Wiadomości mieszkaniowe

Agnieszka Janiszewska

Wiadomości - Łódź - Porady

15 maja 2013

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 1 głosów

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki – tuż za granicą Łodzi można znaleźć kilka ciekawych nowości deweloperskich, zarówno mieszkań, jak i domów oraz apartamentowców. Warto porównać oferty i rozważyć kupno nieruchomości pod miastem.

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Nowych inwestycji całym województwie jest bardzo dużo, dlatego skupmy się na tym razem na miejscowościach bezpośrednio graniczących w Łodzią, gdzie powstaje kilka ciekawych osiedli mieszkaniowych. Szczególnie aktywna na „podłódzkim” rynku nieruchomości jest firma Pro-Inwest Sp. z o.o., która obecnie realizuje cztery osiedla: dwa w Pabianicach i dwa w Konstantynowie Łódzkim.

 

Pod Modrzewiami w Pabianicach


W ramach realizacji osiedla Pod Modrzewiami II na ulicy Siennej w Pabianicach ma powstać sześć domów wielorodzinnych. Cztery z nich są już gotowe i sprzedane. Budynek piąty jest we wczesnej fazie budowy. Osiedle będzie ogrodzone, a na jego terenie mieszkańcom przydzielone zostaną indywidualne garaże lub miejsca parkingowe.


Do wyboru są mieszkania 1-,2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 28 do 73 mkw. Na życzenie klienta mieszkania można łączyć. Ceny mieszkań wahają się od 4 390 do 4 490 zł za mkw.

 

Sienna Park - supermarket piętro niżej


W pobliżu osiedla Pod Modrzewiami trwa budowa kompleksu mieszkaniowego Sienna Park zlokalizowanego, jak nazwa wskazuje, również na ulicy Siennej. Powstaje tam również dom wielorodzinny, który może pochwalić się niezwykłą wprost bliskością supermarketu. Otóż do parteru budynku dobudowano przybudówkę, w której znajdzie się Lidl. Na samym parterze będzie zaplecze sklepu, a mieszkania przewidziane są od pierwszego do trzeciego piętra. Będą wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3-pokojowe, również z możliwością łączenia mieszkań. Cena za mkw. to 4 400 zł.


Trzeba przyznać, że jest to dość niespotykane połączenie budynku mieszkalnego z lokalem usługowym, które nie wszystkim musi się spodobać. Jednak z pewnością mieszkańcy Siennej Park nie będą mogli narzekać na długą drogę po zakupy. Oddanie budynku do użytku, podobnie jak osiedla Pod Modrzewiami, planowane jest na wiosnę 2014.

 

Szał nowości czyli Nowa I i Nowa II


Na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego Pro-Inwest buduje jeszcze dwa osiedla, tym razem bliźniaków i domów wolnostojących. Nowa I będzie właśnie kompleksem 20 domów w zabudowie bliźniaczej. Do tej pory powstały fundamenty pierwszych czterech budynków. Działki, na jakich powstają domy mają od 350 do 570 mkw., a przewidziana powierzchnia budynków to 120,57 mkw. Cena domku wynosi tu 479 000 zł.


Nowa II oferuje domy jednorodzinne na działkach od 750 do 970 mkw. Możemy tu wybrać jeden z dwóch wersji dostępnego metrażu budynków: 152,2 mkw. lub 221,9 mkw. Wszystkich budynków ma być 16, z czego cztery są już w budowie, a jeden został sprzedany. Jeśli chodzi o cenę, zależy ona od standardu wykończenia. Wszystkie wspomniane wcześniej inwestycje firmy Pro-Invest oddawane są w stanie deweloperskim. Natomiast w przypadku Nowej II, z uwagi na to, że domy są większe, co podwyższa koszty zakupu, można nabyć dom w standardzie surowym zamkniętym. Ceny domów, uzależnione od metrażu i standardu wykończenia, wahają się więc od 549 000 do 870 000 zł.

 

Gdzie zamieszkać w Aleksandrowie?


Przemieszczając się nieco na północ od Konstantynowa, warto przyjrzeć się jeszcze nowym inwestycjom w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwsza z nich to kompleks firmy Mermaid Properties Sp. z o.o. o dumnej nazwie Aleksandria, mieszczący się przy ulicy Piłsudskiego. Jesienią 2012 roku oddano tam do użytku pierwszy z czterech zaplanowanych budynków wielorodzinnych, w którym mieszkania zostały już częściowo wyprzedane. Latem br. rozpocznie się kolejny etap realizacji osiedla, czyli budowa drugiego budynku.


Aleksandria oferuje bloki pięciokondygnacyjne, w których mieszczą się lokale od 29 mkw. (kawalerki) do 100 mkw. (lokale 4-pokojowe). Mieszkania posiadają balkony lub ogródki. Cena znajduje się w przedziale od 3 500 do 4 200 zł za mkw. Zaletą tego osiedla jest lokalizacja, która łączy walory cichej spokojnej miejscowości z bliskością centrum aglomeracji miejskiej. Komunikacja z centrum Łodzi jest tak samo dobra, jak z wielu osiedli mieszkaniowych, pozostających w granicach miasta – mówi Anna Rajchert z Mermaid Properties.


Jednak gdybyśmy chcieli porównać inne oferty z Aleksandrowa, nie trzeba daleko szukać. W sąsiedztwie Aleksandrii, również na ulicy Piłsudskiego, powstał wielorodzinny apartamentowiec o nazwie Apartamenty Prometeon. W tym 5-kondygnacyjnym budynku znajdują się 64 mieszkania o powierzchni od 36,7 do 80 mkw. Budynek ma jasną elewację, a mieszkania posiadają balkony lub loggie. Wyróżniającym elementem są portfenetry, czyli okna od podłogi do sufitu, która są doskonałym sposobem na oświetlenie pomieszczeń. Cena za mkw. to 4 320 zł.


Jak widać, bezpośrednio pod Łodzią znajduje się kilka ciekawych nowych inwestycji mieszkaniowych. Ich wspólną zaletą jest spokojna okolica połączona z wygodnym dojazdem do centrum miasta.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy