacji opracowanego dla Bydgoszczy. Nowe mieszkania to nowi ludzie, nowe relacje i funkcje.  To przywracanie temu wyjątkowemu miejscu, godności. Taka lokalizacja to konkretne zalety: stąd wszędzie jest blisko. Niepotrzebny jest samochód, bo obok osiedla znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa. Ścieżki rowerowe to także znakomita alternatywa dla konwencjonalnego transportu, podobnie jak elektryczne samochody. Na terenie powstanie stacja ładowania takich pojazdów. Industria została zaprojektowana dla ludzi pełnych pasji, dynamicznych i lubiących mieszkać w mieście. Dla tych którzy stawiają na indywidualność, ekologię i rewitalizację.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: