Home office bez prowizorki

Ultra Relations

Data publikacji: 27.04.2020, Data aktualizacji: 05.05.2020

Średnia ocen 5/5 na podstawie 4 głosów

Home office bez prowizorki
Przewidywania ekspertów mówią jasno – praca zdalna może stać się jednym z długofalowych skutków epidemii koronawirusa. Jak przygotować się na nowe okoliczności pracy?

Jest wysoce prawdopodobne, że nagła potrzeba przeniesienia swoich biur do domów przerodzi się w trend, który obejmie miliony pracowników. Rynek nieruchomości już dziś podsuwa wygodne rozwiązania.

W marcu tego roku, z powodu przybierającej na sile epidemii wirusa SARS-CoV-2, nasza codzienność uległa nagłej i równocześnie głębokiej reorganizacji. Jednym z głównych pól tych zmian była kwestia naszej pracy. Z powodu konieczności minimalizowania kontaktów społecznych ten kto mógł, przestawiał się na tryb pracy z domu. Początkowo wielu z nas przyjęło tę sytuację z pewnym zaciekawieniem. Home office ma w końcu szereg zalet. Domowy luz, więcej czasu na sen i brak konieczności uciążliwych dojazdów do biura brzmią jak przepis na udany dzień. Szybko okazało się jednak, że praca z domu stawia przed nami wiele wyzwań. Pierwsi przekonali się o tym rodzice małych dzieci. Ale uciążliwości prowadzenia domowego biura doskwierają niemal każdemu, kto nie przygotuje się odpowiednio do tego zadania.

Brak jasno określonych zasad, trudności w organizacji, spadek motywacji, a przede wszystkim brak możliwości odseparowania strefy domowej od pracy. Wszystko to sprawiło, że szybko zmęczyliśmy się wykonywaniem zawodowych obowiązków w domu. Pora jednak wziąć sprawy w swoje ręce, bo – według wielu prognoz – nawet po opanowaniu epidemii home office zostanie z nami na dłużej.

Aby praca z domu była efektywna i nie niosła ze sobą frustracji, a zamiast tego pozwalała cieszyć się komfortem i bezstresowym środowiskiem, musimy ją dobrze zorganizować. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie odpowiedniej przestrzeni. Warunkiem jest, aby była ona przeznaczona tylko i wyłącznie do pracy. Odpowiedź na tę potrzebę ma już rynek nieruchomości. Warto przyjrzeć się kilku ciekawym rozwiązaniom.

W ofertach deweloperów coraz częściej pojawiają się propozycje mieszkań z dedykowaną strefą do „home office”. Takie rozwiązania już teraz znaleźć można wśród mieszkań na powstającym gdańskim osiedlu Oliva Koncept https://olivakoncept.pl/ czy w budynku Star Tower w Gdańsku-Letnicy https://startower.pl/. Obie realizacje przygotowuje deweloper Budner Inwestycje. Dodatkowo, w obydwu przypadkach, plusem dla osoby pracującej z domu będzie łatwość obcowania z naturą. Na osiedlu premium, jakim jest Oliva Koncept, mieszkania posiadają przestronne tarasy z widokami na Trójmiejski Park Krajobrazowy. W ofercie są również lokale z przydomowymi ogródkami. Z kolei w przypadku apartamentowca Star Tower, do dyspozycji jego mieszkańców będą 4 zielone tarasy rekreacyjne. Przerwa w pracy na zaczerpnięcie świeżego powietrza to niekwestionowana wartość dodana domowego biura.

Alternatywą, którą warto wziąć pod uwagę, jest także praca z oddzielnego lokalu znajdującego się na osiedlu lub w budynku, w którym mieszkamy. Zarówno inwestycja Star Tower, jak i osiedle Oliva Koncept, mają w swojej ofercie lokale usługowe, które można zaaranżować na kameralne biuro. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze efektywniej odseparować życie zawodowe i prywatne. Sama potrzeba wyjścia z domu jest dobrym motywatorem, wymusza pewną organizację i nadaje zdrowy rytm naszemu dniu. Jeżeli natomiast tęsknimy za towarzystwem innych osób, w takim lokalu stworzyć można niewielką przestrzeń co-workingową i dzielić ją z sąsiadem lub znajomym, również pracującym w trybie home office.

Umacnianie się trendu pracy z domu wydaje się pewne. Warunkiem, aby w pełni korzystać z jego zalet i nie wpaść w spiralę frustracji, jest dobre przygotowanie. Warto pomyśleć o tym zawczasu – już na etapie podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: