Dom szyty na miarę - Osiedle Wiosenne w Zalasewie

Mission Public Relations
Mission Public Relations

Data publikacji: 13.05.2014,

Data aktualizacji: 29.05.2017

Dom szyty na miarę - Osiedle Wiosenne w Zalasewie
Bogata oferta mieszkań, którą obecnie mogą pochwalić się deweloperzy umożliwia poszukującym własnego M dopasowanie projektu do własnych potrzeb. Rozkwit na rynku nieruchomości jest więc bardzo dobrym momentem na decyzję odnośnie nowej inwestycji. 

Trwa moda na budowanie mieszkań w zabudowie jednorodzinnej dwulokalowej. Osiedla domów tego typu dedykowane są przede wszystkim rodzinom w modelu „2+1” z możliwością rozwoju. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla osób o ograniczonych zasobach finansowych, które jednak nie są w pełni usatysfakcjonowane tym, co oferuje im mieszkanie w bloku. Własny ogródek i osobne wejście dają, tak pożądane w czasach przeludnionych blokowisk, poczucie komfortu i intymności. Równie ważna jest lokalizacja inwestycji. – Klienci są coraz bardziej wymagający i wiedzą, czego oczekują od dewelopera – mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu firmy Planetbud Development, realizującej Osiedle Wiosenne w Zalasewie pod Poznaniem. – Wychodząc naprzeciw ich potrzebom inwestujemy w ziemie położone w pobliżu terenów zielonych, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego dojazdu do centrum – dodaje. Co jeszcze brane jest pod uwagę? Bliskość centrum, a w przypadku inwestycji na przedmieściach, dobry dojazd. Na domy „w środku niczego” nie ma już dziś wielu kupców.

Korzyści płynące z kompromisu

Atutem domów w zabudowie jednorodzinnej dwulokalowej jest również metraż, którego projekt pozwala na jak najlepszą aranżację wnętrza. Domy te zazwyczaj dzielą się na strefę dzienną na parterze i nocną na piętrze. Strefa dzienna obejmuje kuchnię, toaletę oraz salon z wyjściem na taras, natomiast na piętrze znajdują się sypialnie i łazienka. Taki podział pomieszczeń w mieszkaniu w centrum miasta nie byłby możliwy. Tymczasem ceny obu inwestycji są porównywalne. A na jakie mieszkania jest obecnie największe zapotrzebowanie? Te, na które nas stać. Od początku roku wielu Polaków zdecydowało się skorzystać z programu dopłat rządowych Mieszkanie Dla Młodych, którego warunki jasno określają metraż i cenę lokum. – Lokale mieszkalne w zabudowie jednorodzinnej dwulokalowej klasyfikowane są jako mieszkania, więc limit metrażu to 75 mkw – mówi Tomasz Palacz. – Taka powierzchnia w podziale na strefę dzienną i nocną pozwala na bardzo praktyczne oddzielenie pomieszczeń, co zdaje się potwierdzać fakt, że w naszej ofercie właśnie lokale tego typu cieszą się największym zainteresowaniem – dodaje.

Domy w jednorodzinnej dwulokalowej określa się mianem kompromisu między mieszkaniem w bloku a domem wolnostojącym. Przy obecnej liczbie ofert jest to jednak coś więcej – po analizie wszystkich plusów i minusów, taka inwestycja okazuje się często po prostu najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: