Hevelia - osiedle skąpane w zieleni

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed
19.08.2013
Hevelia - osiedle skąpane w zieleni
Nowe osiedle Hevelia, jest jednym z obecnie największych przedsięwzięć na poznańskim rynku mieszkaniowym. Powstaje w wyniku współpracy dwóch deweloperów – Monday Development S.A. i Unidevelopment S.A. Prace nad osiedlem rozpoczęły się pod koniec 2012 r., a pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się, już pod koniec tego roku.

Walory Poznania


Poznań leży w środkowo-zachodniej Polsce i jest centralnym miastem województwa wielkopolskiego. Dla tego regionu pełni ważną rolę gospodarczą, kulturową i transportową. Do miasta i z miasta łatwo dotrzeć dzięki dobrej komunikacji lotniczej i kolejowej. Również na jego terenie działa dobrze rozbudowana sieć komunikacyjna. Ponadto, jego usytuowanie sprawia, że jest ważnym punktem w europejskiej sieci szlaków rowerowych. W samym Poznaniu znajduje się wiele ścieżek rowerowych, które umożliwiają mieszkańcom prowadzenie aktywnego trybu życia.


Dla turystów Poznań jest atrakcyjny dzięki bogatej architekturze, w tym ciekawych zabytkach będących świadkami minionych epok oraz przyrodzie, która jest tutaj niemal wszechogarniająca. Szacuje się, że tereny zielone zajmują tu ok. 27 proc. powierzchni. Znajduje się tu ponad 4 tys. hektarów lasów oraz ponad 550 hektarów parków i zieleńców.


Zamieszkać na Grunwaldzie


Hevelia to kolejna wspólna inwestycja poznańskiego Monday Development S.A. i warszawskiego Unidevelopment S.A., które swoją działalność skupiają na wznoszeniu nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. na terenie Poznania i jego najbliższych okolic. Nowo powstający obiekt jest położony na Grunwaldzie, przy ulicy Heweliusza i Palacza. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Arcada.


Grunwald stanowi południowo-zachodnią część Poznania. Dlatego też, z Hevelii blisko spacerkiem do  Lasku Marcelińskiego, który rozciąga się na terenie kilku dzielnic. W tym dużym mieście stwarza on, niepowtarzalny klimat wiejskiego życia. Powstał bowiem na byłych terenach rolnych, które zalesiono w połowie lat XX. Przez jego powierzchnie - 230 hektarów, przebiegają liczne ścieżki rowerowe i szlaki spacerowe.

Formuła szczęścia – Hevelia


Nowe, kameralne osiedle to połączenie modnej prostoty i pożądanej funkcjonalności. Deweloper postawił na nowoczesną architekturę, którą będzie zgodna z charakterem pobliskiej zabudowy. Nie zabraknie tu elementów współczesnego designu, a więc- dużych przeszklonych elementów budynku, przestronnych tarasów czy urokliwych balkonów.


Do mieszkań parterowych, zlokalizowanych po wewnętrznej stronie osiedla, będą przypisane ogródki. Osiedle tworzyć będzie łącznie sześć budynków. Największy - A, w kształcie prostokąta jest położony tuż przy ulicy Palacza. Dwa kolejne- B1 i B2, w kształcie litery L znajdują się przy ulicy Heweliusza. Natomiast za nimi bezpośrednio swoje miejsce mają trzy kolejne budynki C1, C2 i C3. Pomiędzy budynkami B i C znajduje się plac zabaw dla dzieci, gdzie rodzice będą mogli spędzić czas ze swoimi pociechami. Wszystko to pośród spokoju, zieleni trawników i żywopłotów rozciągających się wokół budynków.


Dostępne lokale


W budynkach, do dyspozycji klientów są łącznie 174 mieszkania, o powierzchni od 24 mkw. do 93 mkw. Ceny za metr kwadratowy rozpoczynają się od 6,1 tys. zł. Większość z nich będzie zawierać po dwa i trzy pokoje. Co jest zgodne z największym popytem zgłaszanym na mieszkania. Każde z nich będzie posiadało balkon lub taras. Najbardziej ciekawe i interesujące są tarasy położone na dachach budynków C1, C2 i C3. Wielkość najwyżej położonych tarasów, metrażem nawet czterokrotnie przekracza najmniejsze mieszkanie. Oznacza to, że wielkość tarasu wyniesie nawet ponad 90 mkw.


W ofercie, do nabycia pozostają jeszcze lokale użytkowe w budynku A przy ulicy Palacza i budynku B1 przy ulicy Heweliusza. W budynku A znajdują się lokale mniejsze i droższe, natomiast w B1 są większe, a ceny metra kwadratowego są niższe o 500 zł. Powierzchnia dostępnych lokali, w budynku A wynosi od 69 mkw. do 101 mkw. Cena za metr kwadratowy wynosi 8,2 tys. zł. Oznacza to, że za lokale w podanych metrażach trzeba zapłacić od 573 tys. zł do 835 tys. zł. W budynku B1 metraż lokali handlowych rozpoczyna się od 65 mkw., a kończy na 214 mkw. Cena za metr wynosi 7,7 tys. zł. za najmniejszy trzeba zapłacić 502 tys. zł, a największy 1,65 mln zł.

 

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: