Wiadomości mieszkaniowe

Elegancki Żoliborz

Na stronach internetowych firm deweloperskich, które sprzedają mieszkania na warszawskim Żoliborzu, często pojawiają się odniesienia do międzywojennej historii tej dzielnicy. Żoliborz określa się jako elegancką, wyjątkową część miasta. Jak pamiętamy, zabudowano go w latach dwudziestych ubiegłego wieku według specjalnego projektu miasta-ogrodu. Do dziś ponad jedną czwartą powierzchni Żoliborza (około 250 z 830 hektarów, na których leży cała dzielnica) zajmują tereny zielone.

Oddaj swój głos!

Elegancki Żoliborz

 

Deweloperzy chętnie przedstawiają swoje żoliborskie projekty jako doskonale wpisujące się w szczególny klimat osiedli zamieszkiwanych kiedyś przez inteligentów, urzędników i oficerów. Jak można się przekonać po obejrzeniu budynków lub ich wizualizacji, zastosowano w pełni nowoczesne rozwiązania architektoniczne, w których czasami daje się odnaleźć nawiązania do przedwojennego modernizmu. Ceny nowych mieszkań na Żoliborzu – w porównaniu z tymi w innych modnych dzielnicach – są wypośrodkowane: drożej jest w Śródmieściu i na Mokotowie, a taniej na przykład na Ochocie i Ursynowie (zachęcam do lektury artykułu „W Warszawie coraz taniej” autorstwa Jarosława Jędrzyńskiego, analityka rynku nieruchomości z portalu RynekPierwotny.com).

 

Poniżej opisuję dwie – moim zdaniem – najbardziej interesujące żoliborskie inwestycje.

 

Atelier Żoliborz

 

Atelier Żoliborz to wspólna nazwa trzech sześciopiętrowych budynków, które powstaną w drugim kwartale przyszłego roku przy ulicy Przasnyskiej na Żoliborzu Południowym. Wyróżniają je piękne elewacje z elementami z piaskowca i drewna. Deweloper zadba o nasadzenie wielu drzew i krzewów oraz postawienie ławek i latarni, dzięki czemu wewnętrzne dziedzińce (osobny dla mieszkańców każdego z budynków) będą przyjemnymi miejscami do odpoczynku. Dla dzieci przeznaczono dwa place zabaw, dla rowerzystów – drewniane wiaty, pod którymi można pozostawić pojazd. Samochodowy parking zajmie dwie podziemne kondygnacje.

 

Dużą zaletą tej inwestycji jest niewielka odległość od stacji metra przy placu Wilsona: dojazd autobusem trwa około sześciu minut. Planuje się, że w lokalach na parterze znajdą się sklep spożywczy, apteka, bank, salonik prasowy i kawiarnia. Na sprzedaż przeznaczono 234 mieszkania (od dwupokojowych po sześciopokojowe) o zróżnicowanych metrażach: od 29 do 161 metrów kwadratowych. Ceny za metr kwadratowy wynoszą od 6 750 do 10 600 złotych brutto.

 

Żoliborz Artystyczny – Dom Development

 

Nadanie tej inwestycji nazwy Żoliborz Artystyczny to wyraźne nawiązanie do międzywojennej koncepcji zabudowy dzielnicy. Do dziś istnieją osiedla, które zaczęto budować około 90 lat temu: Żoliborz Oficerski, Żoliborz Urzędniczy oraz Żoliborz Dziennikarski.

 

Firma Dom Development sprzedaje mieszkania w siedmiopiętrowej nieruchomości położonej przy ulicy Powązkowskiej. Docelowo Żoliborz Artystyczny będzie się składał z ośmiu kolonii, a opisywany budynek znajdzie się w samym środku osiedla. Dzięki siedmiu piętrom ma się wyróżniać wśród niższych budowli w jego otoczeniu. Zaplanowano również powstanie bulwaru imienia Czesława Niemena z fontanną – miejsca dostępnego dla wszystkich warszawian, przy którym będą działać punkty usługowe, sklepy, kawiarnie.

 

W najwyższym budynku zaprojektowano 223 mieszkania (od jednopokojowych po pięciopokojowe), wśród których wiele ma podwyższony standard. Do części z nich dodano balkon, loggię lub taras. Proponowane ceny za metr kwadratowy – w zależności od standardu wykończenia – są bardzo zróżnicowane: zaczynają się od 7 350, a kończą na 16 500 złotych brutto. Deweloper sprzedaje także pięć lokali użytkowych na parterze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsza część Żoliborza Artystycznego zostanie oddana do użytku pod koniec bieżącego roku.

 

Inwestycje powiązane

Słowa kluczowe

mieszkania deweloperzy, mieszkania luksusowe, kredyt na mieszkanie, kredyt mieszkaniowy, rynek mieszkaniowy, mieszkanie, nowe mieszkania, ceny mieszkań, kupno mieszkania, nowe mieszkanie, warszawa, ceny w warszawie, duży wybór mieszkań, mieszkania, żoliborz, nowe mieszkania nowe nieruchomości, nowe nieruchomości nowe mieszkania

Wspomniani deweloperzy

Dom Development S.A.

Dotyczy lokalizacji

Mazowieckie, Warszawa, Żoliborz, Mazowieckie, Warszawa