Dlaczego warto zamieszkać na kameralnym osiedlu?

Profbud

Data publikacji: 13.11.2018, Data aktualizacji: 16.08.2022

Dlaczego warto zamieszkać na kameralnym osiedlu?
Zarówno niewielkie, jak i duże osiedla posiadają wiele zalet. Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać te pierwsze.

Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie niejednej osoby. W gąszczu różnorodnych ofert ciężko znaleźć tę właściwą, która spełni przynajmniej większość oczekiwań. Przed podjęciem decyzji, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad własnymi preferencjami mieszkaniowymi – w jakiej lokalizacji chcielibyśmy zamieszkać, czy zależy nam na anonimowości oraz jakie są nasze upodobania względem bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych?

Większe bezpieczeństwo

Potrzeba bezpieczeństwa jest kwestią priorytetową dla wielu mieszkańców. To jedno z podstawowych zadań, które stawiamy przed naszym domem. Ma nas chronić przed zagrożeniami i zapewnić spokój dnia codziennego. Duże kompleksy osiedlowe często zmagają się z problemami dewastacji przestrzeni wspólnej, a także wzmożoną rotacją lokatorów, co z kolei wiąże się z większą anonimowością wśród sąsiadów. Niewielkimi osiedlami, z kilkudziesięcioma mieszkaniami interesują się często osoby, które szukają dla siebie lokali docelowych, a nie na wynajem. To z kolei gwarantuje, że naszymi sąsiadami będzie stała, rzadko zmieniająca się grupa.

Znajome sąsiedztwo

Dużą zaletą niewielkich osiedli jest doskonała znajomość okolicy, ale i własnych sąsiadów. Dobre sąsiedztwo nie tylko uprzyjemnia mieszkanie w danym miejscu, ale też pozytywnie wpływa na komfort życia. Jak wynika z badań „Relacje sąsiedzkie” przeprowadzonych przez CBOS Polacy w zdecydowanej większości (89 proc.) nie unikają kontaktów z sąsiadami. Dość powszechne (72 proc.) jest także świadczenie sobie drobnych przysług, jak np. pożyczenie czegoś czy popilnowanie dziecka. Co trzeci respondent (35 proc.) twierdzi, że utrzymuje z sąsiadami kontakty towarzyskie: odwiedzają się, bywają u siebie na imieninach i innych uroczystościach rodzinnych. – Z doświadczenia wiemy, że pozytywne relacje sąsiedzkie wpływają korzystnie na całą wspólnotę. Z tego względu jako deweloper w naszych działaniach kładziemy duży nacisk na wspieranie lokalnej społeczności i inicjatyw społecznych. Organizujemy pikniki rodzinne czy spotkania mikołajkowe, które są świetną okazją do nawiązania znajomości i zacieśnienia relacji w grupie lokatorskiej – tłumaczy Marcin Komuda, Kierownik Biura Sprzedaży Profbud.

 

Szybsza droga do podjęcia decyzji wspólnotowych

Lokatorzy w dużych kompleksach mieszkaniowych często nie interesują się sprawami administracyjnymi, co z kolei przekłada się na niższą ściągalność miesięcznych opłat. Niejednokrotnie pojawiają się również trudności w uzyskaniu konsensusu w kwestii podejmowania uchwał wspólnotowych. W mniejszych obiektach tego typu problemy są mniej zauważalne, a każdy mieszkaniec wie na co przeznacza pieniądze i również szybciej widzi efekty wszelkich prac.

Zadbana architektura, wysoka jakość wykończenia

Kameralne osiedla, ze względu na niewielką, lokalną społeczność charakteryzują się estetyką i porządkiem, ponieważ mieszkańcy często wspólnie o nie dbają. Co więcej, tego typu nieruchomości posiadają ciekawą architekturę oraz są starannie i precyzyjnie wykończone. – Osiedle Ligia w warszawskim Ursusie to nasza kolejna, tuż po osiedlu Dekada, kameralna inwestycja. We wszystkich realizacjach zwracamy uwagę na jakość wykonania i dbamy o każdy szczegół. Budynek wyróżnia się stylową, dwukolorową elewacją, która została uzupełniona o cegłę klinkierową, nadającą nowoczesnego charakteru. Staramy się łączyć rozwiązania estetyczne z funkcjonalnością przestrzeni wspólnych.  Z tego względu w centrum osiedla znajdzie się urokliwe patio, uzupełnione elementami małej architektury tj. ławeczki i plac zabaw dla dzieci, które sprzyjają zabawie i odpoczynkowi – dodaje Marcin Komuda.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Regionalne

  Rynek nieruchomości

  Wiadomości

  Wnętrza

  Inne

  Udostępnij
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: