Echo Investment wprowadza umowy rezerwacyjne online

Echo Investment S.A.

Data publikacji: 31.03.2020, Data aktualizacji: 21.09.2021

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 1 głosu

Echo Investment wprowadza umowy rezerwacyjne online
Spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości oraz podpisanie umowy rezerwacyjnej bez wychodzenia z domu. Tak wygląda proces obsługi w Echo Investment.

Wczoraj pierwsi klienci dewelopera zakończyli proces wyboru i rezerwacji mieszkania przy użyciu zabezpieczonego podpisu cyfrowego.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.: 

 • jak wygląda proces obsługi klienta w Echo Investment
 • jak działa podpis elektroniczny w przypadku umowy rezerwacyjnej
 • jaki typ dokumentów deweloper przeniósł do obiegu elektronicznego 

Umowa rezerwacyjna jest pierwszym formalnym krokiem przy zakupie mieszkania, który do tej pory wymagał fizycznej obecności stron transakcji przy jednym stole. W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort klientów, Echo Investment – we współpracy z Asseco Data Systems i Samsung Electronics Polska - wdrożyło system wykorzystujący technologię biometrii i wszechobecne urządzenia mobilne, który pozwala na pełną elektronizację tego procesu. Eliminuje to konieczność podpisywania papierowej wersji dokumentów podczas spotkania z doradcą.

To prosty i bezpieczny system, który oszczędza czas, upraszcza formalności, a szczególnie w obecnych czasach ułatwia przeprowadzenie transakcji. Szczegóły umowy są ustalane na zdalnych spotkaniach pomiędzy doradcą, a klientem. Następnie doradca składa w wyznaczonym miejscu podpis biometryczny za pomocą aplikacji Signatus, czyli na przykład podpisuje się elektronicznym długopisem na ekranie. Dokument jest również sygnowany pieczęcią elektroniczną gwarantowaną przez Asseco, potwierdzającą że stroną umowy jest Echo Investment. Klient ma wówczas gwarancję bezpieczeństwa umowy, a potwierdzeniem zawarcia umowy z jego strony jest wpłata opłaty rezerwacyjnej. Takie rozwiązanie zostało świetnie przyjęte przez naszch klientów: kilku z nich skorzystało z tego narzędzia już w pierwszym dniu jego funkcjonowania – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Pierwsza podpisana elektronicznie umowa rezerwacyjna w Echo Investment dotyczy mieszkania na Osiedlu Jaśminowym w Poznaniu. Z narzędzia skorzystali również klienci z Łodzi i Warszawy.

Usługa wykorzystuje technologię kwalifikowanego i biometrycznego podpisu elektronicznego. Podpisywanie dokumentów bezpośrednio na smartfonie umożliwia specjalna aplikacja, dzięki której  można złożyć zarówno odręczny e-podpis biometryczny, jak i e-podpis kwalifikowany. Proces jest dodatkowo zabezpieczony kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. To sprawia, że nabywca otrzymuje dokument, który jest skuteczny prawnie – powiedział Artur Miękina, dyrektor sprzedaży projektów kluczowych w Pionie Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems.

Proces funkcjonuje w oparciu o dedykowany system CRM, który jest obsługiwany przy użyciu urządzeń mobilnych. Realizacja usług zapewniona jest za pomocą integracji rozwiązań biometrycznych ze środowiskiem usług zaufania dając nowoczesny sposób ochrony i integralności przetwarzanych informacji – powiedział Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska.

Echo Investment od kilku lat przenosi coraz więcej dokumentów do obiegu elektronicznego. Od dwóch lat prowadzi m.in. zdalne odbiory mieszkań, które są realizowane za pomocą wzmocnionych tabletów Samsung. Dzięki temu oszczędza się czas klientów oraz papier. Deweloper, który jako pierwszy na rynku wdrożył mobilne odbiory, planuje wdrażać także dalsze zmiany w swoich procesach biznesowych, które doprowadzą do mniejszego zużycia papieru oraz ograniczenia konieczności osobistego potwierdzania lub odbioru dokumentów.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: