Francuzi zapowiadają nową inwestycję we Wrocławiu

PR Expert
25.03.2020
Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu
Francuzi zapowiadają nową inwestycję we Wrocławiu
Na wrocławskich Kowalach powstanie kameralny kompleks mieszkaniowy Perspective. Niskie budynki w stylu willi miejskich otoczą stary dąb, który ma być sercem rodzinnego osiedla. Inwestycję zrealizuje Bouygues Immobilier Polska. Sprzedaż mieszkań właśnie się rozpoczęła

Polski oddział dewelopera Bouygues Immobilier przygotowuje się do rozpoczęcia siódmej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Perspective – Wille Miejskie, bo tak brzmi jego pełna nazwa, zostanie wybudowane przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach. Planowany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2022 r. Mieszkania już trafiły do sprzedaży.

Kameralny charakter

Nieduże osiedle stworzy 13 kameralnych niewielkich domów wielorodzinnych.

Niska zabudowa jest idealnym rozwiązaniem dla tej lokalizacji, proponując kameralną atmosferę jego mieszkańcom, co dobrze komponuje się z otoczeniem domów jednorodzinnych znajdujących się w tej części Wrocławia – tłumaczy Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier.

Wille Miejskie będą 3-kondygnacyjne. W każdej z nich zaprojektowano od 12 do 16 mieszkań o powierzchni od 28 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4 z aneksami kuchennymi. Łącznie 169 mieszkań – wszystkie z balkonami lub ogródkami.

Osiedle Perspective będzie ogrodzone i monitorowane. Na terenie zaprojektowano plac zabaw i plac rekreacyjny oraz halę garażową na 171 miejsc postojowych. W halach przewidziano także komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.

Osiedle Perspective we Wrocławiu

Wokół starego dębu

Wille Miejskie powstaną wzdłuż efektownej alei obsadzonej zielenią, która przebiegnie przez cały kompleks. Jej charakterystycznym i centralnym punktem jest stary dąb.

Robiliśmy wszystko, żeby zachować to piękne drzewo, które stanie się sercem naszego rodzinnego osiedla. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że się udało – przyznaje Maciej Madej, project manager w Bouygues Immobilier Polska. Wokół dębu powstanie oświetlony skwer, jako centralne miejsce spotkań i relaksu. – Stworzymy tu osiedlowe patio – zapowiada Maciej Madej.

Ponad stuletni dąb zainspirował architektów do stworzenia zielonej alei. Stylizowany i zgeometryzowany kształt dębowego liścia będzie motywem przewodnim i ozdobnym osiedla, pojawiającym się zarówno na jego ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków, jak i w stylowych częściach wspólnych. Do wykończenia eleganckich w formie elewacji budynków przewidziano użycie minimalistycznych rozwiązań z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości, takich jak ozdobne płytki ceramiczne. Autorem projektu jest wrocławska pracownia Group-Arch.

Osiedle zostało zaprojektowane w nowoczesnej technologii BIM, pozwalającej uzyskać jego wirtualny model. Rzeczywisty wygląd będzie jego doskonałym odzwierciedleniem. Wykorzystanie tej technologii pozwala na bardziej szczegółowe i lepsze zaprojektowanie obiektów oraz już na wczesnym etapie realizacji projektu znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów.

To bardzo korzystne dla przyszłych mieszkańców – zaznacza Łukasz Paryś. – BIM pozwala ponadto na optymalizację koncepcji pod kątem realizacji obiektu, ponieważ będąc w posiadaniu w pełni wirtualnego modelu zamiast dwuwymiarowych planów, jesteśmy w stanie uniknąć szeregu komplikacji, skupiając się na tym co istotne w projektach dla naszych klientów, czyli na ich jakości – dodaje.

Zielone i ciche otoczenie

Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że największymi atutami nowego osiedla będą: kameralność oraz położenie w zielonym, cichym rejonie Wrocławia. Kowale graniczą bezpośrednio m.in. z Sępolnem, Zaciszem i Zalesiem, które słyną z różnorodnej, ciekawej architektury oraz terenów rekreacyjnych. Niedaleko leży klimatyczne Nadodrze, gdzie Bouygues Immobilier Polska realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe. – Dzięki tramwajom i pobliskiej obwodnicy, nasze nowe osiedle będzie doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta. Przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki i wygodny dojazd do centrum – dostrzega Maciej Madej. Czas dojazdu autem do placu Grunwaldzkiego to 6 min, do Hali Stulecia 8 min, a do Rynku – 12.

Osiedle Perspective we Wrocławiu

Osiedle na Kowalach położone będzie pomiędzy przystankami „Gęsia” i „Bociania”, przy których zatrzymują się tramwaje czterech linii: 0L, 6, 11 i 23. W okolicy są także przystanki autobusowe, Kanał Żeglugowy oraz tereny spacerowe nad Odrą.

Oczekujemy kolejnych rewitalizacji tych miejsc, szczególnie w obszarze pobliskiej mariny – przypomina Łukasz Paryś. Z kolei przy ul. Czajczej zlokalizowane jest centrum sportowe WKK Sport Center, gdzie mecze w ramach pierwszej ligi koszykówki mężczyzn rozgrywa lokalna drużyna WKK.

Perspective – Wille Miejskie to pierwsza inwestycja francuskiego dewelopera na Kowalach i siódma we Wrocławiu. Bouygues Immobilier Polska realizuje obecnie dwie inwestycje na Nadodrzu: nowoczesny apartamentowiec z luksusowymi penthouse’ami – Centreville przy ul. Drobnera, a także Zajezdnię Wrocław przy ul. Krętej. Projekty ukończone we Wrocławiu to kompleks Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej oraz inwestycje mieszkaniowe przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. Bouygues Immobilier inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 45 inwestycji, w których oddał do użytku ponad 6100 mieszkań.

 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: