Wiadomości mieszkaniowe

Duda Holding

Regionalne - Poznań - Łódź

29 sierpnia 2018

Oddaj swój głos!

Fyrtel Wilda – nowa inwestycja w sercu Poznania

Powiedzieć, że Fyrtel Wilda stanie na Wildzie, to mało. Lokalizacja budynku to samo ścisłe centrum i serce dzielnicy: zbieg ulic 28 Czerwca 1956 r. i Sikorskiego, tuż przy Rynku Wildeckim. Bezpośrednie otoczenie Fyrtla to specyficzna zabudowa dzielnicy: nie tylko Rynek, ale też charakterystyczne dla Wildy kamienice, w tym zabytkowy dom z fasadą z muru pruskiego, typową dla historycznej architektury Poznania.

Fyrtel Wilda – nowa inwestycja w sercu Poznania

Fyrtel Wilda: nowy krok na drodze rozwoju dzielnicy

Projekt Fyrtla Wilda został stworzony z myślą o tym, aby jednocześnie nawiązywał do otaczającej go architektury i wytyczał nowy kierunek dla rozwoju dzielnicy. Dlatego fasada zainspirowana została przez typowe kształty elewacji okolicznych kamienic, ale nie jest ich powtórzeniem czy kalką, lecz raczej nowoczesną reinterpretacją. Nie odrzucamy wildeckiej tradycji, lecz wpisujemy się w nią, co zostało symbolicznie wyrażone przez nadanie budynkowi zaczerpniętej z poznańskiej gwary nazwy Fyrtel Wilda.

 

Autorzy projektu: Karol Fiedor i CDF Architekci

Projekt Fyrtla Wilda powstał w pracowni Karola Fiedora CDF Architekci. Sam Karol Fiedor mówi o projekcie, że jest to prosta i solidna bryła, która nie znudzi się i nie opatrzy za pięć lat, a do tego będzie się ładnie starzeć. Architekt wskazuje na swoje zachodnioeuropejskie inspiracje, mówiąc, że w tworzeniu projektów wzoruje się na zabudowie Berlina, harmonijnie łączącej budynki zabytkowe i nowoczesne.


Co składa się na Fyrtel?

Za sześciopiętrową fasadą Fyrtla na poznańskiej Wildzie kryje się 66 wygodnych, funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 25 do 102 m2, co czyni z niego interesującą propozycję zarówno dla ludzi poszukujących lokum w pełnym życia, obfitującym w rozrywki i punkty usługowe, świetnie skomunikowanym punkcie miasta, jak i dla inwestorów zainteresowanych solidną lokatą kapitału. Umiejscowienie budynku – tuż przy narożnej granicy działki – pozwala na stworzenie kameralnego patio od jego wewnętrznej strony. Na parterze inwestycji przewidziane jest miejsce na działalność handlowo-usługową: znajduje się tam 5 lokali o powierzchni od 84 do 289 m2. Istotną częścią Fyrtla będzie dwukondygnacyjny parking podziemny, który z pewnością okaże się znacznym udogodnieniem dla tych spośród przyszłych mieszkańców budynku, którzy nie zdecydują się korzystać na co dzień z jednego z pobliskich przystanków komunikacji miejskiej.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy