Gdzie w Poznaniu zamieszkać nowocześnie i komfortowo? Sprawdziliśmy to

Murapol S.A.
13.10.2020
Gdzie w Poznaniu zamieszkać nowocześnie i komfortowo? Sprawdziliśmy to
Szukasz mieszkania w stolicy Wielkopolski? Sprawdź, na co zwrócić uwagę! Czytaj dalej na RynekPierwotny.pl

Rynek mieszkaniowy stolicy Wielkopolski jest jednym z sześciu największych w kraju. Co sprawia, że Poznań jest tak atrakcyjnym miejscem do życia? Z pewnością bogaty rynek pracy, sprawnie funkcjonująca komunikacja, ciekawa oferta kulturalna i sportowa, a także bardzo duży wybór nowych mieszkań. Na co warto zwrócić uwagę, szukając tu nowego M?

Poznań to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Słynie z innowacji, dlatego nie brak tu nowoczesnych inwestycji, międzynarodowego biznesu i studentów z całego świata. Przy tym wciąż w modzie są tu lokalność, regionalna kuchnia i kultura. Niepowtarzalny charakter sprawia, że w Poznaniu z roku na rok przybywa nowych mieszkańców.

Nie tylko centrum

Dla osób, które z Poznaniem wiążą swoją zawodową i rodzinną przyszłość lub chcą tu atrakcyjnie zainwestować w nieruchomości powstaje coraz więcej nowych osiedli -  w różnych częściach miasta. Niezaprzeczalnym atutem mieszkania w centrum Poznania jest szybki dostęp do innych dzielnic, dogodna komunikacja, instytucje kulturalne i rozrywkowe na wyciągniecie ręki, w tym Stary Browar z szeroką ofertą handlowo-rozrywkową. Jednak jak w każdym dużym mieście, tak i w Poznaniu to bardziej spokojne dzielnice, położone w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców. Taką dzielnicą są m.in. Rataje.

Mieszkanie nad jeziorem

Dla poznaniaków przy wyborze lokalizacji nowego M nie bez znaczenia jest także sąsiedztwo terenów rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty, dużym zainteresowaniem cieszy się zielona Malta z Jeziorem Maltańskim, ZOO oraz Parkiem Tysiąclecia i dogodną komunikacją z centrum . To nie tylko jedno z najpopularniejszych miejsc na weekendowy odpoczynek, ale także centrum sportów wodnych.  

- Inwestycje mieszkaniowe w pobliżu Jeziora Maltańskiego przyciągają młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. To doskonała okolica na odpoczynek, wycieczkę rowerową czy krótki popołudniowy spacer. Nad jeziorem można spędzić cały weekend bez konieczności wyjeżdżania poza miasto. Ośrodek Malta Ski, czyli całoroczne centrum sportów zimowych zapewnia mnóstwo atrakcji, przyciąga dorosłych, dzieci i młodzież. To także dobra okolica na inwestycje w mieszkania pod wynajem. mówi Marcin Marszałek, kierownik biura sprzedaży Grupy Murapol w Poznaniu.

Osiedle z innowacjami

Osiedle Murapol Malta  składa się z 365 komfortowych mieszkań w dwóch funkcjonalnie zaprojektowanych budynkach. Pierwszy z nich ma zostać ukończony za rok, a drugi w 2. kwartale 2022 roku. Atrakcyjna lokalizacja, ciekawa architektura i dobra opinia, jaką Grupa Murapol cieszy się w stolicy Wielkopolski sprawiły, że większość mieszkań znalazła już swoich właścicieli. W ofercie zostało jednak ponad 150 lokali z balkonami lub tarasami, w szerokim wyborze metraży i układów. Dostępne są zarówno kompaktowe kawalerki, mieszkania 2- ,3-, 4-, a nawet 5-pokojowe. Dzięki temu swoje miejsce na ziemi znajdują tutaj osoby młode, będące na początku swojej dorosłości, a także rodziny z dziećmi.

Warto zwrócić też uwagę na zastosowanie nowoczesnych innowacji technologicznych. Komfort życia mieszkańców tego osiedla w Poznaniu podnosi opcja smart home, umożliwiająca, m.in. sterowanie za pomocą smartfona oświetleniem, ogrzewaniem czy elektrycznością. Dodatkowo mieszkania wyposażone są w standardzie w pakiet antysmogowy. Nowoczesna technologia filtrów z nanowłókien chroni mieszkańców przed smogiem i nie tylko. Wbudowane w nawiewniki okien filtry gwarantują dodatkowo ochronę przed kurzem, roztoczami i owadami, zapewniając jednocześnie ciągły dopływ czystego powietrza.

 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: