Wiadomości mieszkaniowe

Stefania Wyszyńska

Wiadomości - Warszawa - Wrocław

23 sierpnia 2013

Oddaj swój głos!

Dom na Białołęce, Targówku czy może w Rembertowie?

Wielu z nas marzy o własnym domu z ogródkiem. Koniec sporów ze spółdzielnią mieszkaniową i płacenia comiesięcznego czynszu, brak części wspólnych, możliwość samodzielnego decydowania o wszystkim, co związane z mieszkaniem – któż by tego nie chciał. Niestety dom jednorodzinny w Warszawie kosztuje dużo. Dobrym rozwiązaniem dla osób z mniej zasobnym portfelem jest zakup mieszkania na osiedlu, gdzie każdy dom przeznaczono na lokale dla dwóch czy czterech rodzin. W stolicy bezczynszowe mieszkania z osobnymi wejściami oferuje na przykład firma Dolcan.

Dom na Białołęce, Targówku czy może w Rembertowie?

Korzyści

Jeśli zdecydujemy się na zakup bezczynszowego mieszkania, będziemy mogli zapomnieć o opłatach za utrzymanie części wspólnych, dla administracji czy o funduszu remontowym. Oczywiście oznacza to duże oszczędności – według dewelopera nawet do 500 złotych miesięcznie. Sami wybierzemy zarówno drzewka w ogródku, jak i system monitoringu czy czas remontu. Do każdego mieszkania będzie prowadziła osobna klatka schodowa i wejście. Na co dzień z sąsiadami zetkniemy się zatem tylko przez płot. Firma Dolcan oferuje wiele udogodnień, za które nic nie dopłacimy: miejsce postojowe, instalacja kominkowa, dodatkowa powierzchnia gospodarcza, ogródek lub taras. Lokale na piętrze mają wysokie poddasza, które można swobodnie zagospodarować.

Lokalizacje

Dolcan sprzedaje mieszkania w domach na Białołęce, Targówku, w Rembertowie i podwarszawskich Markach. W Rembertowie są jeszcze dostępne lokale przy ulicach Kadrowej (osiedla Rudy Rydz i Rudy Rydz-Las) oraz Władysława Szeflera (Rudy Rydz III). Na Targówku można zamieszkać przy ulicach Figara (Czerwona Jarzębina) i Krośniewickiej (Czerwona Jarzębina II), a na Białołęce – przy ulicach Lewandów (Konik Polny I, II, III) i Kamykowej (Kamyk Zielony). W Markach powstaje osiedle Pasikonik, które leży przy ulicy Lisa Kuli.

Deweloper zadbał o to, aby domy leżały w spokojnej okolicy, w pobliżu terenów rekreacyjnych. Budynki usytuowano w niewielkiej odległości od głównych dróg, co zapewnia dogodne dojazdy samochodem i autobusami lub pociągami do różnych dzielnic Warszawy. Na przykład kolejką SKM ze stacji blisko rembertowskiego osiedla Rudy Rydz III można dojechać do centrum w 18 minut. Przy wyborze lokalizacji brano pod uwagę również bliskość przedszkoli, szkół, obiektów sportowych i centrów handlowych.

Metraże i ceny

Powierzchnie mieszkań oferowanych przez firmę Dolcan wynoszą od około 60 do prawie 120 metrów kwadratowych (przy czym zdecydowana większość nie przekracza 80 metrów kwadratowych). Ceny – jak na warszawski rynek – są bardzo przystępne: zaczynają się już od 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy (na osiedlach Kamyk Zielony i Konik Polny). Deweloper chwali się, że to „najniższa cena w Warszawie”. Na osiedlu Rudy Rydz zapłacimy od 5 200, a w inwestycji Czerwona Jarzębina – 5 900 złotych za metr kwadratowy. Jeżeli jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem mieszkania od firmy Dolcan, warto sprawdzać informacje o promocjach (na przykład darmowy projekt aranżacji wnętrz, zabudowa kuchni) i wybrać się na dni otwarte.

Sprawdź : nowe mieszkania Marki dostępne bezpośrednio od deweloperów. Oferty bez pośredników.

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy