Fama Jeżyce w budowie

Monday Development S.A

Data publikacji: 22.06.2020,

Data aktualizacji: 22.06.2020

Fama Jeżyce w budowie
Na poznańskich Jeżycach rozpoczęła się budowa Osiedla Fama Jeżyce, które liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Przekazanie kluczy do I etapu przewidziane jest pod koniec 2021 roku.

Osiedle Fama Jeżyce liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Obecnie ruszyły prace przy realizacji pierwszego etapu inwestycji,
w ramach którego wybudowanych zostanie 251 lokali.

Osiedle Fama Jeżyce to kolejny projekt wprowadzony na poznański rynek nieruchomości przez Unidevelopment. Prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz project management powierzono Monday Developement - spółce należącej do grupy Unidevelopment. Inwestycja powstaje na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu historycznych Jeżyc. Plac budowy przekazany został Generalnemu Wykonawcy - firmie Unibep, jednej z największych firm budowlanych w Polsce.

Tak duży obszar w początkowej fazie realizacji inwestycji wymagał uporządkowania. Dziś mamy przygotowany teren pod pierwszy etap osiedla, gdzie rozpoczęły się już prace ziemne. Następnie wykonamy płytę fundamentową i pozostałą cześć garażu – mówi Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce w Monday Development. - Za niecałe 18 miesięcy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań w pierwszym etapie osiedla – dodaje.

Osiedle Fama Jeżyce

Na blisko 8-hektarowym terenie, powstanie spójne urbanistyczne osiedle. Projekt autorstwa pracowni HRA Architekci nawiązuje do historycznej architektury Jeżyc. Zachowano także element dobrze znanej dla dawnych dzielnic Poznania kwartałowej zabudowy.

Fama Jeżyce to niezwykły projekt, który u swoich podstaw czerpał z tego, co najlepsze w klimacie Jeżyc. Chcemy, aby osiedle, które powstanie na terenach dawnej Wiepofamy, było naturalnym przedłużeniem tego, w jakim kierunku rozwija się dziś ta dzielnica. Dlatego oprócz budynków mieszkalnych znajdziemy tu deptak, który zwieńczony zostanie placem miejskim, oryginalnie zaprojektowane dziedzińce oraz miejsca służące integracji lokalnej społeczności, sporo ciekawej dla oka zieleni, a także lokale usługowe dla nowych konceptów, z których dziś słyną Jeżyce. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – Spore zainteresowanie, jakim cieszy się od samego początku projekt, to dla nas wyraźny sygnał, że przyjęta koncepcja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą zamieszkać w samym sercu Jeżyc. – dodaje.  Poznaniacy widzą, jak wielką przemianę przeszła dzielnica w ostatnich latach, stając się miejscem nietypowych wydarzeń kulturalnych i oryginalnych konceptów gastronomicznych. Wszystko to sprawia, że już dziś Jeżyce postrzegane są jako kulturalno-gastronomiczne zagłębie stolicy Wielkopolski.

Fama Jeżyce Poznań

W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Większy z nich oplatał będzie dziedziniec, a po sąsiedzku powstanie mniejszy - bardziej kameralny i o podwyższonym standardzie. Klienci mogą wybierać spośród dużej różnorodności układów lokali: od  kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie także wiele udogodnień, takich jak przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Warto dodać, że w ramach całego projektu powstanie nowa infrastruktura drogowa, a już w ramach pierwszego etapu inwestycji osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną, która będzie obsługiwać wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpoczęła się budowa osiedla Fama Jeżyce. Władze Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla planują również realizację nowego miejskiego parku, który dodatkowo wzbogaci już istniejącą piękną, sołacką zieleń.

 

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: